RADIOSITE Fórum

  • Hány Wattól számít?

 #41082  Szerző: csokie
 
Mi úgy mentünk egyszer bútort szállítani, hogy nagybátyám és én külön autóval mentünk, és nálam volt a bolti Transmitter, mondtam hogy állítsa be arra a frekire amelyiket mondtam neki, majd elindultunk. És úgy mentünk az autóúton. Volt hogy bejött elém 3 autó, így ő messzebb került, de azt mondta hogy végig tisztán hallgatta a "műsort". Szóval nem semmi, hogy ebbe a kis kütyübe mekkora teljesítmény van. (csak saccolom, de ha valaki tudja hogy pontosan mennyi van benne akkor írja le, köszi; én szerintem olyan 200mW-os lehet kb)
 #41068  Szerző: lali87
 
A sima boltban kapható FM transzmitter a szabadban egész nagy körzetben ad...leteszteltük haverokkal poénból (nem kalózrádiózás) csak, hogy mégis mit tud. Először haver kocsijában szólt behangoltam a sajátomban is szól szépen sztereóban.. jó akkor elindultam utca sarok még mindig szól... (50 méter körül kezdett elmenni a jel)
Kivettük a kocsiból 12V-os autó akksira kötöttük és felraktuk a garázs tetejére...vagy 200 méterre elvitt!!!!

Jó játék.
De illegális!
Bünti járhat érte!
Ha szarul állítod be zavarhatsz másokat!

(Nem kalózrádió csinálásához adtam tippeket csak a megfigyelésemet írtam le.)
 #40625  Szerző: mgabor
 
donder írta:Szerintem nem illegál, de nézz utána itt:
1996. évi I. törvény a rádiózásról és a televíziózásról (ORTT; NHH)
'szt ezzel mit akarsz? köze nincs a témához.

inkább ne nyúljál semmihez, mert megráz, aztán pislogsz.
 #40616  Szerző: donder
 
SzD írta:Nem azzal van a baj, hogy segíteni próbálsz Neki (ellenkezőleg, ez szép dolog), hanem azzal, hogy nyilvánosan. Bizonyos dolgokra ott van a gomb, tudod...
Ok. ;)
 #40610  Szerző: SzD
 
Nem azzal van a baj, hogy segíteni próbálsz Neki (ellenkezőleg, ez szép dolog), hanem azzal, hogy nyilvánosan. Bizonyos dolgokra ott van a gomb, tudod...
 #40606  Szerző: donder
 
SzD írta:donder, Te sem tudod megérteni, hogy illegális? :stare: Nem hiszem, hogy davidneil-nek lenne bármilyen engedélye erre. Mivel nem "nagyban" akarja tolni, ezért (ha valahogy ki is derülne) nem lőnék fejbe, de nem kell senkit illegális dolgokra buzdítani - főleg nem egy nyilvános fórumon! Aztán meg csodálkozol, ha tiltanak... :gülü:
De megértem, és nem buzdítottam, csupán elmondtam az álláspontomat! Én úgy tudtam (ezek szerint tévesen) hogy 50 méterig legális a műsorszórás. Ne haragudj.
Csupán segíteni szerettem volna neki, nem illegális, törvényt sértő dolgokra rábeszélni! Csak hogy tisztázzuk...
 #40605  Szerző: SzD
 
donder, Te sem tudod megérteni, hogy illegális? :stare: Nem hiszem, hogy davidneil-nek lenne bármilyen engedélye erre. Mivel nem "nagyban" akarja tolni, ezért (ha valahogy ki is derülne) nem lőnék fejbe, de nem kell senkit illegális dolgokra buzdítani - főleg nem egy nyilvános fórumon! Aztán meg csodálkozol, ha tiltanak... :gülü:
 #40602  Szerző: donder
 
davidneil írta:Akkor tehát mindegy mit szeretnék? ...

Esetleg valaki tudja, hogy melyik jogszabály tartalmazza ezeket a pontokat?
Nem ismételném önmagam!
donder írta:
davidneil írta:Igen, az adónak a megépítése nem gond, mivel egy ismerősöm jártas a dologban, viszont szeretném a legtöbbet kihozni belőle.
Emellett viszont nem szeretnék vele senkit sem zavarni, és törvényt sérteni sem...
Szerintem nem illegál, de nézz utána itt:
1996. évi I. törvény a rádiózásról és a televíziózásról (ORTT; NHH)
<span><a href="http://www.google.hu/url?sa=t& ... 6LSbmw</a></span>

Ha kell még help, akk szólj
 #40601  Szerző: davidneil
 
Akkor tehát mindegy mit szeretnék? ...

Esetleg valaki tudja, hogy melyik jogszabály tartalmazza ezeket a pontokat?
 #40599  Szerző: SzD
 
Úgy van ez, hogy az ilyen jellegű dolgok működtetése illegális - persze csak akkor, ha nincs rá engedélyed. Márpedig (gondolom) nincs, tehát illegális. Pont.