RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #198793  Szerző: Fakocka
 
p0tyi írta: 2023.04.08. 23:19
Fakocka írta:bárkit egy pillanat alatt tönkre tesznek a propaganda médiával, lásd; Márki Zay Péter..
Kimondtad a lényeget. Bárki újat tönkretesznek. Gyurcsányon és a körén már nincs mit tönkretenni.
Mégis van már 20%-uk, és egyre nő... ezeken az embereken (már) nem fog semmilyen Fidesz hazugság.
Ezért látok potenciált most a DK-ban.
Hát drukkolok nekik én is, nekem mindegy hogy ki vàltja le ezt a kormányt csak húzzanak már a francba.
 #198792  Szerző: Fakocka
 
altermanus írta:Kutyapártos hozzászólással nem értek egyet. Szerintem egy vicc párt aki nem is akar politizálni, inkább arra hívja fel a figyelmet ami éppen történik az országban. Hányan szavaztak rajtam kívűl a kutyákra?
100k szavazójuk nem volt országos szinten.
Fakocka! Állj elő ötlettel, csináljuk, hogyan takarítsuk el? Van ötleted?
Én több forrásból is hallottam hogy elég jó kapcsolatot ápolnak már a Fidesszel a Kutyák, nem véletlenül nem hajlandóak összefogni az ellenzékkel, ez már jó néhány szavazatvesztés, nem hiszem hogy olyan sokan elfordultak volna tőlük ha összefognak.

Hát inkább nem írom le hogy hogy kéne eltakarítani ezt a kormányt, de legalább olyan eseményekre lenne szükség mint 2006 őszén és persze médiára.. minden tüntetés annyit ér amennyi látszik belőle, de egyelőre mindkét opció teljesen esélytelen.
Orbánék sem véletlenül szervezték meg ezt a cirkuszt annak idején, nagyon is jól tudták hogyan kell egy kormányt elzavarni.
 #198790  Szerző: p0tyi
 
altermanus írta: 2023.04.08. 23:06 Kutyapártos hozzászólással nem értek egyet. Szerintem egy vicc párt aki nem is akar politizálni, inkább arra hívja fel a figyelmet ami éppen történik az országban. Hányan szavaztak rajtam kívűl a kutyákra?
100k szavazójuk nem volt országos szinten.
Fakocka! Állj elő ötlettel, csináljuk, hogyan takarítsuk el? Van ötleted?
A Kutyapárt és a DK szavazói között szerintem minimális átjárás van. A Kutyapárt és a többi ellenzéki párt szavazói között viszont elég nagy lehet. A Kutyapártban nagyobb fantáziát látok, mint az összes többi pártban, csak valahogy konszolidálódniuk kéne.
 #198788  Szerző: p0tyi
 
Fakocka írta:bárkit egy pillanat alatt tönkre tesznek a propaganda médiával, lásd; Márki Zay Péter..
Kimondtad a lényeget. Bárki újat tönkretesznek. Gyurcsányon és a körén már nincs mit tönkretenni.
Mégis van már 20%-uk, és egyre nő... ezeken az embereken (már) nem fog semmilyen Fidesz hazugság.

Ezért látok potenciált most a DK-ban.
 #198787  Szerző: altermanus
 
Kutyapártos hozzászólással nem értek egyet. Szerintem egy vicc párt aki nem is akar politizálni, inkább arra hívja fel a figyelmet ami éppen történik az országban. Hányan szavaztak rajtam kívűl a kutyákra?
100k szavazójuk nem volt országos szinten.
Fakocka! Állj elő ötlettel, csináljuk, hogyan takarítsuk el? Van ötleted?
 #198786  Szerző: altermanus
 
Fakocka írta: 2023.04.08. 21:59 Én nem vagyok DK fan, de 1000 szer inkább Gyurcsány mint Orban, ez az ország a teljes abnormalitás irányába halad es itt mar reg nem arról van szo, hogy melyik partnak drukkolok.
Nagyon elkeserít azon ellenzéki tarsaimnak a véleménye akik meg mindig Gyurcsányt latjak a fo bűnbaknak, holott kb 4 evet volt Orbán 17 évével hatalmon!
Itt megállnék egy szóra. Én is örülnék egy DK-s kormánynak, de lássuk be, a propaganda erősebb mint a DK. Sőt bármilyen kormánynak örülnék, csak ne Orbán legyen. Csak hát propaganda.
Megcsinálták a DKTV-t. Miért? Amiért anno a Fidesz is a HírTV-t.
Nem mintha nem szívom a fogam néha Gréczi Zsolt kommentárjától a RTL Híradóban.
 #198784  Szerző: Fakocka
 
