RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #128773  Szerző: asimov
 
Ukrajna vs. Oroszország:

Ukrajnában nagyon sok orosz él, akik megvetik a most hatalomratörő nyugatbarát "majdanistákat" és minden eszközzel segítik az anyaországukat, ami tettekben is megmutatkozik.
Ez az orosz "kissebség" (a most zajló kissebb összecsapásokon túl) pusztán a száma miatt, választásokat dönt el Ukrajnában (természetesen az oroszbarát pártokra szavaznak) és emiatt olyan véres Ukrajna múltja: az orosz függést megszüntetni vágyó erők két esetben is csak erőszak árán -és ideiglenesen- tudták a hatalmat megszerezni és most is ez zajlik, csak most a Krim félsziget sorsa is képbe került, amivel viszont az ideiglenes ukrán "kormány" átlépett egy komoly határvonalat, mert az orosz fél számára kiritikus pont az a terület. Tisztán politikai értelemben nézve, itt tartunk most.

Putyin, az Ukrajnában elő oroszok mellett nem hagyja magára a Krim félszigetet (sem), amelynek a 2042-ig történő, katonai jellegű használatára, nem mellesleg aláírt "bérleti szerződése" van Ukrajnával az orosz kormánynak. (Ott működik az orosz haditengerészet legkomolyabb haditengerészeti bázisa)
Ukrajnát, katonai értelemben pikk-pakk bedarálná Oroszország, ez vitán felül álló tény.

Remélhetőleg éppen ezért nem lesz ebből katonai konfliktus: Mivel Ukrajna nem ellenfél a "Nagy Medve"-nek... az ukrán szempontból biztosan vesztes -és egyúttal a honi haderőt lenullázó- harc után Ukrajna ott állna teljesen védtelenűl úgy, hogy a másik fél csak kissebb, leírható veszteségeket szenvedett el.
Egy ilyen harcba, kicsit is épeszű politikai erő nem megy bele.

Mivel a még mindíg erős és modern hadsereggel rendelkező Oroszországről beszélünk, és főleg a NATO/nyugati régió érdekszféráján kívűl esik az egész konfliktus, így a NATO direkt módon nem fog beavatkozni (ha egyáltalán), mint ahogy a csecsenföldi orosz "túrába" sem avatkozott be a nyugat, iletve csak a utólag, és akkor is csak békefenntartásra volt felhatalmazása a NATO-nak.
 #128729  Szerző: kukac
 
Je, ez orbannal is mukodik :)
 #128685  Szerző: markfelt
 
hd írta:
adminisztrator írta:http://www.youtube.com/watch?v=jjnrLt3VuSM
ez zseniális, 10 perce képtelen vagyok abbahagyni a röhögést
Én a sírást. Úgy tűnik, hogy a civilizált világból csak a Macbook ért oda...
igen :)
 #128684  Szerző: hd
 
adminisztrator írta:http://www.youtube.com/watch?v=jjnrLt3VuSM
ez zseniális, 10 perce képtelen vagyok abbahagyni a röhögést
Én a sírást. Úgy tűnik, hogy a civilizált világból csak a Macbook ért oda...
 #128562  Szerző: djlacee
 
Snake írta:Én nem nézem meg, h ki kedveli a fideszt meg a jobbikot, mert azonnal elbúcsúznánk egymástól.
rég rossz, ha az ismerőseid körét politikai beállítottság alapján határozod meg
 #128541  Szerző: markfelt
 
Snake írta:Én nem nézem meg, h ki kedveli a fideszt meg a jobbikot, mert azonnal elbúcsúznánk egymástól.
nekem a 6-ból 2 ellenzéki politikus, 1 újságíró, 3 meg érdekhaverom... :D
 #128539  Szerző: Snake
 
Én nem nézem meg, h ki kedveli a fideszt meg a jobbikot, mert azonnal elbúcsúznánk egymástól.
  • 1
  • 428
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 513