RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #184683  Szerző: Rickykeee23
 
Adam írta: 2019.08.21. 19:06
Sakál írta: 2019.08.21. 17:36 Olyan mintha Cooky szép csendben eltűnt volna innen. 5től Begi mixelt és dumált, 6tól pedig Juhász Gergő vezeti a kiviműsort. Ettől még lehetne Cooky szabadságon is, DE mindkét műsorhoz készültek új, Cookytlanított, illetve a kiviműsorhoz Juhász Gergős műsorazonosítók. Tud erről valaki pontosabbat?
Igen ez nekem is feltűnt ma. Máskor ha helyettesítés volt, mindig küldött saját mixeket, Amiket király Tamás Konferált be .
De most elkészültek szignálok is ahogy mondod, szóval nagyon úgy tűnik hogy ez nem csak helyettesítés. Én örülnek neki hogyha így maradna, cooky már kicsit unalmas volt, annak ellenére hogy én bírtam. A mixek is Már unalmasak voltak szerintem sok volt benne a komplett ismétlés. A Classic mix az totál ismétlés volt minden vasárnap. Hétvégére maradhatna, Pl mindkét napra egy Klasszik Mix-el. De úgy hogy csinál már normális mixeket amik nem az előzőek ismétlései.

Mindenesetre jövő héten kiderül.
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy valóban végleges.
Begi Facebook oldala:
"A mai naptòl kezdve minden hétköznap 17-tól élőben mixelek a Rádiò 1-en! Külön öröm számomra hogy Juhász Gerivel három év után újra egy csapatban dolgozunk!
#radio1 #lotfibegi"

Én személy szerint ennek nagyon örülök! A mixek változatosak lesznek, Geri meg sokkal jobb kiwi műsorvezető mint Cooky. Ez a francia akcentus már ennyi év után uncsi volt. Geri hangját konkrétan szívesen hallgatja az ember.
Most már csak a zenei kínálatot kell "musicfmesíteni", és tarolhat az R1.
Szerintem Szept1-től lesz nagy változás. Ezt abból gondolom, hogy így augusztus végén elkezdtek bele nyúlni a Rádióba.

(Mivel Begi kiemelte, hogy minden hétköznap, így gondolom hétvégén más Dj lesz Gerivel.)
 #184681  Szerző: Adam
 
ksimiglai írta: 2019.08.21. 22:44 Nekem egy több mint 10 éves Ford rádió van és vált..
Tudom, a gyari rádiók tudják.
Ez utólagos fej, tud mindent, navi, tolatókamera, CD, video, MP3, sd kártya, USB, de a rádiója ebbol a szempontból buta.
 #184680  Szerző: ksimiglai
 
Nekem egy több mint 10 éves Ford rádió van és vált..
 #184679  Szerző: Adam
 
ksimiglai írta: 2019.08.21. 22:15 Milyen rádió ez?Nekem gond nélkül váltogat,a 90,4-re is.
Vannak olyan fejegységek, amiknek butább a rádiója, és csak arra tud átváltani, ami az RDS AF-ben sugároz az adó. Ez egy "Opeles" androidos kínai fejegység.
A jobbak ezt is figyelembe veszik, illetve folyamatosan keresik hogy ugyanazzal a PI kóddal nincs-e erősebb adó, és ha van, akkor váltanak észrevétlenül.
 #184677  Szerző: ksimiglai
 
Milyen rádió ez?Nekem gond nélkül váltogat,a 90,4-re is.
 #184676  Szerző: Adam
 
A hétvégét Pesten töltöttem, elég sok részén jártam autóval, főleg a 96,4-et hallgattam. Ahogy tapasztaltam, szinte mindenhol zavartalanul szól, a vevőm nem túl acélos autórádió, ami csak akkor tud AF-et váltani, ha az AF az RDS jelben van. Pestre jövet ki is hagyta teljesen a 90,4-et, a fehérváriről egyből a pestire állt át. Hazafelé ugyanez, a 90,4-re sehonnan nem állt át. Először a 25-ös km-nél váltott át a 96,4-ről a fehérvárira, pedig itt már a 90,4 rendesen jön. Majd vissza 96,4. Ezt még egyszer megismételte a 30-asnál és a 35-ösnél is. Végleg a 40-es kmnél váltott át a fehérvárira, ami kb siófokig szólt el most. Siófoktól a völgyhídig a 90,6-al lehetett szenvedi, a völgydídtól a 140-es km-ig semmi. 140-estól 99,4, a 145-östól már 95,6 kanizsai is van.
 #184672  Szerző: Kovi02
 
