RADIOSITE Fórum

  • MinDig TV

 #165606  Szerző: LuciFerko
 
"Heti TV" - Ez mi ez?
 #165596  Szerző: altermanus
 
Jó! Eddig nem ismertem el a bolondok napját, de most már kezdek hinni benne, hogy tényleg létezik... :hit:
 #165590  Szerző: altermanus
 
Kép
vajon mi lesz ezeken?
 #164101  Szerző: altermanus
 
noartist írta:A 4K csatornáknak hogyan fognak akkor helyet szorítani? Az is itt van már a nyakunkon.
ezért kellene 3 mux amin HD csatorna van kódolatlanul
 #164100  Szerző: altermanus
 
noartist írta:A 4K csatornáknak hogyan fognak akkor helyet szorítani? Az is itt van már a nyakunkon.
attól, hogy a szlovákok tesztelik? igaz DVB-T2-n, de akkor is... sőt van a H265-ös videó kódolás is, ami kisebb tömörítésen hasonló képminőséget ad...
én nézegettem a szabványt, a kódolásokat, kb dupla akkora sávszélessége van a DVB-T2-nek, mint az T1-nek... de szerintem akkor is gyerek cipőbe jár nálunk a T2... tesztelések sincsenek...
 #164099  Szerző: mlaszlo
 
noartist írta:A 4K csatornáknak hogyan fognak akkor helyet szorítani? Az is itt van már a nyakunkon.
Várjuk ki a végét, a 3D-ből sem lett a végén semmi, pedig arra is sokan jósolták, hogy milyen fejlesztés lesz és az lesz a jövő.
A DVB-T-nek nem feltétlen az ilyen igényeket kell egyébként kielégíteni, hanem lehetőséget adni, ingyenes csatornákat biztosítani azok számára, akik nem tudnak vagy nem akarnak előfizetni fizetős tv szolgáltatásra.
 #164098  Szerző: noartist
 
A 4K csatornáknak hogyan fognak akkor helyet szorítani? Az is itt van már a nyakunkon.
 #164097  Szerző: frekivadasz
 
Az elkövetkező néhány évben várhatóan a 700-800MHz közti tartományt is ki kell majd pucolni, így az 50-60-as csatornák is eltűnhetnek.
 #164095  Szerző: altermanus
 
mlaszlo írta:
Gr3g0ry írta: Talán nővelni lehetne egyes adó lefedettségein hogy több frekvencia szabadulhasson fel ahhoz, hogy beindíthassák a "F","G","H" multiplex-et is.
Én úgy tudom, hogy nincs több szabad frekvencia. 5 multiplexet kapott az AH (illetve ennyire kapott engedélyt az ország) és az mind ki is van használva. Talán egy multiplex lehetne még a VHF sávon, de ahhoz más antenna kellene mint az UHF frekvenciákhoz, így nem hiszem, hogy azt el szeretnék indítani.
http://frekvencia.hu/dvb-t-hng.htm
öszintén megvallva... végig futattam egy automatikus keresés a DVB-T2-es vevőmön, hát öszintén megvallva én örülnék annak, ha csak 3 SZABAD ADÁSTbiztosító mux lenne mindegyiken lehetne 3 HD és 1 SD csatorna!
azt is megmondom miért?
konkrétan azért mert idehaza csak a 21-es csatorna szabad (ez nem tudom miért van így), de az összes többin fog valami jelet...
hiába az UHF sáv telített, nem bír el többet az éter...
de az is lehet, hogy azért szabad a 21-es mert ott vannak a szlovákok, és az ország 50%-án biztos lehet fogni (de az alföldön tuti)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33