RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #2138  Szerző: t
 
azért egy AM kalóz picit keményebb dió, minthogy felrakok egy antennát a padlásra, megcsinálom vmi kapcsirajzról az adót, meg bedugom a szobában a konnektorba, nem? :)
hogy a francba csinálhatják vajon ezt, meg kik? :)
 #2134  Szerző: LuciFerko
 
1620 felett van egy rakat görög kalóz, sokszor 1 frekin több is! Az 1656 Khz-en ad a Radio Tornado ami Horvát és szláv mulatós zenét tol:D Ezenkívül hollandok, németek is fellelhetőek. Továbbá a görög kalózok használják az 1386 és az 1566 khz-et is!

amúgy valaki tudja hogy Szaúd-Arábiába hol van adó az 1467en? nemrég éjjel fogtam ott adást. Ugyan az ment mint az 1440 és az 1521 khz-en de 5 mp késéssel hozzájuk képest!
 #2092  Szerző: Pasa
 
1620 kHz felett vannak Európában is kisteljesítményű adók, pl. kalózok is (kérdezd LuciFerkót, ő ennek a sávnak szakértője). USA-ból ide hozzánk középhullámon nem ér el semmi, de az óceán partján és főleg Írországban vesznek amerikai adásokat (még FM-en is).
A földet a 80-as évek végén körbevitorlázó Fa Nándor és Gál József is SW-n tartotta a kapcsolatot a világgal. A Kossuth Rádió Napközben című műsorában délelőtt rendszeresen élőben (!) kapcsolták őket, fadingelve de érthetően beszéltek még a Csendes Óceánról is. Tehát nem olyan nagyon nagy dolog ez, persze komoly technika szükségeltetik hozzá.
Azonban az MW éjjel sem olyan, mint az SW, mert max. 2000-3000 km-ről lehet fogni adásokat, míg a rövidhullámon a hullámok akár a Földet is megkerülik.
 #2084  Szerző: csabyke
 
Nem tudom, hogy ki keresgélt már 1620kHz felett - DE - én már több alkalommal is megfigyeltem éjfél után, hogy 1-2 rádió gyengén, fédelve de bejön

Pl: 1629 kHz tutti, és 1650-60 körül is...

Usákoknál 1710ig van ugye az MW kiosztva 10es léptékkel? Mert lehet, hogy onnan jönne át valami?

Azért kiváncsi lennék, hogy USA felé hajózva az óceánon meddig jönne pölö az MKR éjjel :) PL. a TITANIC helyén fogható még?

Illetve fenn északon ott, ahol télen 24 órán át sötét van, a nem sötét részből is jönnek adók egész nap? Pl. tőlünk.


Ez nem annyira Broadcast, de SW DX :)

Van egy emberke, aki valami saját kis vitorlással akar a földön körbehajózni... Egyszer hallottam róla - nem ez a lényeg, hanem megnéztem a honlapját, amit már azóta elhagytam... És ott leltem rá egy rádiós naplóra. Amatőr SW sávban tesztelte, hogy honnan milyen vételeket produkált milyen frekin...

Egy Kiskőrösi rádiósra figyeltem fel, akit úgy kb. tudok is kicsoda - vele is többször beszélt és amikor elhagyta Európa partjait már érdekes volt olvasni. Node, amikor már elérte Panama közelét, ott is volt még kapcsolata vele... Tök fura volt olvasni, hogy azért erre már Európából csak 1-2 vétel volt, de már jóideje Brazil meg USA rádiósai jöttek...

Szerintetek van / lenne esély egy üres MW sávban tengerentúli rádiókat fogni éjjel? Elvileg MW éjjel olyan mint az SW nemde?
 #1728  Szerző: djlacee
 
Nyáron voltam Svájcban, esti terjedéskor az 1251 szólt visszhangozva a Genfi tótól 6km-re :P
 #1714  Szerző: Pasa
 
Nem semmi, hogy jöttek az MR6 adók jó 300 km-ről.
 #1662  Szerző: LuciFerko
 
MW adók este Szászrégen városban (románia)
http://www.youtube.com/watch?v=Gr2y5N90CqM

azért nem a sangeannal csináltam mert este elég sok román cigány mászkált a környéken, így kocsiba biztonságosabbnak láttam. 700 khz alatt iszonyat zajt termelnek a kocsi fedélzeti elektronikái, ezt vegyétek figyelembe :)
 #1350  Szerző: taki7
 
Kód: Egész kijelölése
http://www.mediumwave.de
Medium and Long Wave Frequencies in Central Europe :-)
 #1343  Szerző: tomee87
 
téeszelnök írta:az miért van, hogy a 810 kHz bazi sokat késik a 1341-hez képest? két másodperc, amíg elér ide a középhullám? :D
Szerintem azért mert az 1341KHz modulációja műhold és amiatt van ez az "átfutási idő".
 #1316  Szerző: t
 
az miért van, hogy a 810 kHz bazi sokat késik a 1341-hez képest? két másodperc, amíg elér ide a középhullám? :D
  • 1
  • 397
  • 398
  • 399
  • 400
  • 401