RADIOSITE Fórum

  • DVB-T

 #4557  Szerző: mlaszlo
 
RTL Klub és TV2 a MinDig TV-n!

"A határidő előtt az RTL Klub és a TV2 is úgy döntött, hogy résztvesz a digitális átállásban, az mindkét kereskedelmi csatorna műsora kódolatlan formában elérhető lesz a december 1.-én induló MinDig TV nevű földisugárzású szolgáltatásban!
A válaszra a határidő október 14.-e volt. Ez azt is jelenti, hogy mind a TV2, mind az RTL Klub már hamarabb befejezi az analóg sugárzást (2011. június 30-) és a mostani hálózatukon hamarabb indulhat el két további multiplex."
 #3880  Szerző: t
 
sz9 írta:Hali All!

Nem tudom, h mennyire vagytok benne a a digitális tv-s dologban, de megfogalmazódott bennem egy olyan kérdés, hogy nem gyártanak olyan műholdvevőket amik tudják fogadni a földi sugárzású digitális tv adásokat? Szerintem ésszerű lenne most már beleintegrálni és csinálni kettő az egyben megoldást. Igaz, hogy a sok féle szabvány van, de az unión belül egységesedni látszik valamennyire.
hogynevolna: http://www.mediavox.hu/index.php?page=s ... 1&Itemid=1 például
 #3879  Szerző: sz9
 
Hali All!

Nem tudom, h mennyire vagytok benne a a digitális tv-s dologban, de megfogalmazódott bennem egy olyan kérdés, hogy nem gyártanak olyan műholdvevőket amik tudják fogadni a földi sugárzású digitális tv adásokat? Szerintem ésszerű lenne most már beleintegrálni és csinálni kettő az egyben megoldást. Igaz, hogy a sok féle szabvány van, de az unión belül egységesedni látszik valamennyire.
 #3756  Szerző: centerweb
 
most szeretnék magamban tisztázni valamit.

ugye USB-s DVB-T tunernél a szoftver a lényeg a dekódolásnál? tehát egy (elméletileg) mpeg2-es tunerral és pl. ProgDVB-vel jönnek az mpeg4-es dolgok is?
 #3542  Szerző: Sz.
 
OFF
A Győzike jóóóóóóó!
Majdnem olyan mint a Macskajaj :D
ON
 #3533  Szerző: Pasa
 
Pont ez az, amit nem lehet. 2012-ig érvényes a földi analóg műsorszórási engedélye a három országos csatornának. Amúgy meg ha eltekintünk pl. Győzikétől (bár nézettségi csúcsokat produkál - lehet röhögni), azért ezeken is van néznivaló annyi, mint pl. az m2-n. Másik dolog pedig, hogy az RTL Klub és a TV2 lenne a húzóerő a DVB-T-nél, ezért kéne 2012-ig automatikusan felkerülniük az ingyenes MUX-ba. Utána lehetne pályáztatni, mivel úgyis lejár az engedélyük. Így csinálják mindenhol a szomszédban is.
 #3529  Szerző: t
 
valóban roppant súlyos probléma :)
az lehetett volna jó megoldás, csak persze a két hülyetévé sírna miatta, ha kihirdetik, hogy mondjuk 2009. július 1-gyel az egyik országos analóg kereskedelmi hálózatnak vége, a másikon az m2 lesz, a végleges leállásig még analógon lehet nézni a két közszolgálati csatornát, akinek meg győzike, mónika, aktív, barátokközött, lejárt szavatosságú filmek hiányoznak, szépen megveszi a set-top-boxot, apelláta nincs. magától nem is fog elterjedni, kell hozzá egy kényszerítő lökés.
 #3509  Szerző: Pasa
 
Nem értek az üzleti modellekhez, csak azt látom, hogy mint minden másban, ebben is égünk a szomszéd országokhoz képest. Osztrák, szlovák, szlovén, horvát multiplexekben ott vannak az analóg módon vehető kereskedelmi adók, sőt van, ahol más adások is, és persze ingyen. De még az éppenhogy elindult román és szerb kísérleti MUX-ban is van választék. :roll: Szerintem a jelenleg érvényes földi sugárzású adóknak alapból ott lenne a helyük DVB-T-n is. Ezt is elk*rták...
  • 1
  • 198
  • 199
  • 200
  • 201
  • 202
  • 203