RADIOSITE Fórum

  • Pátria Rádió - Felvidék

 #197835  Szerző: Glenn
 
djlacee írta: 2022.12.20. 19:59Te nem DAB+on hallgatod?
:lool:
Az szinte át sem jön a határon, de Budai hegyeken biztos hogy nem. Van vevőm, magasan lakom, mégsem talál semmit.
Mint írtam, FM-en két frekin is jön, de csak zajosan tetőantennával, kocsiban meg esetleges, itt-ott fogható. :(
 #197834  Szerző: djlacee
 
Glenn írta: 2022.12.20. 19:54
Bár nyilván nem szempont nekik, de azért az anyaországban is van hallgatótáboruk (mint pl. én is), akiknek mostantól eggyel kevesebb értékes műsort sugárzó magyar adás lesz fogható. :(
Te nem DAB+on hallgatod?
 #197833  Szerző: Glenn
 
Azért az gáz, hogy a szlovák közszolga nem tudja, milyen frekvencián sugároz. :shock:
Érsekújváron nem a 94,6-on, hanem a 98,7-en van a Pátria. 94,6-on a Mirjam ad, igaz, az is magyarul.
Én továbbra is sajnálom a KH kiürülését. Értem az indokot, de ez a lépés most pont nagyon hasonlít az MKR adásának egykori FM-sávra költöztetéséhez. Az is meg ez is komoly lefedettségvesztéssel jár, nem beszélve a célközönségről, akik jelentős részben falusi környezetben asztali vevőn hallgatják. Sem az FM, sem a DAB nem fedi le - egyelőre - a magyarlakta területeket, vannak területek, ahol csak középhullámon kielégítő a vétel.
Bár nyilván nem szempont nekik, de azért az anyaországban is van hallgatótáboruk (mint pl. én is), akiknek mostantól eggyel kevesebb értékes műsort sugárzó magyar adás lesz fogható. :(
 #197829  Szerző: djlacee
 
Itt a hír magyarul is
https://patria24.rtvs.sk/2022/12/19/a-s ... sugarzast/

VISZONT:
"Lépjenek velünk a 21. századba, hallgassák digitális földfelszíni és internetes adásainkat, 2023 második felétől már a nap 24 órájában."
 #197795  Szerző: Glenn
 
LuciFerko írta: 2022.12.15. 23:33 Január elsejével megszűnik a középhullámú adás:
https://www.rtvs.org/ako-naladit-radia
Igen, sajnos már nyár végén bejelentették ezt a szomorú hírt, de mivel már csak ez az egy szlovákiai program van a középhullámon, várható volt ez a lépés.
Szerencsére ha nem is mindenhol, de azért FM-en elérhető. Pl. itt a fővárosban a 98,3 és a 106,2 is vehető, bár egyik sem az egész városban. :(
 #197794  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta: 2022.12.15. 23:33 Január elsejével megszűnik a középhullámú adás:
https://www.rtvs.org/ako-naladit-radia

Remélem, hogy az illetékesek átgondolják még a dolgot, mert egyre nagyobb hallgatóságuk van itt Magyarországon, mikor leállt fél napra az 1098 khz-en az adó, többen panaszkodtak is.
Tényleg át kéne gondolni. Ez a rádió, a muravidéki 558-hoz hasonlóan egyfajta "offshore-rádióként" működik a Magyarországon élő hallgatók körében (ez magyarázza az egyre növekvő hallgatottságot is), amit nem pótol sem a DAB+-elérhetőség, de az FM is csak nagyon nehezen, lévén, hogy határmenti, főleg Szlovákia "belseje" felé irányított adókkal üzemel. Erre sajnos tényleg csak a középhullám jelent megoldást, akármennyire is költséges... :(
 #197793  Szerző: LuciFerko
 
Január elsejével megszűnik a középhullámú adás:
https://www.rtvs.org/ako-naladit-radia

Remélem, hogy az illetékesek átgondolják még a dolgot, mert egyre nagyobb hallgatóságuk van itt Magyarországon, mikor leállt fél napra az 1098 khz-en az adó, többen panaszkodtak is.
 #187772  Szerző: djlacee
 
Nem értem, hogy a dunaszerdahelyi adót miért tették át Somorjára... Talán a győri 91.5 miatt? Nem mintha ott lenne, vagy lett volna bármi az utóbbi években. Cserébe viszont van DAB+ adó Dunaszerdahelyen, az végül is valamennyire kárpótolhat
 #186441  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2020.02.06. 22:51nyelvtörvény csak kétnyelvű adást tesz lehetővé, akár állami, akár maszek tévéről/rádióról van szó.
Tudomásom szerint csak és kizárólag tót nyelven szólhat minden rádió. Olyannyira, hogy még angol nyelvű adás sem lehetséges. :o
mihalylovics írta:Amúgy, ha esetleg kiépül ottan az országos DAB+ hálózat, kétségtelenül a Pátria lenne a legnagyobb haszonélvezője, mivel nem érhető el, csak kb. az ország felén (középhullámmal együtt).
Nem tudom, rákerül-e az országos multiplexre, mivel most nem véletlenül csak a déli határ mentén sugározzák. Magyarok jelentős számban ma már csak ott élnek (sajnos :x).
mihalylovics írta:amint gyengébb lett a digitális vétel, szépen átkapcsolt magától a 98.3-ra. Nem tudom, ez hogyan lehetséges, minden esetre szép.
Az újabb DAB-képes autórádiók mind ilyenek, az adott műsort kiválasztják attól függően, melyik sávon a jobb minőségű a vétel. :yes:
 #186436  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2020.01.11. 11:56 Ez legalább szép tőlük, ha már magántulajdonú rádiónak tilos magyar nyelven megszólalni. :stare:
Tulajdonképpen nem tilos megszólalni, a helyzet még ennél is szörnyebb: úgy tudom, a Pátria is azért nem tud 24 órás lenni, mert az a "hadnemonnyammilyen'" nyelvtörvény csak kétnyelvű adást tesz lehetővé, akár állami, akár maszek tévéről/rádióról van szó. Amúgy, ha esetleg kiépül ottan az országos DAB+ hálózat, kétségtelenül a Pátria lenne a legnagyobb haszonélvezője, mivel nem érhető el, csak kb. az ország felén (középhullámmal együtt). Nem mellesleg ma hallgattam Besztercebányától hazafelé egy DAB+ vevős Hondában, amint gyengébb lett a digitális vétel, szépen átkapcsolt magától a 98.3-ra. Nem tudom, ez hogyan lehetséges, minden esetre szép.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8