Adam írta: 2019.08.21. 19:06 A mixek is Már unalmasak voltak szerintem sok volt benne a komplett ismétlés. A Classic mix az totál ismétlés volt minden vasárnap. Hétvégére maradhatna, Pl mindkét napra egy Klasszik Mix-el. De úgy hogy csinál már normális mixeket amik nem az előzőek ismétlései.
A Rádió 1-en a mixekkel együtt minden zenei óra olyan,mintha ismétlés lenne,mondjuk 2015-ből :D
 #184671  Szerző: Adam
 
Sakál írta: 2019.08.21. 17:36 Olyan mintha Cooky szép csendben eltűnt volna innen. 5től Begi mixelt és dumált, 6tól pedig Juhász Gergő vezeti a kiviműsort. Ettől még lehetne Cooky szabadságon is, DE mindkét műsorhoz készültek új, Cookytlanított, illetve a kiviműsorhoz Juhász Gergős műsorazonosítók. Tud erről valaki pontosabbat?
Igen ez nekem is feltűnt ma. Máskor ha helyettesítés volt, mindig küldött saját mixeket, Amiket király Tamás Konferált be .
De most elkészültek szignálok is ahogy mondod, szóval nagyon úgy tűnik hogy ez nem csak helyettesítés. Én örülnek neki hogyha így maradna, cooky már kicsit unalmas volt, annak ellenére hogy én bírtam. A mixek is Már unalmasak voltak szerintem sok volt benne a komplett ismétlés. A Classic mix az totál ismétlés volt minden vasárnap. Hétvégére maradhatna, Pl mindkét napra egy Klasszik Mix-el. De úgy hogy csinál már normális mixeket amik nem az előzőek ismétlései.

Mindenesetre jövő héten kiderül.
 #184670  Szerző: Adam
 
Kovi02 írta: 2019.08.20. 19:33
Adam írta: 2019.08.20. 17:36
hori írta: 2019.08.20. 06:19 Azért, mert ez még anno is viszonylag normálisan ki lett mérve az NMHH részéről és az évtizedek alatt sem jelent meg rajta külföldi adó (zavartatás). Nem úgy, mint a többin.. ..amik pályázatánál az évtizedek során a műszaki tervet csak CRTL-C CTRL-V-zték mindenféle további mérés nélkül úgy, hogy közben megváltoztak a külföldi viszonyok, de ezt sajnos a hazai rész nem követte le.
A Nagykanizsai 95,6 is ilyen, nem zavarja semmi Észak, és keleti irányban 50-60 km-es körzetben, nyugati irányban minimum az országhatárig. Déli irányban nincs nagyon tapasztalatom.
A Radio Koprivnica megy kb. 50km-ről a 95,5-n 300W-tal a Kalnik csúcsról. Elég erős freki,idén már én is vettem itthon,pedig 240km-re van az adó tőlem.

Általában az szokott lenni,hogy országhatár felé úgy mérik ki a helyi frekiket,hogy az ország belső része felé zavartalan legyen,de országhatáron túl(és a határterületeken) már erősen zavartak. Hiába vannak tőlem kb. 20-30km-re,a kiskunhalasi,kiskunmajsai adókhoz már kell a 15 elemes antenna az(átlaghallgatótól várt) zavartalan vételhez,míg pl. a tiszakécskei Aktív vagy a vásárhelyi Rádió7 már egy 5 elemes antennával is jól vehető,mert nincs rajta közeli,erősebb adó.
Ma jöttem az M7-en, a 145-os km-tol kezdve zajmentesen jön a 95,6 kanizsai. (Majdnem addig elér, mint a 99,4). A 160-astol kezdve már befogta az RDS-t is ilyenkor átállt a 99,4-re. 215nel van kb az adó. Jó kis freki ez a 95,6. Pedig csak 100w-al ad egy városban levő viztoronyrol (kb 2x olyan magas mint egy 10 emeletes). Észak fele 35 km-tol kezdve fix RDS a 74-es úton, 45 tol kezdve hallgatható. Egy nem túl acélos autoradioval.
 #184668  Szerző: Sakál
 
Olyan mintha Cooky szép csendben eltűnt volna innen. 5től Begi mixelt és dumált, 6tól pedig Juhász Gergő vezeti a kiviműsort. Ettől még lehetne Cooky szabadságon is, DE mindkét műsorhoz készültek új, Cookytlanított, illetve a kiviműsorhoz Juhász Gergős műsorazonosítók. Tud erről valaki pontosabbat?
  • 1
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 409
  • 987