RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #127936  Szerző: szemilan
 
asr27 írta:
djlacee írta:
Snake írta:kizárólag 3 párt(szövetség) fog bejutni a parlamentbe, aki egyébre szavaz a fideszre szavaz.
Most ezt viccből mondod, ugye? Mi az hogy aki egyébre szavaz, a fideszre szavaz???
Igaza van! Aki olyanra szavaz, akiknek esélye sincs bejutni a parlamentbe (és aki nem megy el szavazni), az olyan, mint, ha a fideszre szavazna.
Hát igen.... az új szavazási rendszer. Kb arra van kitalálva, hogy max 2 párt juthasson be. 3 esetén meg biztos az elsőnek a pozíciója. De megkockáztatom, lehetővé teszi az egypárt bejutását. (csak 1 párt.....)

Ezt rossz leírni, de a fidesz nagyon könnyen megnyerheti a választásokat, ha nincs meg a másik oldalon a kellő nagyságú erő. Ha elaprózódik, még a kétharmad is esélyes. Márpedig ez lehet a céljuk, amit minden áron végig is akarnak vinni.
 #127935  Szerző: asr27
 
djlacee írta:
Snake írta:kizárólag 3 párt(szövetség) fog bejutni a parlamentbe, aki egyébre szavaz a fideszre szavaz.
Most ezt viccből mondod, ugye? Mi az hogy aki egyébre szavaz, a fideszre szavaz???
Igaza van! Aki olyanra szavaz, akiknek esélye sincs bejutni a parlamentbe (és aki nem megy el szavazni), az olyan, mint, ha a fideszre szavazna.
 #127934  Szerző: kukac
 
Nekem ugy tunik hogy mintha az ellenzek nem mindegyik tagjanak lenne erdeke hogy kormanyvaltas legyen. Ketsegtelen, ha feltetelezheto hogy van fidesz mszp-paktum (es ennek realis eselye van), akkor a kis ellenzeki partok hiaba erolkodnek, eselyuk sincs. A tet a reszukrol nem a kormanyvaltas, hanem a konchoz valo odajutas eselye.
 #127932  Szerző: djlacee
 
Snake írta:kizárólag 3 párt(szövetség) fog bejutni a parlamentbe, aki egyébre szavaz a fideszre szavaz.
Most ezt viccből mondod, ugye? Mi az hogy aki egyébre szavaz, a fideszre szavaz???
 #127931  Szerző: kukac
 
Az hogy ilyenek a politikusaink, csak egyedul mi, allampolgarok tehetunk.
 #127930  Szerző: Snake
 
adminisztrator írta:
LuciFerko írta:Nem tudom ki hogy van vele, de eddig nekem ők a szimpatikusabbak: http://negyedikkoztarsasag.hu/data/terj ... ltvany.pdf
ők nem fognak kormányt váltani, márpedig most arra égető szükség van......
kizárólag 3 párt(szövetség) fog bejutni a parlamentbe, aki egyébre szavaz a fideszre szavaz.
 #127819  Szerző: LuciFerko
 
adminisztrator írta:
LuciFerko írta:Nem tudom ki hogy van vele, de eddig nekem ők a szimpatikusabbak: http://negyedikkoztarsasag.hu/data/terj ... ltvany.pdf
ők nem fognak kormányt váltani, márpedig most arra égető szükség van, mert elindultunk egy kibaszottul sötét középkori szint felé. még akkor is, ha amúgy az egyetlen erre esélyesek hatalmas lúzerek.
Úgy értem, hogy legalább kerüljenek be.
 #127818  Szerző: markfelt
 
LuciFerko írta:Nem tudom ki hogy van vele, de eddig nekem ők a szimpatikusabbak: http://negyedikkoztarsasag.hu/data/terj ... ltvany.pdf
ők nem fognak kormányt váltani, márpedig most arra égető szükség van, mert elindultunk egy kibaszottul sötét középkori szint felé. még akkor is, ha amúgy az egyetlen erre esélyesek hatalmas lúzerek.
  • 1
  • 434
  • 435
  • 436
  • 437
  • 438
  • 513