RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201849  Szerző: Beci45
 
zenefalo írta: 2024.03.12. 10:48
shadoe írta: 2024.03.11. 21:51
robert11 írta: 2024.03.11. 18:56 Na jó az Alan Walkeres kijelentésemet visszavonom mert azért adnak néha néha újabb menő slágert tőle de azér tha megnézzük az elmúlt 8 évet akkor sok slágere nem került be a rádióba.
A "Hero"-t a nagy eszükkel már kivették a rotációból, az "Endless Summer" csak Top 50-t látott pár hétig, hogy le se adják - még ott se -, és rotációt sose lásson, így maradt a Better Off Alone meggyalázása, hogy tovább alacsonyíthassa az amúgy is béka feneke alatti színvonalat.
A Faded sem kopik ki sosem a rotációból, kb. 65 000 lejátszás után :punch:
Tiszttartót ideje lenne elengedni, Bertókot visszarakni a Retrora meg a Bestre, Sivákot meg ide visszahozni.
 #201845  Szerző: zenefalo
 
shadoe írta: 2024.03.11. 21:51
robert11 írta: 2024.03.11. 18:56 Na jó az Alan Walkeres kijelentésemet visszavonom mert azért adnak néha néha újabb menő slágert tőle de azér tha megnézzük az elmúlt 8 évet akkor sok slágere nem került be a rádióba.
A "Hero"-t a nagy eszükkel már kivették a rotációból, az "Endless Summer" csak Top 50-t látott pár hétig, hogy le se adják - még ott se -, és rotációt sose lásson, így maradt a Better Off Alone meggyalázása, hogy tovább alacsonyíthassa az amúgy is béka feneke alatti színvonalat.
A Faded sem kopik ki sosem a rotációból, kb. 65 000 lejátszás után :punch:
 #201844  Szerző: shadoe
 
robert11 írta: 2024.03.11. 18:56 Na jó az Alan Walkeres kijelentésemet visszavonom mert azért adnak néha néha újabb menő slágert tőle de azér tha megnézzük az elmúlt 8 évet akkor sok slágere nem került be a rádióba.
A "Hero"-t a nagy eszükkel már kivették a rotációból, az "Endless Summer" csak Top 50-t látott pár hétig, hogy le se adják - még ott se -, és rotációt sose lásson, így maradt a Better Off Alone meggyalázása, hogy tovább alacsonyíthassa az amúgy is béka feneke alatti színvonalat.
 #201841  Szerző: robert11
 
Na jó az Alan Walkeres kijelentésemet visszavonom mert azért adnak néha néha újabb menő slágert tőle de azér tha megnézzük az elmúlt 8 évet akkor sok slágere nem került be a rádióba.
 #201835  Szerző: Derrick
 
robert11 írta: 2024.03.09. 14:39 Nem baj sok büntit összegyűjt az r1, aztán visszajön a musicfm Troyal együtt vagy a Roxirádió :) bár Roxi az van online Juventusz, Danubiusz, Budapestrock és Roxi a 4 tesó de hát a Roxi az nem olyan mint a régi amit megszokhattunk viszont a danubiusz az hozza a régi formáját és a Juvi is.
Te Róbert , nem lehetne hogy ezeket a fszságokkal inkább a szüleidet mérgezd ?
 #201829  Szerző: Snake005
 
Robi, a mesterséges intelligencia ma már szinte csodákra képes, például beírhatod a mondanivalódat és megkérheted, hogy írja le rövidebben, semmitmondások és helyesírási hibák nélkül. Most én ezt megtettem helyetted, íme:
A szöveg rövidített, javított verziója:
A szöveg az R1 rádiót kritizálja, a következő pontokon:

Zeneválasztás:
Kevés a változatosság, sokszor ismétlik ugyanazokat a dalokat.
Nem játszanak új, külföldi slágereket, csak hónapok késéssel.
Elhanyagolnak népszerű előadókat, mint Alan Walker, Ava Max, Jack Jones.
A magyar zenék aránya túl magas a Petőfi Rádión kívül is.
Műsorvezetés:
Hiányzik a minőségi műsorvezetés, B. Tóth Lászlótól tanulhatnának.
Versenyhelyzet:
Nincs igazi versenytárs, emiatt az R1 elkényelmesedett.
Összehasonlítás külföldi rádiókkal:
A romániai ProFM sokkal jobb zenei palettát kínál.
A külföldi rádiók hamarabb játsszák az új slágereket.
Javaslatok:

Játsszanak több új, külföldi slágert.
Legyen változatosabb a zenei paletta.
Adjanak esélyt új előadóknak.
Legyen minőségi műsorvezetés.
Megjegyzések:

