RADIOSITE Fórum

  • MinDig TV

 #78141  Szerző: lali87
 
Azért ki fogják hozni a maximumot belőle, nem féltem az AH-t elemi érdeke, hogy minél nagyobb legyen a lefedettség, hiszen, ha versenyre tudnak kelni a többi szolgáltatóval, csatornaválaszték terén, és persze árban is, akkor komoly bevételeik lehetnek előbb-utóbb a rendszerből.
 #78140  Szerző: mlaszlo
 
csadam írta: Gondolom. Ez érthető is, hiszen Veszprém megyében sok kis antenna szerepét egy nagy antennának kell átvenni. És hogyhogy nem lesz 95%-os a lefedettség?
Mert eredetileg az a multiplex hálózat mobiltelefonos televíziózásra tervezve és engedélyeztetve, ehhez adták ki rá a frekvenciákat. Most meg át kell tervezni és a jelenlegi frekvenciakészlettel nem jön ki akkora lefedettség, mint a másik két multiplexnél.
 #78137  Szerző: csadam
 
mlaszlo írta:
csadam írta: Tudom, de remélem, mielőbb kibővül. A "B" multiplexnek nagyobb lesz a lefedettsége a térképen ábrázoltnál? lefedettsége a térképen ábrázoltnál?
Ennél biztos nagyobb lesz, de hogy pontosan mennyi, azt még nem tudni. Át kell tervezni a hálózatot, beletelik még pár hónapba, mire elindulhat rajta a DVB-T szolgáltatás. A legnagyobb probléma most az, hogy a DVB-H-nak nem volt minden gerincadón frekvenciája, pl. a Dunántúl nagy részét lefedő Kab-hegyen sem, erre is kell valami megoldást találniuk.
Gondolom. Ez érthető is, hiszen Veszprém megyében sok kis antenna szerepét egy nagy antennának kell átvenni. És hogyhogy nem lesz 95%-os a lefedettség?
 #78136  Szerző: mlaszlo
 
csadam írta: Tudom, de remélem, mielőbb kibővül. A "B" multiplexnek nagyobb lesz a lefedettsége a térképen ábrázoltnál? lefedettsége a térképen ábrázoltnál?
Ennél biztos nagyobb lesz, de hogy pontosan mennyi, azt még nem tudni. Át kell tervezni a hálózatot, beletelik még pár hónapba, mire elindulhat rajta a DVB-T szolgáltatás. A legnagyobb probléma most az, hogy a DVB-H-nak nem volt minden gerincadón frekvenciája, pl. a Dunántúl nagy részét lefedő Kab-hegyen sem, erre is kell valami megoldást találniuk.
 #78133  Szerző: csadam
 
mlaszlo írta:
csadam írta: Úgy tudom, hogy az Extra biztosan ezzel fog kibővülni. És ennek is 95%-os lesz a lefedettsége? Nem vagyok telhetetlen, de az ingyenes szolgáltatást is ki lehetne bővíteni néhány csatornával.
Nem tudom ennek pontosan mekkora a lefedettsége, de nem lesz annyi, mint a jelenlegi két multiplexnek, valamivel kisebb lesz.
Az ingyenes csatornák bővítése nem az AH-n múlik, hanem a csatornákon. Egyelőre nem valószínű az ingyenes kínálat bővülése.
Tudom, de remélem, mielőbb kibővül. A "B" multiplexnek nagyobb lesz a lefedettsége a térképen ábrázoltnál? lefedettsége a térképen ábrázoltnál?
 #78132  Szerző: mlaszlo
 
csadam írta: Úgy tudom, hogy az Extra biztosan ezzel fog kibővülni. És ennek is 95%-os lesz a lefedettsége? Nem vagyok telhetetlen, de az ingyenes szolgáltatást is ki lehetne bővíteni néhány csatornával.
Nem tudom ennek pontosan mekkora a lefedettsége, de nem lesz annyi, mint a jelenlegi két multiplexnek, valamivel kisebb lesz.
Az ingyenes csatornák bővítése nem az AH-n múlik, hanem a csatornákon. Egyelőre nem valószínű az ingyenes kínálat bővülése.
 #78130  Szerző: csadam
 
mlaszlo írta:
admin írta: Lehetséges, hogy helyi televíziók digitális továbbítására fogják használni?
Inkább arra van esély, hogy a Mindig TV Extra csomag bővül ki. A helyi tv-k digitális elosztásáról még nincs infó.
Úgy tudom, hogy az Extra biztosan ezzel fog kibővülni. És ennek is 95%-os lesz a lefedettsége? Nem vagyok telhetetlen, de az ingyenes szolgáltatást is ki lehetne bővíteni néhány csatornával.
 #78127  Szerző: mlaszlo
 
admin írta: Lehetséges, hogy helyi televíziók digitális továbbítására fogják használni?
Inkább arra van esély, hogy a Mindig TV Extra csomag bővül ki. A helyi tv-k digitális elosztásáról még nincs infó.
 #78111  Szerző: csadam
 
admin írta:Érdekesség:

Az eredetileg DVB-H sugárzásra tervezett, ezentúl DVB-T-re felhasználható hálózat:

Kép

Lehetséges, hogy helyi televíziók digitális továbbítására fogják használni?
Előfordulhat, jó lenne. És egy kicsit meg lehetne növelni a vételkörzeteket.
 #78103  Szerző: markfelt
 
Érdekesség:

Az eredetileg DVB-H sugárzásra tervezett, ezentúl DVB-T-re felhasználható hálózat:

Kép

Lehetséges, hogy helyi televíziók digitális továbbítására fogják használni?
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33