RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #174655  Szerző: Kovi02
 
A 100,6 Yu Eco-ra raktak RDS-t:(ill. a térereje ingadozik,tegnapelőtt OK,tegnap Tompán is alig szólt,ma reggel óta pedig éppen szól Kiskunhalason,pedig ezelőtt úgy 80km-t szólt északi irányba)
RDS PS: _YUECO__
PTY : None
RT nincs
CT nincs
PI : D2FF :o (ez azért is érdekes,mert a nála kb. 50x nagyobb teljesítménnyel sugárzó 88,9 RB1 is pont ugyanezt az RDS PI-t adja) Az autórádió szépen átvált a 88,9-re mindig amikor lejön az RDS,így csak az AF/RDS kikapcsolásával lehet hallgatni :lool:

Kb. 2 napja a 91,5 Pannon Rádió RDS kódere lekerült,lehetséges hogy azt rakták át a Yu Eco-ra? A telephely megegyezhet,szinte biztos vagyok benne,hogy a Pannon máshonnan megy,teljesen eltér a 92,5/99,3 kiforgatási szöge a 89,6/91,5-től.
 #174121  Szerző: Sszilu
 
Most vettem csak észre, hogy a horvát katolikus rádiónak Sljeméről és Psunjról, az azonos műsor ellenére, más-MÁS RDS-t sugároznak. A PI egyezik.
Sljeme,
103,5
PS: + HKR +
PTY: Education
TXT: --HRVATSKI KATOLICKI RADIO

103,9
Psunj PS: - HKR -
PTY: No PTY DATA
TXT: HKR TELEFON 01 4609999
 #173798  Szerző: Kovi02
 
LuciFerko írta:
Kovi02 írta:Radio Osijeken egész jó club house megy,szignálban "DFM"-et mondanak. Ez valami új,vagy csak nekem kerülte el a figyelmem?
Vagy csak kitolták az orosz streamet :D
Hajnali 2-kor a műsor végén bemondták,Digital FM. :D
 #173788  Szerző: LuciFerko
 
Kovi02 írta:Radio Osijeken egész jó club house megy,szignálban "DFM"-et mondanak. Ez valami új,vagy csak nekem kerülte el a figyelmem?
Vagy csak kitolták az orosz streamet :D
 #173783  Szerző: Kovi02
 
Radio Osijeken egész jó club house megy,szignálban "DFM"-et mondanak. Ez valami új,vagy csak nekem kerülte el a figyelmem?
 #173031  Szerző: altermanus
 
kicsit más tészta, de úgy gondolom tartozik az előttem szólóhoz is, hogy a Radiofreccia-nál van egy nő akinek úgy beszél, mint akink a melleit fogdosnák, mert éppen nem rikácsol a mikrofon előtt... a zenék jó, de ha meg hallom a nőt, már nyúlok is a távkapcsolóhoz (Hotbird 13°E 11642 Mhz, 27500 szimbólumráta).
itthon Magyarországon sem más a helyzet, akárcsak a szomszédos országok kereskedelmi hálózatain... (kivéve az efemfir <FM4> osztrák csatornát, mert ott legalább nem olyan a hapsik hangja, mint akinek a farkára léptek)... úgyhogy... már lassan egyetlen zenei rádiót nem tudok hallgatni
(na nem mintha én különb lennék, csak akkor valaki olyat ültessenek oda, aki ha férfi akkor legyen mély orgánuma, ha nő akkor valamivel magasabb hangja legyen...)
oszt lehet én vagyok túl konzervatív
 #173012  Szerző: Kovi02
 
joe írta:
Kovi02 írta:Itthon miért nincs valami ehhez hasonló? -zenei vagy műsorvezetési szinten?
Mert az "átlag" magyar nem ezt akarja...a hatóság a sok "dumát" pontozza...a kereskedelmi rádió épp lesz*rja a hallgatót, csak a maximális reklámidőt tudja kitölteni...
Azon kívül? Itt is sok beszéd megy-főleg a délutáni sávban,meg 1-2 esti tematikus műsorban,de rövid,pörgős blokkok vannak,meg sokszor délután is friss house vagy dance megy,ami hazai rádiókban egyáltalán nincs.
Azt nem mondom,hogy minden rádió legyen ilyen,de legalább 1 legyen ebben az országban. :(
 #173010  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:Itthon miért nincs valami ehhez hasonló? -zenei vagy műsorvezetési szinten?
Mert az "átlag" magyar nem ezt akarja...a hatóság a sok "dumát" pontozza...a kereskedelmi rádió épp lesz*rja a hallgatót, csak a maximális reklámidőt tudja kitölteni...
 #172984  Szerző: Kovi02
 
Hetek-hónapok óta(amióta korábban indul KH-n a terjedés) sokat hallgatom 531khz-n az algériai állami rádió 4. programját,a Jil FM-et. Régebben mindig 90's/ arab zenét ,vagy imát hallottam rajta,szóval nem sokat vártam,csak egyszer még szeptember végén hallottam rajta pár jó remixet nagyon friss zenékből,így hát maradtam a frekin,és sűrűn hallottam rajta a kedvemnek megfelelő mixeket.
06-09 reggeli műsor -> max. 5-6 perces beszéd,majd legalább 2 zene,keverten pop/rock/arab zene,de néha egész jó dance is van.
(de akár szomszédos ország rádióiról is írhatnék,itthon akár 10-20 perces blokk is van csak beszéddel,zene alig van,akár szerb vagy horvát rádiókban is rövid,pörgős blokkok vannak max. 5 perc )
napközben még nem tudtam igazán hallgatni
15-16 között mindig valamilyen zenei blokk van,friss popzenével
16-18 tematikus műsorok,pl. sport ,de van csütörtökönként 80s' 90's válogatás,szerdánként mindig friss zenék mennek,múltkor pl ezek: https://www.youtube.com/watch?v=SSRzQugo2Q0
https://www.youtube.com/watch?v=diKTMKltATk
https://www.youtube.com/watch?v=wxqGq6Bw5xM vagy ez:
https://www.youtube.com/watch?v=dQLlS4l1UJk
(hazai rádiók miért nem mernek ilyeneket főműsoridőben adni?)
Állandó műsorvezetés,általában legalább 2 emberrel ,vagy betelefonálós műsor.
18-00 zenei blokkok,mindenféle zenével: pop/rock/arab/r'n'b/80's/90's/dance/trance/club ,vagy időnként "Darba" vagy "All Sport" ,kb. ilyen esti interaktív sport-közéleti műsor,max. 2 óra 20-22 között,azonkívül 18 után nincs semmi műsorvezetés.
00-06 között is hallgattam már,általában 100% arabzene
Szombat esténként deep house 22-00 között,vasárnap esténként 22-00 régi koncertfelvételek mennek.

Arculatban annyira nem tetszik,kb. ugyanaz az 5 szignál megy,csak a reggeli műsor arculata van valahogy megcsinálva. :(

Itthon miért nincs valami ehhez hasonló? -zenei vagy műsorvezetési szinten?-

Jelenleg is ezt hallgatom, 22:00 óta dance zenék mennek,hazai rádiókban/mixműsorokban esélytelen ilyeneket hallani. :(
 #172511  Szerző: Kovi02
 
djlacee írta:
Kovi02 írta:HRT helyi adó RDS-ek megváltoztak, Radio Osijek R-OSIJEK PS-ből HRT-OS__ lett.
Tegnap este még a régi volt, pont a magyar műsort hallottam 19 óra után, és az RDS R-OSIJEK volt
Éjfélkor váltott át.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 150