Én nem vagyok DK fan, de 1000 szer inkább Gyurcsány mint Orban, ez az ország a teljes abnormalitás irányába halad es itt mar reg nem arról van szo, hogy melyik partnak drukkolok.
Nagyon elkeserít azon ellenzéki tarsaimnak a véleménye akik meg mindig Gyurcsányt latjak a fo bűnbaknak, holott kb 4 evet volt Orbán 17 évével hatalmon!
Sajnos a propagandának nekik is sikerült kilúgozni az agyukat, pedig kanyarban sem volt Orbán gaztetteihez képest.

Azalatt a pár év alatt ahogy EU tagok lettünk és kezdtek jönni a pénzek igyekeztek nagyon sok hasznos dologra lehívni pl: 4 es metró (önvezető új Alstom, nem gagyi ruszki), M0 keleti szektor epitese, Megyeri híd, panelprogram (panelházak szigetelése, felujitasa), M2 teljes rekonstrukciója vadonatúj önvezetésre képes (!) Alstom metrókkal (a regi ruszki “felujitott” szrral szemben), rengeteg útfelújítás, autópálya Szeged, Debrecen, Miskolc, horvat határ stb.. az akkori államadósság töredéke a mostaninak, rövidebb kilengésekkel de végig stabil volt a fizetőeszközünk a 270 es árfolyamon, mertek jönni ha befektetők, mert kiszámítható volt a kormány gazdaságpolitikàja, nem volt rossz hírünk a világban, igazságosabb volt az adózás, nem volt ekkora különbség szegény és gazdag között, plusz a régióban a jobban teljesítő országok közé tartoztunk, most már a legutolsók között vagyunk az EU-ban Bulgária előtt, ennyire elképesztően rossz egészségügyi rendszer hosszú várólistákkal sem volt, oligarchák sem voltak se elmebeteg propaganda, nem iktatták ki (akár gyilkossággal is) ellenzéki társaikat, nem vették el erőszakkal magánemberek vállalkozásait, földjeit.. órákig sorolhatnám milyen volt egy normális mederben működő ország.
És ez csak pár év szemben a 13 al amikor most dől az EU s pénz csupa haszontalan hülyeségre.

Kérdezném a Gyurcsány fóbiásokat, hogy most ki a nagyobb gazember?
Igazából teljesen mindegy hogy van-e Gyurcsány vagy nincs, bárkit egy pillanat alatt tönkre tesznek a propaganda médiával, lásd; Márki Zay Péter.. ha nem Gyurcsány “irányít” a háttérben, akkor majd Soros vagy bárki más akit előzőleg démonizáltak.

Kutyapártot meg hagyjuk, ők már évekkel ezelőtt behódoltak a Fidesznek, azért léteznek hogy ellenzéki szavazatokat vegyenek el.

Nekem igazából teljesen mindegy hogy ki indul az ellenzéki oldalon, de ezt a kormányt minél hamarabb el kell takarítani ha egyáltalán még el lehet, a legesélyesebb ellenzékire kell szavazni, akkor talán még egy halvány esély van a kormányváltásra.
 #198772  Szerző: altermanus
 
