RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #202011  Szerző: nyikolaj
 
Kis helyi politika,ami szorosan kapcsolódik a rádiózással....
Miskolcon esélyes polg.mesterként indul az a Tóth-SzántaiJózsef,aki több helyi rádió megszületésénél bábáskodott,és évtizedek óta az éter az élete kis túlzással,ugyanakkor országosan tagja bizonyos média egyesületnek.
Megjegyzésként még annyi,hogy kormányközeli támogatással indul,ami szerintem előny,mert érdemes jóba lenni a nagyvezérekkel.
A kérdésem.. Miskolc városa profitálhat rádiózás terén,hogy egy igazi ízig vérig helyi rádiós lesz a városvezető? Pl megújulna a Rádió M,aminek a vezérigazgatója, vagy lobbizna egy új rádió pályáztatásáért?
 #201966  Szerző: Laci95
 
A Szombathelyi Evangélikus Rádió Helyére Az FM 88.4-re a Mária Rádió adta be a pályázatot mivel lejár a elősző Frekvencián a engedélyük Szombathely 88,4 MHz – közlemény benyújtott pályázati ajánlatról
Közzétéve: 2024. április 9.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (továbbiakban: Hatóság) Médiatanácsa 2024. március 8. napján pályázati felhívást tett közzé a Hatóság honlapján a Szombathely 88,4 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára.

A pályázati ajánlatok beadásának napján, 2024. április 8-án egy pályázati ajánlatot nyújtottak be.

A pályázó adatai
Pályázó neve Pályázó címe
FM 4 Rádió Kft. 8200 Veszprém, Házgyári út 7.
 #201937  Szerző: nyikolaj
 
Attól,hogy legújabb trend, és ahogy fogalmaztál "nyugati" az már alapból jó is?
 #201935  Szerző: zenefalo
 
mihalylovics írta: 2024.04.01. 20:06
IstvánB írta: 2024.04.01. 18:25 Sziasztok!

Tippeket kérek, van az országban olyan rádió ahol a nyugati trendeket követve a legújabb zenék szólnak és jól vannak rotálva?

Külföldieket ismerek, de jó lenne magyar szót hallani a megszólalásoknál.

Köszi a tippeket.
Egerszeg Rádió esetleg?
Én még a szolnoki Aktív rádiót tudnám javasolni, egész hallgatható a rotáció napközben, persze a magyar zenéket nem minősíteném.
 #201934  Szerző: djlacee
 
Sárvár Rádió is esetleg, csak természetesen a magyar zenéket itt is estére/éjszakára gettósítják
 #201933  Szerző: mihalylovics
 
IstvánB írta: 2024.04.01. 18:25 Sziasztok!

Tippeket kérek, van az országban olyan rádió ahol a nyugati trendeket követve a legújabb zenék szólnak és jól vannak rotálva?

Külföldieket ismerek, de jó lenne magyar szót hallani a megszólalásoknál.

Köszi a tippeket.
Egerszeg Rádió esetleg?
 #201932  Szerző: Kovi02
 
IstvánB írta: 2024.04.01. 18:25 Sziasztok!

Tippeket kérek, van az országban olyan rádió ahol a nyugati trendeket követve a legújabb zenék szólnak és jól vannak rotálva?

Külföldieket ismerek, de jó lenne magyar szót hallani a megszólalásoknál.

Köszi a tippeket.
Korona FM100, Forrás Rádió, Tamási Rádió szerintem mindenképp megérnek egy próbát.
(esetleg 20 és 24 között a Rádió 1 :D )
 #201931  Szerző: IstvánB
 
Sziasztok!

Tippeket kérek, van az országban olyan rádió ahol a nyugati trendeket követve a legújabb zenék szólnak és jól vannak rotálva?

Külföldieket ismerek, de jó lenne magyar szót hallani a megszólalásoknál.

Köszi a tippeket.
 #201922  Szerző: altermanus
 
Állítólag, nem találtak szabad nagyteljesítményű frekvenciát. Viszont azt hallottam, hogy a Bartók rádióból internetes rádió lesz, és kiadják az csomagot egy kerrádiónak. Elvileg 2025-ben várható a pályázat.
Az infó egy ismerőstől származik, aki közel van a médiatanácshoz.
 #201904  Szerző: knoskamatee
 
a téma komplexitása miatt inkább áthoztam ezt a részt a Sport Rádió topikjából:
knoskamatee írta: 2024.03.20. 17:43
Snake005 írta:Azt lehet tudni, hogy át is minősítik közszolgálativá (tehát a 105.9 az övéké marad örökre), vagy csak a gyártás kerül át az MTVA-hoz?
vagy lepasszolják az IKO-nak a gyártást, mint a Petőfinél.
más, full konteó és hülyeség. ne alapozzon erre senki semmit, csak próbálom összerakni az egészet a buta fejemmel.
nos: hogy lehetséges ezt jogilag végig csinálni? ennyi erővel a Retrót is lazán átminősíthették volna a KESMA-ba “ajándékozás” helyett, ha nincs semmi féle profit elvárás.
vagy a Petőfi hálózatára költözik az egész buli. azt is nézzük, hogy full leépítették 2018 óta az egészet. ugye a műsorgyártás költsége nagyon minimális, amit ki is szerveztek a közmédia alól, amihez baromi gyenge programing is társul és furcsa műsorvezetői shiftek. nincs Petőfi Live se, a Médiaklikkes felületen alig van tartalom, az online kreatív “stáb” csak papíron van.
szerintem jöhet a kövi rebranding a Petőfinél, ahol a magyar zenéket megtámogatják sporttal, de ezt a brandet már semmi jónak nem tudom elkönyvelni.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 193