RADIOSITE Fórum

  • Szabadkai Radió - Szabadka - 104.4 MHz

 #150432  Szerző: Kovi02
 
Át lehet írni a topic nevét: "Szabadkai Rádió - Szabadka - 104.4 MHz
 #150397  Szerző: Kovi02
 
Promenád írta:Az interneten pedig szünetjelet adnak.
Az éterben mixek mennek,
 #150396  Szerző: Promenád
 
Az interneten pedig szünetjelet adnak.
 #150395  Szerző: Kovi02
 
Promenád írta:Ma 2015.10.31-én 20:00-kor befejezte műsorát a Szabadkai Rádió a 89.6 MHz-n. Holnaptól egy új rádió fog menni ezen a frekvencián, de még három hétig a 104.4 MHz-n a szerb és horvát szerkesztőséggel osztott műsoridőben folytatják 3 főmunkatárssal úgynevezett szendvicsműsor keretében. A magyar műsor délben kezdődik és este 6 óráig tart. Mivel a 104.4 MHz–en frekvencia csak helyi jellegű frekvencia, a műsor a környező, magyarlakta településeken is nehezen lesz fogható.
A 89,6-on még mindig szól,egész kellemes zenék szólnak rajta. Ha a 104,4-en lesz,akkor Szabadkán kívül nem lehet majd fogni(1-2 helyen ki lehet forgatni itt az Otvorenit),de legalább lesz valami.(én nem sokat hallgattam,de egy üde színfoltja volt a szabadkai éternek!)
 #150394  Szerző: Promenád
 
Ma 2015.10.31-én 20:00-kor befejezte műsorát a Szabadkai Rádió a 89.6 MHz-n. Holnaptól egy új rádió fog menni ezen a frekvencián, de még három hétig a 104.4 MHz-n a szerb és horvát szerkesztőséggel osztott műsoridőben folytatják 3 főmunkatárssal úgynevezett szendvicsműsor keretében. A magyar műsor délben kezdődik és este 6 óráig tart. Mivel a 104.4 MHz–en frekvencia csak helyi jellegű frekvencia, a műsor a környező, magyarlakta településeken is nehezen lesz fogható.
 #150176  Szerző: Promenád
 
Kovi02 írta:A 89,6-on a megszűnés után egy másik rádió fog indulni rögtön? Illetve: sajnos egy újabb Szerbiából sugárzó magyar adó szűnik meg,bár én szinte semmit nem hallgattam belőle,de amikor odakapcsoltam ,MINDIG olyan dolog ment benne,ami HELYI(sajnos ez sok magyar rádióra nem igaz). Olyan "falurádió"-nak tűnt,mert volt benne szó : pld: takarmányfelvásárlásról is,de mentek álláshirdetések,és néha még mulatós is(CHR-AC alapformátumra nem is olyan rossz :lol: )
Az eredeti terv az volt, hogy a szabadkai Pannon Rádióba olvasztották volna őket, ami sajnos egy kereskedelmi és nem közszolgálati rádió. A Szabadkai Rádió munkatársai alapítvány formájában gondolták volna a folytatást és néhány rádióval együtt egy rádióhálózatot hoztak volna létre Szabadkai Magyar Rádió névvel, de ehhez pedig a Vajdasági Magyarok Szövetsége nem járul hozzá. A hab a tortán pedig az, hogy ez frekvencia az Vajdasági Rádió (volt Újvidéki Rádió) tulajdonában van. Jelenleg aláírásokat gyűjtenek a rádió fennmaradásáért. Eddig 6465 aláírás gyűlt össze, a petíciót a Magyar Szerkesztőség néhány tagja indította. Tóth Imre és Piuković Norbert kezdeményezők az íveket ma adták át a Magyar Nemzeti Tanácsban fokozott médiaérdeklődés mellett. https://www.youtube.com/watch?v=7ggWwgkX4ds
 #149549  Szerző: Kovi02
 
A 89,6-on a megszűnés után egy másik rádió fog indulni rögtön? Illetve: sajnos egy újabb Szerbiából sugárzó magyar adó szűnik meg,bár én szinte semmit nem hallgattam belőle,de amikor odakapcsoltam ,MINDIG olyan dolog ment benne,ami HELYI(sajnos ez sok magyar rádióra nem igaz). Olyan "falurádió"-nak tűnt,mert volt benne szó : pld: takarmányfelvásárlásról is,de mentek álláshirdetések,és néha még mulatós is(CHR-AC alapformátumra nem is olyan rossz :lol: )
 #149545  Szerző: Promenád
 
Hamarosan privatizálni fogják a rádiót és meg fog szűnni.
 #136557  Szerző: Kovi02
 
Pi kód:8199
-----------------------------------
Update:89,6 OFF.