RADIOSITE Fórum

  • Magyar Katolikus Rádió

 #14465  Szerző: MrG
 
Ajánlom figyelmetekbe az Induló Rádiók menüt itt a site-on.
 #12822  Szerző: Sokol404
 
furijanos írta:Nálam az 1341-be estétől reggelig rendesen belepofázik valami ismeretlen adó,a fédelésen kivül.Baja.
A térkép alapján szerb lehet (ha friss).* :S
Amúgy nem kéne neki, mert -mi, Furijanos- épp a két adó között vagyunk, és nappal én is attól "szenvedek", hogy a kettő iszonyatosan böki egymást. Kb. így: :shoot: :shoot: :-D

*Érdekes, hogy azért annyira nem zavar bele, hogy érthető legyen, csak a térkép alapján tudtam meg én is, hogy -vélhetően- szerb.

Van egy módszerem, hogyan lehetne kiküszöbölni a fédelést (de ezt halványan már kiveséztük): a siófoki és szolnoki adók 1341 kHz-ét úgy kellene modulálni, mint a Magyar Rádió 873 és 1188 kHz-ét. Kész.
--> A lefedettség így továbbra is változatlanul megmarad.

(Egyébként:
üdvözlök mindenkit, -nem vesztem el-. és örömmel látom, hogy új emberkék is csatlakoztak hozzánk! Jó DX-elést mindannyiunknak!) 8-)
 #11046  Szerző: furijanos
 
Nálam az 1341-be estétől reggelig rendesen belepofázik valami ismeretlen adó,a fédelésen kivül.Baja.
 #9644  Szerző: Pasa
 
LuciFerko írta:nem az 1341-be?
Ja lehet, de a macedón és a szerb eléggé hasonló. 1341-en indult volna szerb adás?
 #9631  Szerző: LuciFerko
 
nem az 1341-be?
 #9605  Szerző: Pasa
 
Jajj má, ezerszer megtárgyaltuk, hogy Skopjéből a macedón 1-es a 810-en lenyomja az MKR-t. Nem jársz erre...
 #9604  Szerző: Sokol404
 
Na, ez a topic is pang... :cry:

Visszatérve nem erre számítottam. :?


Dec. 28-án késő este egyfolytában belegagyogott vmi érthetetlen szláv;
az mwmap.de térképe alapján szerb lehetett... :roll: Régen ez nem volt!
 #5479  Szerző: Sokol404
 
téeszelnök írta:
Sokol404 írta:Mégiscsak 14 kW vs. 1200 kW ! Biztos, hogy belecincog... :roll:

(Mint most is az 1341-be a román 1332. Ki se tudom forgatni!)
az is vicces, hogy egyáltalán minek megy akkor az adó, ha nem lehet normálisan hallgatni
Mert biztos arra gondoltak, hogy valaki Lakihegy 10 km-es körzetében hallgatni akarja az említett időszakban (éjjel), de azt már innen garantálom, hogy az adó 10-15 km-nél többet nem tud lefedni. Viszont helyileg a pestiek rendesen bírják hallgatni éjszaka is. Bár, ha ilyenkor kikapcsolnák, akkor az 1341 ugyanúgy szólna náluk, mint akárhol az országban, mert oda is "szépen" elterjedne, és még nem is kerülne olyan sokba. :|

Tudom, ezt a DX rovatban már belinkeltem, de aki még nem hallotta, annak szeretném érzékeltetni a helyzetet, hogy itt mennyire fédel a siófoki és szolnoki adó. Mivel zene szól, ezért nem annyira zavaró, de hát beszédnél gyakran fülelni kell, mert kulcsszavak veszhetnek el. :) Igaz, az SW is ilyen, onnan tudhatjátok... (Ezt a felvételt többször meghallgattam, mert egész kellemes zenék szólnak rajta. Főleg 19 óra 35 után -általában- jó muzsikák szoktak szólni! :D ) Ezt bírom az MKR-ben. Ja meg a híreket: tárgyilagos a közlés.

http://data.hu/get/687967/1341_szetfede ... 5.mp3.html
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 72