RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #198768  Szerző: p0tyi
 
noartist írta:
p0tyi írta: 2023.04.04. 23:26

Aki nem szavaz Gyurcsányra, az Orbánt tartja hatalmon. Ez a helyzet, tessék elfogadni.
Hűha, akkor büszkén fogok elégni a pokol tüzén. :D Remélem, hamarosan kinövi magát valami értelmes, új kezdeményezés, ami minden eddigi formációtól független, és nem csak azért akar politizálni, mert ellenzékből is remekül meg lehet élni belőle.
A DK végzi a feladatát. Más egyelőre nem, és véleményem szerint teljesen új formációnak nincs "piaca".

Valóban, talán kéne 1 db másféle erő is, mert a liberálisokat nem éri el most komolyan vehető párt. Nekik eleve más típusú, értelmiségi politika kell. A liberálisok kegyeiért küzdjön csak meg a Momentum a Kutyapárttal 2026-ig. De a változást a DK fogja elhozni, amögött lesz tömeg.

Más pártra viszont szigorúan nincs szükség szerintem ellenzéki oldalon, csak erre a kettőre. Ugyanis nem lehet jelen egyszerre 5 féle narratíva/ajánlat Orbán ellen, ha pedig egy tömbbé állnak össze, akkor a konszenzusos narratíva/ajánlat gyenge lesz, ahogy láttuk is tavaly.

Hogy miért nem "takarodik el" a közéletből Gyurcsány, azt egyébként maga Gyurcsány válaszolta meg nemrég: https://www.facebook.com/gyurcsanyf/pos ... kbTcdjgvjl
 #198767  Szerző: shadoe
 
altermanus írta: 2023.04.05. 14:22 Szerintem ameddig Gyurcsány van ellenzékben, Orbán hatalmon lesz, mert szerintem ez a két ember a legnagyobb szélhámos a parlamentben, és tartom magam ahhoz, hogy összejátszanak.
Szerintem is. A kettő feltételezi egymást, ezért maradhat életben ez a két jómadárra épülő rendszer, amitől mindannyian szenvedünk, már 19. éve.
Teljes cserére lenne szükség ellenzéki oldalon, és egy új, hiteles vezetőre ill. formációra. A mostani felállás alapján maximum abban reménykedhetünk, hogy a Fidesz belülről kezd el rohadni, azaz egy ottani bennfentes bomlasztja majd szét.
Láttunk már ilyet máshol, máskor és másokkal, egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek ezt a forgatókönyvet.
 #198766  Szerző: altermanus
 
Ha itt tartunk marad a fidesz!
 #198765  Szerző: LG
 
asr27 írta: 2023.04.05. 19:03 Ne számíts semmi ilyesmire...
Az értelmiség nagy része, már rég valamelyik nyugati országban él és esze ágában sincs hazajönni azért, hogy itt szenvedjen a fidesz zombikkal és, hogy a fidesz által kreált hazugságokkal lejárassák!
Igaza van a fórumtársnak: orbán, vagy Gyurcsány! Lehet választani!
Én simán Gyurcsány mellett döntenék.
Pedig de, számítsunk ilyesmire. Jöjjön végre valaki új. Kurva szomorú, hogy a 2020-as években is itt tartunk még mindig, hogy Orbán vagy Gyurcsány(né).
 #198764  Szerző: asr27
 
noartist írta:
p0tyi írta: 2023.04.04. 23:26

Aki nem szavaz Gyurcsányra, az Orbánt tartja hatalmon. Ez a helyzet, tessék elfogadni.
Hűha, akkor büszkén fogok elégni a pokol tüzén. :D Remélem, hamarosan kinövi magát valami értelmes, új kezdeményezés, ami minden eddigi formációtól független, és nem csak azért akar politizálni, mert ellenzékből is remekül meg lehet élni belőle.
Ne számíts semmi ilyesmire...
Az értelmiség nagy része, már rég valamelyik nyugati országban él és esze ágában sincs hazajönni azért, hogy itt szenvedjen a fidesz zombikkal és, hogy a fidesz által kreált hazugságokkal lejárassák!
Igaza van a fórumtársnak: orbán, vagy Gyurcsány! Lehet választani!
Én simán Gyurcsány mellett döntenék.
 #198763  Szerző: noartist
 
