RADIOSITE Fórum

  • Sláger FM

 #199736  Szerző: Gyurii
 
Sok víz lefojt azóta már a Dunán... A békéscsabai 100,9 Juventus helyén több évnyi hallgatás után "kaptunk" Dankót... :D :megusta:
 #199733  Szerző: p0tyi
 
Érdekes kísérlet volt a Juventus hálózat, de inkább sales együttműködésként volt értelmezhető, a Rádió 1 professzionalitásával szemben csak gyenge próbálkozásnak tűnt.

Ma ilyen szedett-vedett hálózat nem működne, de a maradék helyi rádióknak (pár kisvárosi adóról beszélünk) jó deal lehetne a Sláger FM átvétele napi 21 órában. Súlyosan megnőttek az üzemeltetési költségek, a bevétel meg csak csökken. A Sláger meg ugyan nincs benne a top3-ban, de megbízhatóan hozza a hallgatottságot ott, ahol szól.

A Sláger is jól járna, csökkenne a versenyhátránya a Retroval és Rádió1 hálózattal szemben egy esetleges bővítéssel.
 #199732  Szerző: p0tyi
 
A Juventus hálózata 3 rétegből épült fel:
- Saját tulajdonú Juventus hálózat (Budapest, Kecskemét, Siófok, Gyöngyös), 20 és 24 óra műsorátvétellel
- Franchise Juventus hálózat (eleinte Szeged+Szentes, Miskolc+Ózd+Kazincbarcika, Pécs) változó, hogy hány óra műsorátvétellel, de 10-14 közt mindig hozzá voltak kapcsolva a 89.5-höz
- Hálózatos partnerek, helyi rádiós együttműködés, 4 óra műsorátvétellel

Utóbbiról beszéltek, tag volt a Rádió Szombathely, a BMC Rádió Győr, a Radio Jam hálózat, a Kapos Rádió, a Rádió Antritt, Csaba Rádió, Rádió Eger, Gold FM Nyíregyháza, FM95 Rádió Debrecen. 10-14 között volt a közös műsoruk, a Juventus Plusz, vasárnap pedig a Juventus Top40. A napi pár órás műsorcsere mellett szoros sales együttműködés volt a partnerrádiók közt.

Kép

A kezdeti időkben tag volt még a 88.2 Balaton Rádió is egy nyár erejéig 88.2 Juventus Balaton néven. Szintén a Balatonon volt olyan zavaros helyzet is, hogy a 91.8 Rádió Jam és a 92.6 Juventus egyezett napközben, de mivel ez törvénytelen volt, a balatoni Jam végül nem vette át a Juventus playoutot, csak a zene egyezett.

A miskolci Rádió Gaga - Juventus Rádió pedig végül elhagyta a Gaga brandet teljesen.

A vége felé a kapuvári, és Békés megyei helyi rádiók is a Juventus nevet viselték, 20 órás műsorátvétellel, franchise rendszerben. Az utolsó időkben már csak Békés megyében, Borsod megyében, a Balatonon (fonyódi, siófoki adókkal) és Kapuváron szóltak. A Juventus 103.9-re költözésekor a teljes hálózat megszűnt.
 #199731  Szerző: shadoe
 
Jozsfm964 írta: 2023.06.29. 10:30

Igen, emlékszem rá, hogy 10-14h között az akkori Juventus rádió műsora szólt egy-egy helyi rádión. Az azért volt akkor menő, mert olyan zenéket adott akkor a Juventus, amit más rádiók nem, tehát se a Danubius sem pedig a Sláger nem adott, sőt még helyi rádiók sem játszották. A mai világban is működne szerintem, de azt látni kell, hogy a mostani Sláger FM nem tud többet zeneileg mint egy Retro vagy egy Rádió 1, talán csak nagyon picivel. Ott van nézd meg a Best FM, kb az merít a magyar zenékből olyat ami "megy még kategória" és nem nagyon játsza más. Szóval itt lehet az segítene, hogy egy ős Juventusos felkutatná, mi szólt akkor, és beemelné a kínálatba. Én pl csomó zenét tudnék montani.
Szerintem az a négyórás műsor a Juventus Top 40 lehetett. Ott mutattak be olyan újdonságokat, amiket aztán sose emeltek át napi rotációba.
Nekem a Juventusból egy ritka borzalmas napi rotáció maradt meg - bocs, ha ezzel valakit megsértek -, de tele volt a 80-as évek atom Number One-jaival. Minden nap nyomatták a Flashdance zenéjét, a Time Of My Life-ot, a Funky Town-t, a Maniac-et, Jason Donovantól a Sealed With a Kiss-t meg a Desireless Voyage Voyage-át. Ebbe a szürke ködbe néha belekevertek egy pár hallgathatatlan német technoszámot (véletlen se angolszász területről), meg ment Hevesi Tamástól a"Ezt egy életen át kell játszani" (majdnem addig is játszották...), Republic "Szállj el kismadár", KimNowak "Gyémánt", Omega "Fekete pillangó", meg a Rozsdás Szög Van a Szívembe Pressertől.
Évekig mosták ezzel az agyunkat. Ugyanez a húszlemezes koncepció megy most a Rádió1-en egész nap, úgyhogy a magam részéről ebből soha többet nem kérek.
 #199721  Szerző: Jozsfm964
 
