Informatika

Re: Informatika

HozzászólásSzerző: blue » 2017.10.10. 22:04

Egyetértek, több gyengébb gépre raktam Win mellé linuxot (korábban Lubuntu, most Mint Xfce) és azóta csak azt használják, kb Win-Xp szintű gépigény, de sokkal testreszabhatóbb, modernebb felület, semmit nem lassult telepítés óta, nem kell évente újra rakni és töredezettség mentesíteni sem stb. Bevált.
blue
Haladó

Posztok: 110

HozzászólásSzerző: ZooLa » 2017.10.10. 16:42

noartist írta:
ZooLa írta:
noartist írta:Ez a nagyipari hulladék, amit a Microsoft operációs rendszernek nevez, az érkező RS3-as frissítéssel már nem fogja hagyni, hogy te döntsd el, mit szeretnél a gépeden látni - hiába törlöd a Facebookot, Twittert, meg minden egyebet, ez a moslék dacból vissza fogja pakolni mindet. Engem már az is kiakaszt, hogy mindenféle játékot letölt installálás után, amit leállíthatsz (x-re kattintással az Áruházban), de ha olyan a kedve, nekilát újra.

Itt tart a Microsoft 2017 őszén.
Nem csoda. Egyre többen hagyják a csudába a Win-t és váltanak Linuxra.
https://www.flickr.com/photos/h_u_p/37398743526/in/dateposted/
Én is váltottam Debian 9-re. Ha valamire mégis kell a Win akkor ott a VirtualBox és akkor azon el lehet bohóckodni.

Valóban. Ha nincsenek komoly elvárásai, egy átlag user boldogul Linux-verziókkal is - de pl. aki Photoshopot, stb használ a munkájához, annak csak a MacOS marad. Nem sznobkodásból mondom, de mióta én is váltottam Apple gépre, számtalanszor mondom magamban: ,,Nahát, ezt lehet így is?"
Rémálom a Windows, és ha nem változtat a Microsoft, pár éven belül bajban lesznek.

Sőt Windowsnál már odáig süllyedt a dolog, hogy bizonyos programok Win10 alatt nem is futnak, ha meg igen akkor lomha. Linux alatt Wine-vel meg gyönyörűen és gyorsabban fut. Tipikus példa a régi Sam Broadcaster esete.
ZooLa
Kezdő fórumos

Posztok: 45

HozzászólásSzerző: noartist » 2017.10.09. 18:41

ZooLa írta:
noartist írta:Ez a nagyipari hulladék, amit a Microsoft operációs rendszernek nevez, az érkező RS3-as frissítéssel már nem fogja hagyni, hogy te döntsd el, mit szeretnél a gépeden látni - hiába törlöd a Facebookot, Twittert, meg minden egyebet, ez a moslék dacból vissza fogja pakolni mindet. Engem már az is kiakaszt, hogy mindenféle játékot letölt installálás után, amit leállíthatsz (x-re kattintással az Áruházban), de ha olyan a kedve, nekilát újra.

Én is váltottam Debian 9-re. Ha valamire mégis kell a Win akkor ott a VirtualBox és akkor azon el lehet bohóckodni.

Valóban. Ha nincsenek komoly elvárásai, egy átlag user boldogul Linux-verziókkal is - de pl. aki Photoshopot, stb használ a munkájához, annak csak a MacOS marad. Nem sznobkodásból mondom, de mióta én is váltottam Apple gépre, számtalanszor mondom magamban: ,,Nahát, ezt lehet így is?"
Rémálom a Windows, és ha nem változtat a Microsoft, pár éven belül bajban lesznek.
Hozzászólásaim minden esetben a személyes, szubjektív véleményemet tükrözik.
noartist
Globális moderátor

Posztok: 2745

HozzászólásSzerző: ZooLa » 2017.10.09. 18:34

ZooLa
Kezdő fórumos

Posztok: 45

HozzászólásSzerző: noartist » 2017.10.09. 12:41

Ez a nagyipari hulladék, amit a Microsoft operációs rendszernek nevez, az érkező RS3-as frissítéssel már nem fogja hagyni, hogy te döntsd el, mit szeretnél a gépeden látni - hiába törlöd a Facebookot, Twittert, meg minden egyebet, ez a moslék dacból vissza fogja pakolni mindet. Engem már az is kiakaszt, hogy mindenféle játékot letölt installálás után, amit leállíthatsz (x-re kattintással az Áruházban), de ha olyan a kedve, nekilát újra.

