RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #108212  Szerző: asimov
 
Ha ez igaz, akkor megvolt a kormany reszerol megvolt szigoritas, teszteles es -miutan tul sokba lenne a dolog- az engedes.
(A felsooktatasban tanulo, illetve oda keszulo leendo hallgatokkal -es a szuleikkel- egy kormany sem mer(t) nyiltan szembemenni)

Mindekozben a fidesz legutobbi (foldtorvenyt is targyalo) frakcioulesen -tehat a legmagasabb szinten- Orban Viktort a sajat parttarsai figyelmeztettek arra, hogy a foldtorveny jelen formaja nem az, amit annakidejen igertek a valasztoknak. A vezer -ha lehet hinni netes cikkeknek- a nehany ellenzot zsigerbol lehulyezte, es nem mellesleg raadasul az ellenszavazokkal szemben automatikusan fegyelmi eljaras indul. Tenyleg ilyen a fidesz demokracia?
(A foldtorveny -jelen formajaban- csak latszolag gatolja a nagybirtokok kialakulasat, es kozben nem segiti az annyira ahitott kisbirtokrendszer elterjedeset)
Zoey írta:Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
 #108211  Szerző: markfelt
 
adminisztrator írta:
Zoey írta:Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
Essejó, assejó, semmisejó. De buli vaaaan! :)

A dzsobbik, emefpé, déká, elempé meg nyomja a fejükre a spirituszt. Nagyon romantikus az egész.
De lehet, hogy aki ott maradt, már csak sorban áll az Egy kis hazai 5 válogatásalbumért. :)
 #108209  Szerző: markfelt
 
Zoey írta:Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
Essejó, assejó, semmisejó. De buli vaaaan! :)

A dzsobbik, emefpé, déká, elempé meg nyomja a fejükre a spirituszt. Nagyon romantikus az egész.
 #108204  Szerző: Zoey
 
Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
 #108197  Szerző: markfelt
 
Egy megfelelő konstrukcióval nyújtott, minden pontjában fekete-fehéren leírt és tisztázott feltételekkel felvehető Diákhitel esetén de, anyagi alapon is kell szanálni. A tudás és az anyagi szint természetesen nem mindig egyenesen arányos, de van összefüggés a kettő között.

Most ez a kb 200.000 Ft nem egy horror összeg, amennyibe egy félév kerül, többe kerül a kaja és a szállás (kollégiumi férőhely keveseknek jut).

A tudásnak, amivel papírt is szerezhetsz, ára van, ahogy ára van a kiflinek is a boltban, amitől meg jóllaksz.
Persze ott vannak a ponthatárok is, szerintem még feljebb kéne húzni a minimumokat szakonként.

Értem?
 #108195  Szerző: LuciFerko
 
Ez már átment általános kormányellenes tüntetésbe. Amúgy igazad van, hogy szanálni kell, de nem anyagi alapon.
 #108193  Szerző: markfelt
 
Na, megint van egy kis fesztivál, ezúttal az MR épülete előtt. A kedvenc ballib hírportáljaink többezer embere amúgy maximum 3-400.

Nyugodtan lehet diszlájkolni, de vizsgaidőszak van, nem tünteni (bulizni) kéne, hanem tanulni.

Ez az egyik, a másik az, hogy a felsőoktatási reformot támogatom. Egy-két dolgot leszámítva abszolút Fidesz-módra. Túl sok a hülye az egyetemeken, a tüntetők jó részének tapasztalataim szerint halvány lila fingja sincs, miért hőbörög kint, csak jajdejó, menjünk "tüntizni"! Divatból.

Hát, faszom.

Meg kell csapolni a felsőoktatási hallgatók számát, vissza kell állítani a diploma presztizsét és igenis, át kell szabni a rendszert, mert a jelenlegi az nagyon szánalmas.
 #108157  Szerző: LuciFerko
 
Szerintem a keretszámokkal is eljátszák ugyan ezt, és egy mindenkinek rossz kompromisszum után marad minden a régiben, tüntetések meg lefújva.
 #108156  Szerző: asimov
 
Azota ombudsmani kozbenjarasra -es meginkabb a formalodo kozfelhaborodas miatt- vissza is vontak a vonatkozo rendelettervezetet.
Ezt a technikat kezdettol fogva jatsza a fidesz: elobb szigor, aztan a reakciok megfigyelese (meddig lehet fesziteni a hurt) aztan, ha sok lenne a veszteseg (ertsd: szavazatvesztes), akkor jon engedes/lazitas es "azegybites" gondolkodasu szavazo maris tapsol oromeben azert, mert milyen "engedekeny es josagos" is a jogalkoto, pedig semmivel sem konnyebb/jobb a helyzet, mint azelott, csak nem lett nehezebb/rosszabb.
mlaszlo írta:Azért ez már nagyon durva:
http://index.hu/belfold/2012/12/12/nem_ ... akbetegek/
  • 1
  • 492
  • 493
  • 494
  • 495
  • 496
  • 513