RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #173122  Szerző: Tomi76
 
kondalyuk írta:Ex-Danubius Rádiós hírolvasó volt most délelőtt, Novák József. Érdekes, de jó volt újra hallani a hangját.
És ő volt az egyetlen élő a reggeli műsorban. Ráadásul az első is, aki baki és nyelvbotlás nélkül olvasta a híreket.
 #173112  Szerző: kondalyuk
 
Ex-Danubius Rádiós hírolvasó volt most délelőtt, Novák József. Érdekes, de jó volt újra hallani a hangját.
 #173100  Szerző: Tomi76
 
Mindig elismerően nyilatkoztam a rádióról de a mai után kicsit dühös vagyok. A Petőfi teljesen elengedte a Talpra Magyar reggeli műsort. Már megint a legjobb pillanatok mennek! Ha esetleg Harsányi nem ér rá (??) akkor nincs műsor, hanem a már többször ismételt pillanatokat hallgathatjuk újra. És persze így a friss útinfók is elmaradnak, amiket én azért reggelente, főleg autóban ülve igencsak fontosnak tartok. Eddig úgy gondoltam,hogy ez egy rövid, átmeneti időszak lesz, de nagyon úgy fest komolyabb gondok vannak a rádiónál. A reggeli műsor eddig sem volt annyira versenyképes, de ezek után mehet a kukába...
 #173099  Szerző: moby67
 
Már megint best-off a reggeli adás. :wailing:
Eddig se volt nagy durranás, de hogy újra leadni a szinte semmit.
2016 május 30-óta be szürkültek. :punch:

"Petőfi Rádió - Nagyon zene"
 #172744  Szerző: mikrofonos
 
Sakál írta:
mikrofonos írta:
Tomi76 írta:Hát jelenleg úgy néz ki,könnyen lehet, hogy az új rádió retró lesz, akkor viszont a Petőfi ezt az utat járja majd tovább.
Miből gondolod a fentieket? De ha így lesz akkor meg a Sláger FM-el fog "ütközni"
Egyébként ha már a retrónál tartunk: Én nem tudom Nektek milyen tapasztalatok van ez ügyben, de (nyugat) Európában mintha mást jelentenei a "retró", mint nálunk. Elég csak belehallgatni az ORF tartományi regionális rádióinak zenéibe. Vagy például én elég gyakran hallgatom és kedvelem a neten a belga (francia nyelvű) közrádió RTBF Classic 21 elnezvezésű csatornáját. Ezek bizony nagyon mást adnak, mint a nálunk a retró irányzatába sorolt rádiók.
Kicsit konkrétabban? Mit adnak? Mert a "más" rengeteg minden lehet.
A legegyszerűbb válasz a fentiekre, hogy bele kell hallgatni más országok-beli retro-rádiók adásába. Akik egyébként nem nevezik magukat retró-nak. Sőt a belgák már a rádiójuk névadásával is egyenesen a "21. század klasszikusai"-ról beszélnek. Tehát próbálják megtalálni a - szerintük - értékállót.

http://www.rtbfmedia.be/radio/liveradio/classic21
http://radio.orf.at/player/radioplayer. ... height=466

Aztán hallható a különbség.
De hogy mégis mondjak valamit: szerintem Nyugat-Európában inkább a 60-as 70-es sőt az 50-es évekre helyezik a súlyt "bizonyos" rádiók. Nálunk - nekem úgy tűnik - ez inkább 80-as évek. Kimondatlanul (persze) a Kádár-korszak. Most jártam Pesten, a város tele volt az akkori időszak neves (még ma is létező) előadóinak koncertplakátjaival - csakis fővárosi koncertekről beszélek. Ezek nem mennek vidékre.
Elnézést ha "elméletieskedtem" volna.....
 #172736  Szerző: Sakál
 
mikrofonos írta:
Tomi76 írta:Hát jelenleg úgy néz ki,könnyen lehet, hogy az új rádió retró lesz, akkor viszont a Petőfi ezt az utat járja majd tovább.
Miből gondolod a fentieket? De ha így lesz akkor meg a Sláger FM-el fog "ütközni"
Egyébként ha már a retrónál tartunk: Én nem tudom Nektek milyen tapasztalatok van ez ügyben, de (nyugat) Európában mintha mást jelentenei a "retró", mint nálunk. Elég csak belehallgatni az ORF tartományi regionális rádióinak zenéibe. Vagy például én elég gyakran hallgatom és kedvelem a neten a belga (francia nyelvű) közrádió RTBF Classic 21 elnezvezésű csatornáját. Ezek bizony nagyon mást adnak, mint a nálunk a retró irányzatába sorolt rádiók.
Kicsit konkrétabban? Mit adnak? Mert a "más" rengeteg minden lehet.
 #172695  Szerző: Tomi76
 
mikrofonos írta:Miből gondolod a fentieket? De ha így lesz akkor meg a Sláger FM-el fog "ütközni"
Nyílván csak feltételezem. A Sláger FM topicban már szóba került a téma mivel több műsorvezető is felmondott ott "rejtélyes okokból". Dénes Tamás el is mondta, hogy egy új rádiótól kapott ajánlatot. Az meg, hogy ütközik csak egy dolog, és csak ideig óráig tartana, mert a volt Class frekvencia országos.
 #172694  Szerző: mikrofonos
 
Tomi76 írta:Hát jelenleg úgy néz ki,könnyen lehet, hogy az új rádió retró lesz, akkor viszont a Petőfi ezt az utat járja majd tovább.
Miből gondolod a fentieket? De ha így lesz akkor meg a Sláger FM-el fog "ütközni"
Egyébként ha már a retrónál tartunk: Én nem tudom Nektek milyen tapasztalatok van ez ügyben, de (nyugat) Európában mintha mást jelentenei a "retró", mint nálunk. Elég csak belehallgatni az ORF tartományi regionális rádióinak zenéibe. Vagy például én elég gyakran hallgatom és kedvelem a neten a belga (francia nyelvű) közrádió RTBF Classic 21 elnezvezésű csatornáját. Ezek bizony nagyon mást adnak, mint a nálunk a retró irányzatába sorolt rádiók.
 #172692  Szerző: Tomi76
 
Hát jelenleg úgy néz ki,könnyen lehet, hogy az új rádió retró lesz, akkor viszont a Petőfi ezt az utat járja majd tovább.
 #172619  Szerző: moby67
 
kondalyuk írta:
Tomi76 írta:
kondalyuk írta:Viszont ha rajtam múlna, jövőre az új országos adó indulásával és a majdnem országos Rádió1 mellett az első dolgom lenne a Petőfiből a mainstream zenéket kiirtani...de gondolom ez csak álom marad :)
Hát kérdés, hogy az új országos rádió milyen irányzatot lő be magának. Bár gyanítom, hogy a Petőfi ettől függetlenül nem fog változtatni, inkább haladni fog ezen a vonalon, úton tovább, ahol most is van.
Ha mondjuk egy oldies rádiót indítanak, akkor lenne létjogosultsága a jelenlegi Petőfinek, de ha az új kvázi egy Class FM 2 lesz, akkor megszűnik az ok, amiért ma már nem Nagyon Zenék mennek rajta.
A puding próbája a kóstolás, jelenleg nem nagyon finom (zene)! :gonosz:
  • 1
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252
  • 605