Hozzászólásaim minden esetben a személyes, szubjektív véleményemet tükrözik.
noartist
Globális moderátor

Posztok: 2745

HozzászólásSzerző: Gr3g0ry » 2017.10.07. 11:54

blue írta:Adott egy Acer (Aspire 6920g) laptop ami elkezdett újraindulgatni amikor hálózatról ment vagy töltőn volt, egyre sűrűbben, hogy már csak akkuról lehettett használni. A NEC TOKINt csavarhúzóval szétfeszítettem, széttörtem, lekapartam a Nyákról, azóta nem indul újra de elment a kép végleg. Szerintem vagy nem bántam finoman a szalagkábelekkel vagy a Nec tokin (ez egy 1200uF tantál kondi elvileg) szétszóródó darabjai okoztak zárlatot valahol..
Sajnálom, gondolom drága lesz a javítás (alaplap csere?)..

Kösd monitorra(RGB) vagy tv(HDMI)-re.
Én olykor már olyan szinten elhatárolódom magamtól(is),hogy akár egy másik univerzumban is lehetnék....
Gr3g0ry
Fanatikus

Posztok: 1364

HozzászólásSzerző: blue » 2017.10.05. 22:14

Adott egy Acer (Aspire 6920g) laptop ami elkezdett újraindulgatni amikor hálózatról ment vagy töltőn volt, egyre sűrűbben, hogy már csak akkuról lehettett használni. A NEC TOKINt csavarhúzóval szétfeszítettem, széttörtem, lekapartam a Nyákról, azóta nem indul újra de elment a kép végleg. Szerintem vagy nem bántam finoman a szalagkábelekkel vagy a Nec tokin (ez egy 1200uF tantál kondi elvileg) szétszóródó darabjai okoztak zárlatot valahol..
Sajnálom, gondolom drága lesz a javítás (alaplap csere?)..
blue
Haladó

Posztok: 110

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.09.09. 18:06

joe írta:
Gr3g0ry írta:
altermanus írta:Szokásos ADSL2+ modem. DLink DSL360R

A modem a router WAN-portjára volt bekötve?

Szolgáltatói oldalon lehetséges MAC szűrés...klónozd a régi routered MAC címét az újba...én már találkoztam hasonlóval...átírtuk a régi eszköz MAC címét az újba és lett internet kapcsolat...

Joe: Megpróbálom...
Gr3g0ry: Igen!
DVB-T2
Antenna: Iskra DTX-92 F (H) - Irány: 323° - É-ÉNy - Csabrendek-Sopron: Alcor HDT4400, Amiko A4 Combo
DVB-S2:
E13° Hotbird: Amiko A4 Combo / W4° AMOS - Telekom SAT TV: Sagem DS86HD
altermanus
Kiváló dolgozó

Posztok: 942

HozzászólásSzerző: joe » 2017.09.08. 12:33

Gr3g0ry írta:

Szolgáltatói oldalon lehetséges MAC szűrés...klónozd a régi routered MAC címét az újba...én már találkoztam hasonlóval...átírtuk a régi eszköz MAC címét az újba és lett internet kapcsolat...
joe
Fanatikus

Posztok: 1891

HozzászólásSzerző: Gr3g0ry » 2017.09.08. 10:48

Én olykor már olyan szinten elhatárolódom magamtól(is),hogy akár egy másik univerzumban is lehetnék....
Gr3g0ry
Fanatikus

Posztok: 1364

ElőzőKövetkező

Vissza: Kötetlen