A szöveg stílusa helyenként pongyola, javítottam a helyesírási hibákat és rövidítettem a mondatokat.
A szövegben szereplő személyes véleményeket nem változtattam meg.
További észrevételek:

A szöveg írója nyilvánvalóan elkötelezett a zene iránt, és frusztrálja a hazai rádiók helyzete.
Az R1 rádiónak érdemes lenne figyelembe venni a kritikát, és javítani a zenei palettáján.
A másik kommented pedig egy badarság.
 #201828  Szerző: robert11
 
Nem baj sok büntit összegyűjt az r1, aztán visszajön a musicfm Troyal együtt vagy a Roxirádió :) bár Roxi az van online Juventusz, Danubiusz, Budapestrock és Roxi a 4 tesó de hát a Roxi az nem olyan mint a régi amit megszokhattunk viszont a danubiusz az hozza a régi formáját és a Juvi is.
 #201827  Szerző: robert11
 
Igen ezt család tagjaimmal is beszéltük hogy Eszter hol van, hol nincs hiába ő nyert de ezt tudták a rádióban is azért mondták balázsék hogy ha ő nem lesz, akkor Juli fog beülni Anna is közre működik én azért mondtam hogy annyira nem kellett volna ide új ember hanem ebben a felállásban megtudták volna oldani.
Én annak örülök hogy bevezették ezt hogy mindig nézik milyen nap van a kínai naptár szerint bár nem adok rá, lehet sikernap meg lejtmenet nem ez fogja meghatározni a napjaim de elképzelhető hogy lesz olyan mikor Juliéknak lesz igazuk és valóban szerencsétlenség vagy öröm fog érni azon a napon amit éppen bemondanak hogy olyan nap van.
A témák szerintem még mindig jók színvonalasak. Sok olyan téma volt ami érdekes volt ebben az elmúlt közel 2 3 hónapban.
Gábor15nek üzenem hogy elképzelhető hogy Attisnak ezekbe a dolgokba nincs úgy beleszólása meg sok ember nem is nagyon figyeli a hangzást jó fül is kell ehez és nem mindenkinek tűnhet fel főleg egy zajos autópályán amikor leg inkább zúg a szél még felhúzott ablaknál is amúgy is elnyomja a rádiót ha az ember nem hangosítja fel eléggé.
Eltéréseket én csak a helyi adások alatt tapasztaltam hogy egy adott zenét később lehetett hallani amikor váltogatott a rádió az m3as autópályán. Én csak arról tudok nyilatkozni mert azon jártam és hallgattam az r1et na meg Ceglédre menet a 4es főúton ahol Cegléd közelében már átvált a szolnoki frekvenciára.
Korábbi években nagyobb volt az eltérés és az volt a fura mikor ugrátl a két frekvencia között és hol ezt, hol azt lehetett hallani vagy egy adott számot kétszer hallott az ember mert lement mondjuk az egrin, de a miskolcin még nem és mire odaértél ott pont akkor adták.
Na és a végére még annyi hogy elkezdhetnék játszani Kigo és Ava Max közösét ha már sok Ava Max dalt adnak bár ez sok előadó esetébe elmondható hogy az r1 nem játszik tőlük dalokat csak egy bizonyos mennyiségű számot. Alan Walkertől is ezer jó dal van nemkéne a Fadetnél leragadni mert az már a könyökünkön jön ki az Alone úgyszintén.
nem hiszem el hogy ezt hogy nem veszik észre de tudom erről sokszor volt már szó mike tkéne hogy kéne nem is mennék bele jobban de biztos arra mennek hogy hallgass külföldi adókat ha nem tetszik mert mint mondtam az Ehr-n elég sok olyan jó zene megy amit a hazaiak nem adnak le egyáltalán meg a románoknál is már 2010ben olyan dalokat hallottam a Radiorománián, amit itthon csak később kezdtek el játszani.
Ott már előbb ment Alexandra Stan MR saxo beat és társai.
Vagy kéne már adniuk Jack Jones és Ina Wroltson one four get you című számát vagy Zoe Wees és Jack Jones közösét. Annyi jó zene van, hihetetlen hogy ezekből nem válogatnak be egyet se legalább a top50be.
Annyi jó hogy legalább a régebbi zenék közül visszább mentek 2004be is mert ezt is mondtam hogy nem csak a 10 11es zenéke tkéne adni de ott van Britney Spears toxic című száma na az Ehr-n készült erre az alapra egy jó rappes változat leadhatnák pl azt Britney helyett időnként.
Én kíváncsi lennék ha még lenne Roxi vagy Musicfm akkor most ők milyen zenéket játszanának.
Az a baj, hogy az r1 nagyon elkényelmesedett mivel nincs versenytárs, és így könnyű jónak lenni.
Már a petőfi is lecsúszott a béka feneke alá a csak magyar zenéivel én biztos nem fogok odakapcsolni legalább eddig ment rajta pár jó zene míg be nem hozták ezt hogy legyenek csak magyarok.
Hogy kinek volt ez az idétlen ötlete, nem tudom de nagyon elgurult a gyógyszere az egyszer biztos.
B tóth Lászlótól tanulhatna mindenki még az is aki szidta őt hogy alá beszél a zenéknek de még is tud színvonalas műsort csinálni. Míg online ment a tarisznya mai zenék közül is tudott jókat andi nem cska a régiek közül és ha tehetné szerintem most is így csinálná csak most nyilván neki is megvan kötve a keze és a Retro arculatának megfelelő zenéket kell adnia a tarisznya is az arculatváltás után lett jobb mert kezdetben nem volt valami jó de ebbe nem is mennék bele főleg az után amit online megszoktunk meg annó a Petőfin.
Régen mig több hazai rádió volt, voltak versenytársak nagyon küzdeni kellett hogy színvonalas legyen a zenei paletta mert mindenki azt akarta hogy ők legyenek a leg jobbak de így nincs is miért küzdeni nincs fiatalos rádió az r1en kívül nemhogy országos, de még budapesti sem.
Vagy nézzetek meg egy romániai profm-et azt is említettem már ontják magukból a jó zenéket. A románok mindig is tudtak jó diszkó zenéket csinálni jó dallamos zenéket már a radiorománia idején megtapasztaltam mikor elkezdtem hallgatni az ottani slágerlistát szombat délben. mint mondtam ott hallottam először Alexandra Stant is de még Innától is volt olyan zene, amit a hazaiak csak később, vagy egyáltalán nem játszottak.
Én mondom arra leszek kíváncsi, mi lesz akkor ha majd lejárnak a frekvencia engedélyek mert a musicfmnél is mindenki azt hitte hogy sokáig lesz meg a leg hallgatottabb rádió volt stb aztán egy mondvacsinált ürüggyel elhallgattatták.
Nagyon ebbe se menék bele mert politika erről csak annyit hogy nagyon rossz hogy a politika a rádiózásba is bele üti ütötte az orrát legalább ebbő maradtak volna ki hisz annyi ágazatban jelen van sajnos legalább a rádiózás maradna ki belőle vagy a rádió.
Mióta elkezdtem külföldieket hallgatni az óta érzem a külömbséget az ottani és a hazai rádiók között. Aki nem hallgat külföldit, nekik betudják adni hogy hú itt egy új igazi mai sláger de bizony akik hallgatunk külföldi rádiókat nekünk már nem tudják beadni hogy ez egy új igazi mai sláger mert már lehet hogy december óta hallom egy kinti rádión.
Az r1nek lehet hogy új igazi mai sláger mert csak most kezdték el játszani.
A rádió1 valóban egy autózós rádió de szerintem így akkor még inkább elkelnének olyan jellegű zenék is amiket említettem egyes előadóktól.
 #201811  Szerző: Snake005
 
