RADIOSITE Fórum

  • Kossuth Rádió

 #197759  Szerző: Laci95
 
Amúgy a Középhullámú Vétel A Kossuthnak Azért jó mert Vidéken vannak olyan helyek az országnak ahol idősek laknak és ők csak a Kossuth Rádiót Hallgatják Középhullámon mert ők nem tudják behangolni a rádiót fmen a Kossuthot és ők inkább a 540Khz-en hallgatják 04:25 22:30ig
 #197758  Szerző: p0tyi
 
Csak engem irritál a Kossuth arculata? Egyrészt már nagyon unalmas, másrészt ez a magas csilingelés elég fejfájdító, FM-en és AM-en is. A legtöbb közmédia-csatorna már megújult, a Kossuthra is ráférne.

Az előző kettőnél nem éreztem ezt: https://youtu.be/KzG_h5Zz2kM

És akkor már idehoznám a 2006-os Petőfi arculatot is, ami zseniális volt szerintem: https://www.youtube.com/watch?v=Nnij2d48xE4, https://www.youtube.com/watch?v=5lqHs85DCiY
 #197752  Szerző: noartist
 
Laci95 írta: 2022.12.10. 10:30 az AM-nek valóban van előnye és sokkal jobb hiszen időseknek van fenntartva mert sokan nem értenek az fm-hez és így elég nekik az amen hallgatni a Kossuth Rádiót ahogy én is csak én fiatal vagyok

Nem atomfizika egy FM rádió.
 #197751  Szerző: Laci95
 
az AM-nek valóban van előnye és sokkal jobb hiszen időseknek van fenntartva mert sokan nem értenek az fm-hez és így elég nekik az amen hallgatni a Kossuth Rádiót ahogy én is csak én fiatal vagyok
 #197739  Szerző: Glenn
 
Laci95 írta: 2022.12.07. 15:43 Szoktam hallgatni A Kossuth Rádiót Középhullámon és sokkal rosszabb a hang minőség de FM Kiváló Minőségű a mai Világban már semmi értelme sincs fent tartani a középhullámot most hogy van az energiaválság ha lekapcsolnánk az őszes középhullám adót Magyarországon és a világon akkor egy csomó energiát meg lehetne Spórolni
Szerintem inkább meg kell találni a megfelelő felhasználását, mert van az AM-nek előnye is az FM-mel szemben. Az energiaválságot amúgy sem oldaná meg, mert a teljes áramfogyasztásból elenyésző a műsorszóró adók fogyasztása.
 #197738  Szerző: Laci95
 
Szoktam hallgatni A Kossuth Rádiót Középhullámon és sokkal rosszabb a hang minőség de FM Kiváló Minőségű a mai Világban már semmi értelme sincs fent tartani a középhullámot most hogy van az energiaválság ha lekapcsolnánk az őszes középhullám adót Magyarországon és a világon akkor egy csomó energiát meg lehetne Spórolni
 #197724  Szerző: Fakocka
 
Glenn írta:
Fakocka írta: 2022.12.05. 00:19 Horvát, Montenegró, Bulgária partján pár éve teszteltem, napközben gyengén vagy sehogy, de estefelé már lehet hallgatni a Kossuthot
Érdekes, én pl. Riminiben simán meg tudtam hallgatni a Déli Krónikát, Budvában is érthetően szólt. Igaz, én jó 20 éve tapasztaltam ezt. Lehet, hogy akkor még nappal is 2 MW-tal sugárzott?
Akkor biztosan erősebb volt, Ulcinjban napközben hol jött hol nem. Mondjuk én inkább az olasz adókat hallgattam FM en😉 még a szálláson is nagyon jól beterjedtek.

Londonban is jól lehet hallgatni a Kossuthot, egy kamionos ismerősöm mondta.
 #197719  Szerző: Glenn
 
Fakocka írta: 2022.12.05. 00:19 Horvát, Montenegró, Bulgária partján pár éve teszteltem, napközben gyengén vagy sehogy, de estefelé már lehet hallgatni a Kossuthot
Érdekes, én pl. Riminiben simán meg tudtam hallgatni a Déli Krónikát, Budvában is érthetően szólt. Igaz, én jó 20 éve tapasztaltam ezt. Lehet, hogy akkor még nappal is 2 MW-tal sugárzott?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 163