RADIOSITE Fórum

  • 89.5 Music Fm

 #171313  Szerző: small
 
robert11 írta:Én egyet nem értek. Pár régi előadót mért nem játszanak a rádiók? És ez nem csak a musicra igaz hanem az r1re is.
Hova tűnt pl Lola? Oké az ő dalait nem játszották soha de újításként lehetne mondjuk vagy hova tűnt varga feri és Balássy Betty? Vagy Kovácsovics Fruzsina?
Akár ilyenekben is gondolkozhatnának hogy ne mindíg csak Karamell, meg Rúzsa Magdi szóljon mert ezektől már herótom van főleg Magditól míg Lotfibeggy változatban adták a nélküled című számot amit még Troy is bemondott, az még oké de a többi már nem olyan jó bár ő is kiesett a music listájából meg tóth Gabit sem igazán adják már jó azt nem is bánom de magyarok közül is lehetnének újítások úgy mint a külföldieknél mikor elővesznek pár régebbi zenét bár ahogy a múltkor is mondtam elég rossz az, hogy sok zenét inkább már mixesített verzióban adnak Nicky Romero Nervo, the Chainsmokers are we know stb stb még sorolhatnám ez azért nem olyan jó és mint szoktam mondani, hiányzik Troy az újabb topslágereknél.

autizmust érzek a levegőben....
 #171303  Szerző: robert11
 
Én egyet nem értek. Pár régi előadót mért nem játszanak a rádiók? És ez nem csak a musicra igaz hanem az r1re is.
Hova tűnt pl Lola? Oké az ő dalait nem játszották soha de újításként lehetne mondjuk vagy hova tűnt varga feri és Balássy Betty? Vagy Kovácsovics Fruzsina?
Akár ilyenekben is gondolkozhatnának hogy ne mindíg csak Karamell, meg Rúzsa Magdi szóljon mert ezektől már herótom van főleg Magditól míg Lotfibeggy változatban adták a nélküled című számot amit még Troy is bemondott, az még oké de a többi már nem olyan jó bár ő is kiesett a music listájából meg tóth Gabit sem igazán adják már jó azt nem is bánom de magyarok közül is lehetnének újítások úgy mint a külföldieknél mikor elővesznek pár régebbi zenét bár ahogy a múltkor is mondtam elég rossz az, hogy sok zenét inkább már mixesített verzióban adnak Nicky Romero Nervo, the Chainsmokers are we know stb stb még sorolhatnám ez azért nem olyan jó és mint szoktam mondani, hiányzik Troy az újabb topslágereknél.
 #171206  Szerző: Chucky
 
Értem, köszi!
 #171203  Szerző: kukac
 
Chucky írta:Van arra valami írott vagy íratlan szabály, hogy meddig kell egy-egy dalt "intenzív" rotációban tartani egy Music Fm stílusú rádióban?
Nekem úgy tűnik 3-4 havonta forognak ki a zeneszámok. Nem hosszú ez egy kicsit? Ráadásul egy két hónapja napi 4x leadott dalt még mindig újdonságként konferálnak fel. :S
Általános tézis, hogy egy átlaghallgatónak 6-8 hét rendszeres rotáció kell ahhoz, hogy biztonsággal felidézhető legyen számára az adott dal. Ez ugye eleve két hónap (csak ennyi idő eltelte után fogja tudni dúdolni, kérni a kívánságműsorban, stb..), majd kell egy kifutási időszak, amíg elkezd majd unalmassá válni, elfáradni (addig is kedveli, szereti hallgatni..) - közben folyamatosan cserélődik, frissül a rotációs grid, kerülnek be újak, kerülnek ki régiek, stb, de a műsor zenei gerince maga a rádió zenei arculata, ez határozza meg markánsan a rádiót, nem jó, ha folyton tele van ismeretlen, arculatidegen, a hallgató számára felidézhetetlen zenei újdonságokkal, mert ha nem érzi ismerősnek, nem érzi magáénak a rádiót (nem találja meg a bejáratott (más értelmezésben: "szénné játszott") kedvenceit, akkor nem fog számára semmit jelenteni az adott állomás, nem lesz kötődése hozzá és ez pont ellentétes a célokkal...
 #171201  Szerző: Chucky
 
Van arra valami írott vagy íratlan szabály, hogy meddig kell egy-egy dalt "intenzív" rotációban tartani egy Music Fm stílusú rádióban?
Nekem úgy tűnik 3-4 havonta forognak ki a zeneszámok. Nem hosszú ez egy kicsit? Ráadásul egy két hónapja napi 4x leadott dalt még mindig újdonságként konferálnak fel. :S
 #171005  Szerző: Sakál
 
robert11 írta:Én is egyet értek Kiss Márti tényleg aranyos lány Mák Kata után, ő a másik kedvenc műsorvezetőm. Jobba vele a kívánságműsor mint Cookyval aki csak hebegett habogott szábusz szábusz ále ále ennyit tudott mondani.
Troyt hiányolom még hogy már nem mond be új számcímeket csak a régieket abból is mondjuk van ahonnan már kivették nem tudom mi lehet az oka.
Azt, hogy "szábusz" Sanyi mondta az Üvegtigrisben, nem Kuki :troll:
 #170968  Szerző: robert11
 
Én is egyet értek Kiss Márti tényleg aranyos lány Mák Kata után, ő a másik kedvenc műsorvezetőm. Jobba vele a kívánságműsor mint Cookyval aki csak hebegett habogott szábusz szábusz ále ále ennyit tudott mondani.
Troyt hiányolom még hogy már nem mond be új számcímeket csak a régieket abból is mondjuk van ahonnan már kivették nem tudom mi lehet az oka.
 #170931  Szerző: Mipi
 
troll írta:
noartist írta:Egyértelműen Kiss Márti az elmúlt évek legjobb új rádiósa. Aranyos, pörgős, profi. Csak így tovább!
Tökéletesen egyetértek!
Szintén egyetértek! :yes:
 #170924  Szerző: troll
 
noartist írta:Egyértelműen Kiss Márti az elmúlt évek legjobb új rádiósa. Aranyos, pörgős, profi. Csak így tovább!
Tökéletesen egyetértek!
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 565