Jól kiválasztották Ráskó Esztert, állandóan hiányzik, mert ezer más dolgot is csinál. Amikor ketten vannak, egy erőtlen, humortalan fos az egész, de a legrosszabbak a julis adások az idióta asszonysutyorgós témakkal. Kíváncsi leszek a hallgatottságra hosszú távon.
 #201801  Szerző: Laci95
 
újabb hadjárat a Rádió 1 ellen újabb büntetéseket kaptak Balázsék miatt forrás nmhh 128/2024. A Radio Plus Kft. által üzemeltetett Budapest 89,5
MHz+ Tatabánya 102,5 MHz + Székesfehérvár 99,8 MHz körzeti
vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, Rádió 1 állandó megnevezésű
lineáris rádiós médiaszolgáltatáson 2024. január 15-én 06:00 és
10:00 óra között sugárzott „Balázsék” című műsorszámot
kifogásoló bejelentés [az Smtv. 14. § (1) és 17. § (2)
bekezdéseiben foglalt rendelkezések vélelmezett megsértése]

17. 129/2024. A Radio Plus Kft. által üzemeltetett Budapest 89,5
MHz+ Tatabánya 102,5 MHz + Székesfehérvár 99,8 MHz körzeti
vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, RÁDIÓ 1 állandó megnevezésű
lineáris rádiós médiaszolgáltatásban 2024. január 9-én 06:03:10-
09:52:28 óra között sugárzott „Balázsék” című műsorszámot
kifogásoló bejelentés [a klasszifikációs rendelkezések
érvényesülésének vizsgálata]
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 986