RADIOSITE Fórum

  • DVB-S

 #18110  Szerző: Mauro
 
mg írta:
Mauro írta:Az EU 2012-re írja elő analóg adás lekapcsolását. Akkor miért ne lehetne?
a földfelszíni műsorszórásban igen, a földi frekvenciakészlet nemzeti vagyon, a műhold meg magántulajdon
Digis ismerősöm is azt mondta, hogy kábelen is á kell állni 2012 után. Pedig az se közvagyon.
 #18045  Szerző: Mauro
 
mg írta:
Mauro írta:Ja értem. Akkor se értem Németekek sok előnye van DVB-S-nek de ők tudják.
ugyanaz, mint ahogy itt is pampogott mindenki a DVB-T-re már akkor is, amikor még úgy nézett ki, hogy jó lesz :) nem is a technológia szar itt se, csak a megvalósítás
Talán idén lesz már digitális karácsony.
 #18042  Szerző: mg
 
Mauro írta:Ja értem. Akkor se értem Németekek sok előnye van DVB-S-nek de ők tudják.
ugyanaz, mint ahogy itt is pampogott mindenki a DVB-T-re már akkor is, amikor még úgy nézett ki, hogy jó lesz :) nem is a technológia szar itt se, csak a megvalósítás
 #18040  Szerző: Mauro
 
mg írta:
Mauro írta:Az EU 2012-re írja elő analóg adás lekapcsolását. Akkor miért ne lehetne?
a földfelszíni műsorszórásban igen, a földi frekvenciakészlet nemzeti vagyon, a műhold meg magántulajdon
Ja értem. Akkor se értem Németekek sok előnye van DVB-S-nek de ők tudják.
 #18032  Szerző: mg
 
Mauro írta:Az EU 2012-re írja elő analóg adás lekapcsolását. Akkor miért ne lehetne?
a földfelszíni műsorszórásban igen, a földi frekvenciakészlet nemzeti vagyon, a műhold meg magántulajdon
 #18026  Szerző: Mauro
 
mg írta:
Mauro írta:Amúgy Hollandiába és Nagy Britanniába ki írták digitális átállás dátumát át is álltak, ha jól tudom. Németeknél miért nem lehet?
miért is kéne szabályozni, hogy mit csináljon a magántulajdonú Astra és a magántulajdonú kereskedelmi tévék? persze az analóg adás már csak sima kapacitáspazarlás, de az övék a műhold, megtehetik :)
Az EU 2012-re írja elő analóg adás lekapcsolását. Akkor miért ne lehetne?
 #18020  Szerző: mg
 
Mauro írta:Amúgy Hollandiába és Nagy Britanniába ki írták digitális átállás dátumát át is álltak, ha jól tudom. Németeknél miért nem lehet?
miért is kéne szabályozni, hogy mit csináljon a magántulajdonú Astra és a magántulajdonú kereskedelmi tévék? persze az analóg adás már csak sima kapacitáspazarlás, de az övék a műhold, megtehetik :)
 #18016  Szerző: Mauro
 
Amúgy Hollandiába és Nagy Britanniába ki írták digitális átállás dátumát át is álltak, ha jól tudom. Németeknél miért nem lehet?
 #18000  Szerző: mg
 
mlaszlo írta:Ebben igazad van, de ezek az analóg vevők ilyen jól bírják? Mert új készüléket már jó pár éve nem lehet kapni.
a húszéves videóban se a tuner szokott beszarni, miért ne bírná?
mlaszlo írta:Egyébként az Astrát meg nem értem, mert 2006-ban pont ők szorgalmazták a nagy német csatornák lekapcsolását analógon és kódolását digitálison.
én se értem, minek szorgalmazták, könnyebb így eladni a kapacitást, digitálisként meg lehet, ott állna üresen :)
 #17994  Szerző: Mauro
 
mlaszlo írta:
mg írta: szerintem kurvasokan, minek váltanának?
van nekik ARD, ZDF, RTL, RTL2, Super RTL, Sat1, Pro7, Kabel1, VOX, 3sat, Arte, Phoenix, Das Vierte, DMAX, Tele5, 9Live, Comedy Central, KI.KA, Nick, MTV, VIVA, DSF, Eurosport, N24, n-tv, BR, BR Alpha, HR, MDR, NDR, RBB, SWR, WDR...
kurva jó kínálat így ingyenbe, a seggüket meg nyilván lusták megemelni, meg ha nem is értenek hozzá, főleg magyaráznak, hogy minek kell nekik nyolcvan ajrót kidobni, amikor ez is jó... lejönni egyik adó se mer analógról, mert az tuti bukta a többivel szemben; az Astrának jó biznisz az analóg, mert egy csatorna kifizeti az egész frekvenciát; kormányzati belepofázás meg gondolom, nincs, mert mindkét fél magánvállalkozás
Ebben igazad van, de ezek az analóg vevők ilyen jól bírják? Mert új készüléket már jó pár éve nem lehet kapni.
Egyébként az Astrát meg nem értem, mert 2006-ban pont ők szorgalmazták a nagy német csatornák lekapcsolását analógon és kódolását digitálison.

Azt azért meg néztem volna hogy mekkora sikere lett volna kódolásnak. Németeknél népszerű kereskedelmi TV-k fent van DVB-T is FTA. Meg gondolom az osztrákoknál is.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12