RADIOSITE Fórum

  • Nemzetiségi Rádió

 #108779  Szerző: joe
 
Vendelbo írta:
Joe és Gyuri, Békésben nem vettétek még a Hargitát v Kolozsvárt?
Szia! Kolozsvári stúdió műsorát jól tudom venni, a 95,6-on kívül a 87,9-en is jön. Marosvásárhelyi adáshoz is volt már szerencsém a 98,9 és a 102,9 MHz-es frekvenciákon. Hargita vételét itt Szentes (98,8) már nagyon zavarja, a marosvásárhelyi frekvenciát egy Aradon szintén a 102,9-en üzemelő adó üti ki. Joe
 #108778  Szerző: Vendelbo
 
joe írta:
Gyurii írta: Hát erre nincs annyi adó, és Cultural jön 200 frekin, néha sztem jó pár itthoni emberke is átnyomta volna Zámbóra a rádiót... ;) ^^
Hargita "tőlünk" 350km-re van, ha az aradi adó nem üzemelne, akkor is esélytelen lenne venni ekkora távolságból. Ha már ennyire magyar nyelvű erdélyi adást szeretnél hallgatni, ajánlom a nagyváradi Partium Rádió 24 órás magyar adását, ami még itt Békéscsaba környékén is vehető. Joe
Nem lehetetlen azért Magyarországról megfogni a Hargitát. No, persze, nem a 106,8-at sikerül nekem sem vételezni. De a Marosvásárhelyi Rádiót (Hargita, 98,9 MHz, 60 KW) - különösebb tropo nélkül is - azért el lehet kapni. Ez a lenti felvétel néhány perccel ezelőtt készült. Előbb a Marosvásárhelyi Rádiót lehet hallani, aztán Kolozsvári Rádió (Kolozsvár, 95,6 MHz 6 KW) magyar adását. Szándékosan a hírek idején készült a felvétel az azonosítás miatt. Sajnos a vétel a Marosvásárhelyi Rádió esetében erősen hullámzik, és időnként ki el is nyomja valami. Ha valakinek van tippje, hogy mi terjed be, ne tartsa magában.

Joe és Gyuri, Békésben nem vettétek még a Hargitát v Kolozsvárt?

http://www43.zippyshare.com/v/68302588/file.html

A meghallgatáshoz fülhallgató ajánlott.
Egyébként mindkét rádió igen színvonalas műsort készít. Közszolgálatit. Ezért beszélnek.

És következzék még egy szedett-vedett bandscan is, bár ez erősen OFF már.
Vétel helye: Hajdú-Bihar megye, Debrecentől nyugatra.

Bandscan

88,1 Radio Romania Actual - Zilah
88,7 Its Bitse - Szatmárnémeti
89,4 RR Actual - Avasfelsőfalu
91,0 RR Actual - Nagyvárad
95,4 Favorit - Belényes
95,6 Kolozsvári Rádió - Kolozsvár (6 KW) - 270 km
96,1 Radio Romania Cultural
97,7 Radio 21 Zilah
98,9 Marosvásárhelyi Rádió - Hargita (60 KW) - 366 km
100,1 RR Cultural - Nagybánya
100,7 RR Cultural - Temesvár
102,5 RR Actual - Nagybánya
103,8 RR Actual - Arad
104,1 RR Actual - Nagyvárad
105,8 RR Cultural - Nagy-Bihar
107,6 Pro FM - Nagyvárad
107,9 Pro FM - Nagy-Bihor

Ha valaki tudja, mi tapossa le a Marosvásárhelyi Rádiót, írja be.

Szép napot!

Kiegészítés: azt elfelejtettem írni, hogy az antenna betoncserepes tetőtérben áll, 5 elemes, polarizáció H.
 #108677  Szerző: Gyurii
 
joe írta:
Gyurii írta: Hát erre nincs annyi adó, és Cultural jön 200 frekin, néha sztem jó pár itthoni emberke is átnyomta volna Zámbóra a rádiót... ;) ^^
Hargita "tőlünk" 350km-re van, ha az aradi adó nem üzemelne, akkor is esélytelen lenne venni ekkora távolságból. Ha már ennyire magyar nyelvű erdélyi adást szeretnél hallgatni, ajánlom a nagyváradi Partium Rádió 24 órás magyar adását, ami még itt Békéscsaba környékén is vehető. Joe
Ahogy látom 89,6 a frekije. Hálisten sose hallottam még Békéscsabán. Terjedéskor 89,6 Szabadkai rádió, vagy leginkább 89,5 Music FM.. :party:
 #108660  Szerző: mihalylovics
 