p0tyi írta: 2023.04.04. 23:26

Aki nem szavaz Gyurcsányra, az Orbánt tartja hatalmon. Ez a helyzet, tessék elfogadni.
Hűha, akkor büszkén fogok elégni a pokol tüzén. :D Remélem, hamarosan kinövi magát valami értelmes, új kezdeményezés, ami minden eddigi formációtól független, és nem csak azért akar politizálni, mert ellenzékből is remekül meg lehet élni belőle.
 #198760  Szerző: altermanus
 
Szerintem ameddig Gyurcsány van ellenzékben, Orbán hatalmon lesz, mert szerintem ez a két ember a legnagyobb szélhámos a parlamentben, és tartom magam ahhoz, hogy összejátszanak.
 #198756  Szerző: p0tyi
 
Teljesen felesleges erről vitatkozni, le kell szavazni a DK-ra, és akkor lesz leváltva Orbán. Amíg megy a finnyáskodás, addig nem. Kizárólag rajtatok múlik. Rajtam már biztosan nem, én tudok dönteni.

Ez a képlet a napnál is világosabb és pofonegyszerű. Vagy Orbán, vagy Gyurcsány. Vagy az ország tönkretétele, vagy haza és haladás. Nincs más, nem is lesz. Nincs harmadik út, nincs civil jelöltesdi.

Aki nem szavaz Gyurcsányra, az Orbánt tartja hatalmon. Ez a helyzet, tessék elfogadni.

Orbán szorong attól, ha Gyurcsány egyszer már nem lesz démonizálható. Erre tartunk. :yes:
 #198753  Szerző: Zsolt
 
Aki még mindig Gyurcsányban látja a rosszat, azt hozzá lehet sorolni a Fidesz szavazókhoz.
Az ilyen gondolkodású emberek miatt van kétharmada a fidesznek a parlamentben.
Értem én világosan: aki nem fideszes, de nem képes befogni az orrát és leszavazni erre a fosadék ellenzékre (amúgy nekem sikerülni szokott, szóval léci ne bántsatok ;_; ) az csak egy Orbáncsicska szararc lehet és mint ilyet, igenis rommá kell szégyeníteni és elmondani neki ezerszer, hogy felfogja, hogy ő bizony Orbán szekerét tolja. Az ilyesfajta megszégyenítéseket gondolom mindig fényes siker övezi: a bizonytalan szavazó eleinte szemöldökét ráncolja ugyan, de aztán alaposan magába néz és belátja, hogy a névtelen kommentelőnek a túloldalon milyen igaza van. Jobb esetben még elnézést is kér, amiért nem volt gusztusa leszavazni a DK-ra.

Készséggel elfogadom, hogy ez a nyerő stratégia, csak akkor légyszi azt is áruljátok el, hogy mikor fog működni?
2014-ben, 18-ban, 22-ben is már ugyanez a lemez pörgött, az eredmény: Fidesz 2/3.
De biztos én ítélem meg rosszul és simán csak az van, hogy még mindig nem lett elég bizonytalan szavazó megyszégyenítve és megmondva neki, hogy ha nem szereti Gyurcsányt akkor az Napnál is világosabb, hogy ő bizony Fideszes!!!! Ha segítünk Orbán Viktornak és közösen kezdjük el az árkokat még mélyebbre kiásni, akkor '26-ban, vagy legkésőbb '30-ban megbuknak!!!

Óvatosan jegyzem meg... talán, de tényleg csak nagyon talán épp az a szenvtelen gőg, amit ezek az idézetek sugároznak, az ami valóban Orbán Viktor karjaiba csábítja a pártnélküli szavazókat és az igazi csavar a történetben, hogy valójában ti vagytok azok akiknek a Fidesz a betonkeménységű hatalmát köszönheti.
 #198752  Szerző: altermanus
 
asr27! olvass vissza! Köszönöm!
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 513