mihalylovics írta: 2023.06.28. 00:25
Jozsfm964 írta: 2023.06.26. 11:19
Én pedig arra leszek még kíváncsi, hogy ez a zenei és arculati kuszaság ami kb a Sláger-Danubius hibrydsége, felkoncolja e úgy a rádiós piacot...
csak jelezném, volt mát erre példa, pont a két említett rádió között a 90-es évek végén, ráadásul "nem is került messze az alma a fájától": úgy hívták, juventus. zeneileg az is kb. a két országos között helyezkedett el, ráadásul viszonylag jól is ment, kérdés, a mai világban is működik-e ez a fajta zenei "sokszínűség": vegyes érzéseim vannak... (nekem speciel bejön, hogy nem "vegytiszta", mint a rádió 1, vagy a retro)
Igen, emlékszem rá, hogy 10-14h között az akkori Juventus rádió műsora szólt egy-egy helyi rádión. Az azért volt akkor menő, mert olyan zenéket adott akkor a Juventus, amit más rádiók nem, tehát se a Danubius sem pedig a Sláger nem adott, sőt még helyi rádiók sem játszották. A mai világban is működne szerintem, de azt látni kell, hogy a mostani Sláger FM nem tud többet zeneileg mint egy Retro vagy egy Rádió 1, talán csak nagyon picivel. Ott van nézd meg a Best FM, kb az merít a magyar zenékből olyat ami "megy még kategória" és nem nagyon játsza más. Szóval itt lehet az segítene, hogy egy ős Juventusos felkutatná, mi szólt akkor, és beemelné a kínálatba. Én pl csomó zenét tudnék montani.
 #199719  Szerző: adam1400
 
vannak reklam kitöltő zenék mint a radio1en?
 #199718  Szerző: mihalylovics
 
Jozsfm964 írta: 2023.06.26. 11:19
Én pedig arra leszek még kíváncsi, hogy ez a zenei és arculati kuszaság ami kb a Sláger-Danubius hibrydsége, felkoncolja e úgy a rádiós piacot...
csak jelezném, volt mát erre példa, pont a két említett rádió között a 90-es évek végén, ráadásul "nem is került messze az alma a fájától": úgy hívták, juventus. zeneileg az is kb. a két országos között helyezkedett el, ráadásul viszonylag jól is ment, kérdés, a mai világban is működik-e ez a fajta zenei "sokszínűség": vegyes érzéseim vannak... (nekem speciel bejön, hogy nem "vegytiszta", mint a rádió 1, vagy a retro)
 #199696  Szerző: p0tyi
 
Szerintem zenei fronton nincs nagy baj most a Retroval, a Sláger meg egészen kiváló lett. Erre van tömegigény.
 #199693  Szerző: Jozsfm964
 
p0tyi írta: 2023.06.25. 23:59 Kíváncsi vagyok, lesznek-e még frekvenciák. A veszprémi persze saját tulajdon volt, de a terjeszkedést franchise-ban is el tudom képzelni. Brutálisan megnövekedtek a költségek, a bevétel meg esik, minél kisebb egy rádió, annál kisebb a valószínűsége, hogy kezelni tudják a helyzetet. Vajon lesz-e bátor jelentkező a kisebb helyiek közül, aki bekapcsolódik? Ha már kialakították az ökoszisztémát a hálózathoz...

A helyi rádió negyedelni tudná a költségeit, a Sláger meg egyre nagyobb tudna lenni, kölcsönösen előnyös sztorinak tűnik.
Én pedig arra leszek még kíváncsi, hogy ez a zenei és arculati kuszaság ami kb a Sláger-Danubius hibrydsége, felkoncolja e úgy a rádiós piacot, hogy a Retro vissza tud térni a valódi Retro jellegére. Mert kb ott is szerencsétlenség folyik. Elképzelésem szerint volna egy Sláger FM a 30+ korosztálynak azokkal a zenékkel amiken mi nőttünk fel a 80-as évek örökzöldjein keresztül, kiegészítve a 90-es és 2000-res zenékkel, amelyekből rengeteg jó van, mehetne a maiak közül is rengeteg ami máshol nem szól, az R1 nyugodtan ismételgethetné az elmúlt 5-10 évet, a Retro pedig maradna a 60-as, 70-es évek táncdalfesztiválós retros dolgoknál, max a 80-as évek közepéig.
 #199691  Szerző: p0tyi
 
Kíváncsi vagyok, lesznek-e még frekvenciák. A veszprémi persze saját tulajdon volt, de a terjeszkedést franchise-ban is el tudom képzelni. Brutálisan megnövekedtek a költségek, a bevétel meg esik, minél kisebb egy rádió, annál kisebb a valószínűsége, hogy kezelni tudják a helyzetet. Vajon lesz-e bátor jelentkező a kisebb helyiek közül, aki bekapcsolódik? Ha már kialakították az ökoszisztémát a hálózathoz...

A helyi rádió negyedelni tudná a költségeit, a Sláger meg egyre nagyobb tudna lenni, kölcsönösen előnyös sztorinak tűnik.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 101