RADIOSITE Fórum

  • Televíziós közvetítések

 #89463  Szerző: Nickman
 
Elég fontos lehet a HírTV-nek és a Parlament TV-nek, hogy élőben közvetítik az európiai parlamentbeli "vitát".
 #87951  Szerző: djlacee
 
Valaki magyarázza meg nekem, hogy ez a FERATEL kamerás dolog hogy működik? Ugyan azzal a dizájnnal megy, mint az osztrák csatornákon, mégis csatornánként eltérő a háttérzene. Honnan kapják a csatornák?
 #73438  Szerző: chab7
 
csadam írta:Az Eurovíziós dalfesztiválról...

3 csatornán néztem: az ARD-n, az m1-en és az STV 1-en.
Elméletileg mindhármon élőben ment, de gyakorlatilag már nem. Ugyanis volt egy kis időbeli eltérés, mert az m1 és az ARD egyszerre adta, de az STV 1-nél már volt egy 3-5 másodpercnyi eltérés. Érdekes azért, nem?
Mitől van ez?
Olyankor is előfordul ez ha az adott csatorna műholdról vett jelet továbbít. A műholdra feladott jelnek idő kell míg fel és vissza utazza a 36ezer km-t, ez pont 3-5 sec.
Ha ugyanúgy műholdon is továbbítják az így vett jelet akkor még egyszer megutazza a jel ezt a távot és akkor már majd 10 sec a különbség a két adás között.
 #72761  Szerző: donder
 
Zsolt írta:Tökön szúrom magam, ha valaha ebben a topicban 15 hozzászólásnál több lesz.
egyetértek...
 #72728  Szerző: Zsolt
 
Tökön szúrom magam, ha valaha ebben a topicban 15 hozzászólásnál több lesz.
 #72438  Szerző: LuciFerko
 
az azeri és az örmény adás 10-15 másodperccel csúszott.
 #72426  Szerző: chromsix
 
Hát vagy direkt késleltetik az adást, hogy betudjanak avatkozni (pl. egy reklám üzenettel), vagy a HD-SD-SD-HD tömörítés/betömörítés miatt is lehet, de biztos nem a feladási oldal csúszott, mert az mindenkinek egységesen mehetett realtime.
 #72395  Szerző: csadam
 
Az Eurovíziós dalfesztiválról...

3 csatornán néztem: az ARD-n, az m1-en és az STV 1-en.
Elméletileg mindhármon élőben ment, de gyakorlatilag már nem. Ugyanis volt egy kis időbeli eltérés, mert az m1 és az ARD egyszerre adta, de az STV 1-nél már volt egy 3-5 másodpercnyi eltérés. Érdekes azért, nem?
Mitől van ez?
 #72393  Szerző: csadam
 
A TV-ben élőben közvetített események menetéről, minőségéről, stb. ide írjatok.