Körülbelül én is így látom. 5 éve még olyan voltam mint asr27, hogy mindig mindenben a fidesz okoltam és ki is mondtam. Ma már nem mondom ki, csak legyintek egyet mert ,,aMiTArAdIoTvMoNdDaZiGaZ!" emberekkel nem lehet vitatkozni. És beleuntam. Mindenki higyjen amit és amiben akar.
Lassan a mai 20 évesek is úgy gondolkodnak, mint a fidesz és ez várható volt.
Viszont a közvélemény kutatásokban ezek után nem hiszek. Egyiknek sem.
Nem jósoltak meg semmit sem.
Olyan választási törvényünk van, olyan körzetekkel és olyan városokkal, hogy eszméletlen.
Veszprém vármegye. (Nekem mindegy hogy hívják)
4 körzetből áll 6 helyett.
Csabrendek=Tapolca+Sümeg+Ajka nagyvároshoz tartozik. Régebben külön voltak.
És ha végig megyek az úton Devecser felé, már Devecser Pápához tartozik, pedig anno, Ajkához tartozott.
És ez nem csak ebben a vármegyében van.
(asr27nél ki fogom verni a biztosítékot)
Ismerős mondta, hogy Debrecenbe ne legyen akkumulátor gyár, mert gyű meg hű, de káros. Vigyék Indiába.
Mikor mondtam neki, hogy a telefonjába akksi működteti, akkor is azt mondta ne itt legyen és megkérdezte mi jogon nem viszik át a kérdést a választási irodán.
Mondjuk talán azért mert egy egyszerű ember, tényleg nem képes felmérni, hogy tényleg káros, vagy csak ráfogja valaki, hogy káros, és úgy szavaz az illető ahogy a politikus akarja, nem úgy mint egy tanult ember.
Mindegy is. Szerintem ha lesz világháború - most mondom, hogy tuti nem lesz, akármennyire is harsogja a Kossuth Rádió -, akkor legyen atom, aztán kezdjük mindent előlről.
Egyszóval, én már nem akarok meggyőzni senkit sem, mindenki tegyen belátása szerint.
Akik meg szokták hallgatni az Orbán interjúkat, megnézi a DKTV-t péntekenként, és Gulyás Marci Partizanját követik, és egy kicsit hallgat Bolgár Gyuribácsit, és elgondolkodik, hogy egy normális demokratikus társadalomnak nem így kellene működni.
asr27, mielőtt irnál értelmezz! Köszönöm!
 #198770  Szerző: p0tyi
 
shadoe írta: 2023.04.05. 21:41
altermanus írta: 2023.04.05. 14:22 Szerintem ameddig Gyurcsány van ellenzékben, Orbán hatalmon lesz, mert szerintem ez a két ember a legnagyobb szélhámos a parlamentben, és tartom magam ahhoz, hogy összejátszanak.
Szerintem is. A kettő feltételezi egymást, ezért maradhat életben ez a két jómadárra épülő rendszer, amitől mindannyian szenvedünk, már 19. éve.
Teljes cserére lenne szükség ellenzéki oldalon, és egy új, hiteles vezetőre ill. formációra. A mostani felállás alapján maximum abban reménykedhetünk, hogy a Fidesz belülről kezd el rohadni, azaz egy ottani bennfentes bomlasztja majd szét.
Láttunk már ilyet máshol, máskor és másokkal, egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek ezt a forgatókönyvet.
Én nem szenvedtem Gyurcsány alatt még a 2008-as válság körül sem. Orbán alatt szenvedek. Sokkal rosszabb most az elmúlt 3-4 évben a kormányzás, mint a rendszerváltás óta valaha. Egy elszigetelt, vadkeleti fertő lett ebből a fantasztikus országból, kizárólag Orbán Viktor miatt. Visszajöttek a rendszerváltás előtti félelmek és módszerek. Megélhetési problémái vannak a legtehetségesebb, legszorgalmasabb embernek is. Szomorú kilátásai vannak egy fiatalnak és egy nyugdíjasnak. Ha valaki vállalkozik, teljesen kiszámíthatatlan, hektikusan változó jogszabályi, adózási környezet várja, ami miatt a kockázatok hatalmasak, és könnyen el lehet bukni. Ha valaki megbetegszik, könnyen lehet, hogy bele is hal. Ha valaki gyereket vállal, az ne számítson arra, hogy a suli majd embert farag belőle. Innen talán a legcélszerűbb menekülni. Azok az igazi hazafiak, akik ezek ellenére itt maradnak és küzdenek a rendszer ellen.

