RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #7279  Szerző: djlacee
 
Kisiklott és kigyulladt a vonat
A Győr és Pápa között közlekedő vonat gyulladt ki szombaton este Győr-Ménfőcsanak és Győrszemere között; a Kisalföld információi szerint senki nem sérült meg, de csaknem félszáz utasnak ki kellett menekülnie a vagonokból.
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/kis ... t/2078413/

(Csak hogy Jeek-nek is meg legyen az öröme)
 #7261  Szerző: Adam
 
A klíma meg a nyitható ablak mindig a vevő kérésére kerül, vagy nem kerül bele az adott buszba. A központi tenderes kocsiknál is. Az Autóbusz Invest Zrt alapfelszereltséggel redeli meg a kocsikat (természetesen klíma nélkül, alap ülésekkel), ha valamelyik volánnak ez nem tetszik, felárért olyan extrát kér bele, amilyet akar.

A klímát jó esetben együtt kérik a dupla üvegezéssel (ne adj isten színezett külső üveggel), ilyenkor pedig butaság nyitható résszel felszerelt ablakokat kérni, hisz az egészet lenullázza.
 #7256  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta:Utaztam már SCANIA busszal is, amiben pedig nincs nyitható ablak, és félúton beszart a klíma, szerencsére a tető szellőzők (vészkijárat) kinyitásával túl éltük az utat a 30 fokos kánikulában.
Az errefelé közlekedő Neoplan buszoknak sincs nyitható ablaka:
http://www.volanbusz.hu/hu/tarsasagunkr ... Transliner
Az első nyáron még klíma sem volt bennük, az egyetlen szellőzési lehetőség ennél is a tetőn lévő vészkijárat volt. Ha ilyen busz jött, inkább megvártam a következőt, mert a 20-25 perces út ellenére is rosszul lehetett lenni a melegben ezen a buszon. Már szereltek beléjük klímát, de én még olyannal nem utaztam, amelyiken ért is volna valamit.
 #7254  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Ez egy örök dilemma szerintem. Az IK Classic járműveket pl. rendes nagy nyitható ablakokkal szerelték fel, mint elődjeiket az Ikarus 200-as buszokét. Na most az IK Classic buszokba van klíma is. Utaztam már vele sokszor és volt olyan, h ment benne rendesen a klíma, de egy két bazi nagy ablak akkor is le volt húzva, mert úgyis lesz olyan utas aki lehúzza, szal így nem ért semmit a klíma.
Igen, ebben igazad van, de legalább azokba a buszokba illene nagy nyitható ablakokat tenni, amelyekben nincs klíma, mert ezek a mini ablakok semmire sem jók.
 #7253  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta: Az új buszoknál egyébként nem értem, hogy miért lett divat ez a minimálisan nyitható ablak. Jó hogy klímával van a nagy részük tervezve, de arra is gondolhatnának, hogy bármi lehet a klímával, akkor meg főjenek meg az utasok? :?
Ez egy örök dilemma szerintem. Az IK Classic járműveket pl. rendes nagy nyitható ablakokkal szerelték fel, mint elődjeiket az Ikarus 200-as buszokét. Na most az IK Classic buszokba van klíma is. Utaztam már vele sokszor és volt olyan, h ment benne rendesen a klíma, de egy két bazi nagy ablak akkor is le volt húzva, mert úgyis lesz olyan utas aki lehúzza, szal így nem ért semmit a klíma. Utaztam már SCANIA busszal is, amiben pedig nincs nyitható ablak, és félúton beszart a klíma, szerencsére a tető szellőzők (vészkijárat) kinyitásával túl éltük az utat a 30 fokos kánikulában. Tehát, ha ablak nincs akkor a klímának kell menni, ha meg ablak van akkor meg nem kéne lehúzni az ablakot ha megy a klíma.
 #7252  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta:Nincs benne klíma. Olyan elővárosi, helyi Credo buszt én még nem igazán láttam amiben lenne, állítólag nem alapfelszereltség. Elég szar az egész, de sajnos ez van tenderen, ezért kaptunk most ide 14-et.
Az Alfa-kban viszont lehet, hogy lesz klíma, azokat még nem láttam.
Én eddig egyetlen egyszer utaztam Credo busszal jónéhányévvel ezelőtt a Kisalföld volánnál, hát az valóban nem volt egy nagyon jó busz.
Az Alfa-k pedig ha olyan jól és igényesen lesznek összeszerelve, mint amilyet Budapesten a BKV alvállalkozói kaptak, akkor azzal sem fogtok jól járni.
Az új buszoknál egyébként nem értem, hogy miért lett divat ez a minimálisan nyitható ablak. Jó hogy klímával van a nagy részük tervezve, de arra is gondolhatnának, hogy bármi lehet a klímával, akkor meg főjenek meg az utasok? :?
 #7250  Szerző: tomee87
 
Nincs benne klíma. Olyan elővárosi, helyi Credo buszt én még nem igazán láttam amiben lenne, állítólag nem alapfelszereltség. Elég szar az egész, de sajnos ez van tenderen, ezért kaptunk most ide 14-et.
Az Alfa-kban viszont lehet, hogy lesz klíma, azokat még nem láttam.
 #7249  Szerző: mlaszlo
 
djlacee írta:
kellemes lesz nyáron 30-35 fokban utazni benne
légkondícionáló?
A kép alapján szerintem az sincs benne. Egyébként itt a Volánbusznál hiába vannak légkondícionálók a Neoplan buszokban, nem tartották őket megfelelően karban és vagy nem működnek vagy minimális a hatásuk, illetve spórolnak vele, hiszen az plusz üzemanyagfogyasztást jelent.
 #7247  Szerző: djlacee
 
kellemes lesz nyáron 30-35 fokban utazni benne
légkondícionáló?
 #7245  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta:Újabb buszok érkeztek az elmúlt 2 hétben a Borsod Volánhoz :)
kb. 14db EC 12 Credo :?
és 6db alacsonypadlós Alfa Regio LE busz :)

előbbi "ocsmányságról" egy kép:
Hát ez tényleg elég ronda és ha jól látom, akkor az ablakok nyitható felülete is minimális, kellemes lesz nyáron 30-35 fokban utazni benne.
  • 1
  • 205
  • 206
  • 207
  • 208
  • 209
  • 219