joe írta:
Gyurii írta: Hát erre nincs annyi adó, és Cultural jön 200 frekin, néha sztem jó pár itthoni emberke is átnyomta volna Zámbóra a rádiót... ;) ^^
Hargita "tőlünk" 350km-re van, ha az aradi adó nem üzemelne, akkor is esélytelen lenne venni ekkora távolságból. Ha már ennyire magyar nyelvű erdélyi adást szeretnél hallgatni, ajánlom a nagyváradi Partium Rádió 24 órás magyar adását, ami még itt Békéscsaba környékén is vehető. Joe
Az az adó jó, én is hallgattam, jók a műsorok, zenei kínálat is vállalható, ha jól emlékszem, kb. AC kategória. :)
 #108658  Szerző: joe
 
Gyurii írta: Hát erre nincs annyi adó, és Cultural jön 200 frekin, néha sztem jó pár itthoni emberke is átnyomta volna Zámbóra a rádiót... ;) ^^
Hargita "tőlünk" 350km-re van, ha az aradi adó nem üzemelne, akkor is esélytelen lenne venni ekkora távolságból. Ha már ennyire magyar nyelvű erdélyi adást szeretnél hallgatni, ajánlom a nagyváradi Partium Rádió 24 órás magyar adását, ami még itt Békéscsaba környékén is vehető. Joe
 #108617  Szerző: Gyurii
 
mihalylovics írta:
Gyurii írta:Erről beszélek! Szóval nem lesz hallgatható határon túl (tehát Mo.-n)... :csukottszem:
Mért, hiányzik neked? Amikor ott jártam, megpróbáltam hallgatni, de nem bírtam sokáig: a beszélgetős műsorok még rendben voltak, de a zene... valami borzalmasan gagyi: Zámbó Jimmy, mulatós, Máté Péter és hasonló retró slágerek, ja és persze magyarnóta. Azon gondolkoztam, hogy a román közrádió direkt át akarja szoktatni a hallgatókat a román nyelvű adókra, ezzel a minden jóindulattal is csak alacsony színvonalúnak mondható zenei programmal :D És mindez igaz a román közrádió egyéb magyar nyelvű adásaira is.
Hát erre nincs annyi adó, és Cultural jön 200 frekin, néha sztem jó pár itthoni emberke is átnyomta volna Zámbóra a rádiót... ;) ^^
 #108519  Szerző: mihalylovics
 
Gyurii írta:Erről beszélek! Szóval nem lesz hallgatható határon túl (tehát Mo.-n)... :csukottszem:
Mért, hiányzik neked? Amikor ott jártam, megpróbáltam hallgatni, de nem bírtam sokáig: a beszélgetős műsorok még rendben voltak, de a zene... valami borzalmasan gagyi: Zámbó Jimmy, mulatós, Máté Péter és hasonló retró slágerek, ja és persze magyarnóta. Azon gondolkoztam, hogy a román közrádió direkt át akarja szoktatni a hallgatókat a román nyelvű adókra, ezzel a minden jóindulattal is csak alacsony színvonalúnak mondható zenei programmal :D És mindez igaz a román közrádió egyéb magyar nyelvű adásaira is.
 #108453  Szerző: Gyurii
 
Erről beszélek! Szóval nem lesz hallgatható határon túl (tehát Mo.-n)... :csukottszem:
 #108332  Szerző: LewyDee
 
mihalylovics írta:
Gyurii írta:
giallarosa írta:
Tehát a 106,8-on amin most CULTURAL szól, azon lehet hallgatni majd a magyar "kisebbségi" rádiót? :roll:
Igen...

Szerintem pedig NEM! Amit mi hallunk 106,8 azaz aradi 106,8 ami pedig kisebbségi lesz az a hargitai adó, ami persze szintén 106,8... :troll:
"Nem a román többség, hanem a magyar kisebbség kap 24 órás műsorfolyamot, mi több, új frekvenciát is. A hargitai 106,8 MHz-es URH hullámsávon, amelyen jelenleg román közszolgálati rádió kulturális programját terjesztik."
tegyük tisztába:
Hargitáról FM 106,8-n Cultural szól
Aradról FM 106,8-n Cultural szól
ergó két különböző telephely azonos frekvencia és műsor. Csonka Magyarországra pedig a közelebbi telephelyről (Aradról) halljuk a Cultural-t. Ami meg is marad Culturalnak.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 44