Sajnos sem az ellenzék, sem a Fidesz nem tud lecserélődni. A politika egy szakma, hivatás, tanulni kell, gyakorolni kell, naprakésznek kell benne lenni, tehetség, karakter, szervezőkészség kell hozzá, évtizedekig építkezni kell. Hirtelen nem tud egy évtizeddel később lenni, hogy nullról kinőjön egy ütőképes formáció. Nincs ember, nincs tehetség, és ha lenne, azt is szétlőné a Fidesz. Ha Gyurcsány és Dobrev eltűnne, mi lenne? 4/5-ödös Fidesz győzelem? Vagy 5/5-ödös? Ki lenne az ellenzék vezére? Tóth Bertalan? Tompos Márton? Szabó Tímea? Egyiket sem tartom jó politikusnak, egy nagy párt 10. sorában tudnám őket elképzelni maximum, valami kisvárosi képviselőtestületben.

Mint írtam, ha bárki kinőne, azonnal szétvernék, akkor ő lenne az új Gyurcsány. Gyurcsányéknak ezzel szemben megvan az az előnyük, hogy őket már nem lehet jobban lejáratni. Viszont már 20% felébredt, az a 20%-nyi DK támogató atomstabil támogató. Rájuk semmilyen szinten nem hat a Fidesz propaganda, és ez egy nagy fegyver.

Az nem segít, ha "kiábrándulunk a politikából, mert mindenki szar", csak konzerválja a jelenlegi szörnyű állapotokat. Ez mindenkinek a kollektív felelőssége. El kell végezni a gyászmunkát, de nem szabad örökre letenni a változás reményéről. Sem pedig bedőlni a Fidesz agymosásának.

Ráadásul Dobrev Klára kiváló szónok, rendkívül intelligens, tanult és pontosan az az alkalmas politikus, amire az országnak szüksége van ezzel a förtelmes, bigott, behízott, undorító orbáni csürhével szemben. Egy női politikustól pedig nem várhatunk olyan agresszív, hübriszes autoriter hajlamot sem, mint amit Orbán produkál 13 éve.

Én ezért végeztem el a házifeladatot, és jöttem rá, hogy ha bajom is volt Gyurcsánnyal, annak mi volt az oka. A megfejtés: a Fidesz agymosása. Semmi baj nem volt vele. Csúnyán beszélt, ami akkor durvának számított. Ma, Bayer Zsolt korában már nem. Ennyi.

A Fidesz egyszer valóban szétrohad, de ebben nem lehet bízni. El kell végezni az ellenzék és az ellenzéki szavazók részéről is a feladatot. Valamint médiát is kell csinálni, nem lehet a Telexre, 444-re és a Fidesz által már behálózott ATV csoportra építeni. És a választásokat is kell ellenőrizni (ez tavaly megvolt!). Ha ezek megvannak, nem is kell megvárni, amíg szétrohadnak.
 #198768  Szerző: p0tyi
 
noartist írta:
p0tyi írta: 2023.04.04. 23:26

Aki nem szavaz Gyurcsányra, az Orbánt tartja hatalmon. Ez a helyzet, tessék elfogadni.
Hűha, akkor büszkén fogok elégni a pokol tüzén. :D Remélem, hamarosan kinövi magát valami értelmes, új kezdeményezés, ami minden eddigi formációtól független, és nem csak azért akar politizálni, mert ellenzékből is remekül meg lehet élni belőle.
A DK végzi a feladatát. Más egyelőre nem, és véleményem szerint teljesen új formációnak nincs "piaca".

Valóban, talán kéne 1 db másféle erő is, mert a liberálisokat nem éri el most komolyan vehető párt. Nekik eleve más típusú, értelmiségi politika kell. A liberálisok kegyeiért küzdjön csak meg a Momentum a Kutyapárttal 2026-ig. De a változást a DK fogja elhozni, amögött lesz tömeg.

Más pártra viszont szigorúan nincs szükség szerintem ellenzéki oldalon, csak erre a kettőre. Ugyanis nem lehet jelen egyszerre 5 féle narratíva/ajánlat Orbán ellen, ha pedig egy tömbbé állnak össze, akkor a konszenzusos narratíva/ajánlat gyenge lesz, ahogy láttuk is tavaly.

Hogy miért nem "takarodik el" a közéletből Gyurcsány, azt egyébként maga Gyurcsány válaszolta meg nemrég: https://www.facebook.com/gyurcsanyf/pos ... kbTcdjgvjl
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 513