RADIOSITE Fórum

  • Rádió Oxygeen - Miskolc - 93.1 MHz

 #68128  Szerző: mimi
 
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Kárpát-medence, amit azért vesznek körbe hegyek, hogy ne szökjön ki belőle a hülyeség. Abban volt egy pici ország, úgy hívták, hogy Abszurdisztán. Néhány lelkes paraszt Abszurdisztán különböző pontjain úgy döntött egyszer, hogy szeretnének kisközösségi rádiókat, hogy örömöt okozzanak a többi parasztnak és maguknak, de az előző történetből megismert pályázati pénzekre berendezkedett kulákok sem voltak tétlenek. Így miután tarthatatlanná vált a helyzet, Abszurdisztán félkegyelmű vezetői új médiaszabályozást hoztak, hogy rendet tegyenek. Volt abban minden, ötven százalék magyar zene! Országos hírműsor! Kétharmad közszolgálati műsor! Így aztán a zsellérek sorra csukogatták be kisközösségi rádióikat, míg a kulákok tovább kaszálták befelé a pályázati pénzeket a semmire.
 #68119  Szerző: LuciFerko
 
Egy kis tanmese:

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy egy alapítvány, egy egyszemélyes alapítvány amit egy ember irányít. Még a kuratóriumi tagok helyett is ő ír alá.
Néhány ember segítségével pályáz egy rádióra(persze ő soha életében nem csinált ilyet ezért fogalma sincs arról, hogy működik).
Próbál maga köré embereket(olyanokat akik közel állnak hozzá és megbíznak benne) gyűjteni és ígér nekik mindenfélét(főleg pénzt). Akiket sikerül meggyőzni azoknak azt mondja, hogy az első pár hónapban nem tud fizetni de később visszamenőleg fizet. Az emberek, mivel megbíznak benne segítenek, dolgoznak mindent megcsinálnak amit az emberünk kér, aztán hogy, hogy nem pénzt nem kapnak.Az emberek elmennek, jönnek helyettük újak. Felépült egy stúdió rengeteg emberi munkával, készült honlap (kettő is), amit azért nem lehet látni, mert nem fizette ki stb. Az emberünk a pályázaton nyert pénzeket zsebre teszi...szerez számlákat innen onnan. A pénzből megpróbálja kifizetni több milliós tartozásait, hogy el ne vágják a torkát. Valamennyit félretesz, hogy örömlányokat látogasson, valamint dönthesse magába kedvenc italát a Metaxát. Az emberünk nagyon nagy beszélőkével rendelkezik, tudja kinek mit kell mondani ahhoz, hogy ingyen munkaerőt szerezzen. Még a lakás(ahol a stúdió van) tulajdonosának is lyukat beszél a hasába, igérget fűt fát bokrot és a tulajdonos elnézi a több hónapos fizetés elmaradást...Nem kispályás...
Antennát szereltet egy 10 emeletes ház tetejére, azzal a sztorival, hogy ez nem antenna, hanem egy mérőállomás...
A lakóközösség ahol a stúdió van nem is tud a rádió létezéséről, nem is fog tudni... Nem kispályás...
Úgy gondolja, hogy pénz, sok sok pénzt tud lecsapolni az ő tulajdonában lévő rádióból, mert a pályázati pénzek növelhetik a zsebét, vagy csökkenthetik a tartozását.
Még azt is el tudja érni, hogy a Média Hatóság megnövelje az adó engedélyezett teljesítményét...Nem kispályás...
Ilyen az mikor valaki azért csinál kisközösségi rádiót mert szereti csinálni...
 #68108  Szerző: nyikolaj
 
De legalább megy valami.
 #68096  Szerző: Szd96
 
tegnap óta ugyanaz az egy órás mix megy :lol: :shock:
 #68072  Szerző: nyikolaj
 
És megkaphatta a vételkörzet növelést? :o
Azért ennyire jobb az élvezhetősége?
 #68060  Szerző: Zoey
 
centerweb írta:
TG írta:
Szepi írta:Én vagyok az első aki észrevette, hogy elindult a rádió?

Úgy tűnik egyenlőre tesztelnek, valamilyen mix megy. RDS PS: RDS_TEST
A Szentpéteri kapuból Diósgyőr felé haladva végig tűrhetően fogható.
És ez biztos az Oxigén? Mert tudtommal ennek egyetemi vételkörzetűnek kellene lennie...
Annyira egyetemi az a vételkörzet, hogy még itt, Miskolctól 15 km-re is zajmentesen jön monoban, (ablakban), konyharádión.
De természetesen Miskolc belvárosában (ahol legalábbis én élek) ez sem jön, ahogy a többi kisköz sem (a Crazy meg esetleg az Eper kivételével)...
Stílusában számomra érthetetlen módon ez is az előző kettőre hasonlít, pedig kettő ilyen stílusú kisköz már bőven elég volt eddig is... :S
Erről a rádióról amúgy lehet valamit tudni? Ki csinálja, mikor indul el műsorokkal?
 #68044  Szerző: newmjoel
 
Az avasról sugároznak a Mednyánszky 42 szám 10 emeletes tetejéről. Valószínűsítem, hogy ez az Oxigén lesz.
 #68026  Szerző: centerweb
 
TG írta:
Szepi írta:Én vagyok az első aki észrevette, hogy elindult a rádió?

Úgy tűnik egyenlőre tesztelnek, valamilyen mix megy. RDS PS: RDS_TEST
A Szentpéteri kapuból Diósgyőr felé haladva végig tűrhetően fogható.
És ez biztos az Oxigén? Mert tudtommal ennek egyetemi vételkörzetűnek kellene lennie...
Annyira egyetemi az a vételkörzet, hogy még itt, Miskolctól 15 km-re is zajmentesen jön monoban, (ablakban), konyharádión.
 #68025  Szerző: TG
 
Johnny írta:
TG írta:
Szepi írta:Én vagyok az első aki észrevette, hogy elindult a rádió?

Úgy tűnik egyenlőre tesztelnek, valamilyen mix megy. RDS PS: RDS_TEST
A Szentpéteri kapuból Diósgyőr felé haladva végig tűrhetően fogható.
És ez biztos az Oxigén? Mert tudtommal ennek egyetemi vételkörzetűnek kellene lennie...

mind1 a vonzáskörzet...az a vicc hogy most már lett szabad freki UGYAN ODA ahová 2 éve nem volt.
hát milyen retkes világ ez?
Csak azért kérdeztem, hogy nem a győri kapu-i kisközzel keverődik a dolog..
Habár lehet, hogy csak én nem tudom az oxigén frekijét :D
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15