RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #108227  Szerző: mlaszlo
 
adminisztrator írta: Most ez a kb 200.000 Ft nem egy horror összeg, amennyibe egy félév kerül, többe kerül a kaja és a szállás (kollégiumi férőhely keveseknek jut).
Azért ha megnézem az iskolákat, akkor nagyon kevés helyen úszható meg a tandíj 200.000.-Ft-ból, a BSC képzések általában 250.000 körül indulnak inkább, de van ahol ez milliós tételt (pl. orvosi egyetem) jelent félévente. Ugyanakkor jelenleg az emberek többségének a 200.000.-Ft is rengeteg félévente és hozzá jön még amit mondasz, kaja, szállás, egyéb kiadások. Szóval ezzel a rendszerrel ugyanúgy nem nő a diploma presztízse, hanem azt eredményezi, hogy akinek van pénze az tanul, akinek nincs az nem.

Egyébként azok akarnak most reformálni, akik ingyen kitaníttatták magukat, egész családjukat, most meg már persze nincs pénz, fizessen a hallgató.
 #108212  Szerző: asimov
 
Ha ez igaz, akkor megvolt a kormany reszerol megvolt szigoritas, teszteles es -miutan tul sokba lenne a dolog- az engedes.
(A felsooktatasban tanulo, illetve oda keszulo leendo hallgatokkal -es a szuleikkel- egy kormany sem mer(t) nyiltan szembemenni)

Mindekozben a fidesz legutobbi (foldtorvenyt is targyalo) frakcioulesen -tehat a legmagasabb szinten- Orban Viktort a sajat parttarsai figyelmeztettek arra, hogy a foldtorveny jelen formaja nem az, amit annakidejen igertek a valasztoknak. A vezer -ha lehet hinni netes cikkeknek- a nehany ellenzot zsigerbol lehulyezte, es nem mellesleg raadasul az ellenszavazokkal szemben automatikusan fegyelmi eljaras indul. Tenyleg ilyen a fidesz demokracia?
(A foldtorveny -jelen formajaban- csak latszolag gatolja a nagybirtokok kialakulasat, es kozben nem segiti az annyira ahitott kisbirtokrendszer elterjedeset)
Zoey írta:Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
 #108211  Szerző: markfelt
 
adminisztrator írta:
Zoey írta:Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
Essejó, assejó, semmisejó. De buli vaaaan! :)

A dzsobbik, emefpé, déká, elempé meg nyomja a fejükre a spirituszt. Nagyon romantikus az egész.
De lehet, hogy aki ott maradt, már csak sorban áll az Egy kis hazai 5 válogatásalbumért. :)
 #108209  Szerző: markfelt
 
Zoey írta:Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
Essejó, assejó, semmisejó. De buli vaaaan! :)

A dzsobbik, emefpé, déká, elempé meg nyomja a fejükre a spirituszt. Nagyon romantikus az egész.
 #108204  Szerző: Zoey
 
Nem igazán értem a helyzetet. Miért is tüntetnek, ha hétvégén bejelentette a kormány, hogy jövőre eltörlik a keretszámokat és mindenkinek ingyenes lesz az első tanév?!
 #108197  Szerző: markfelt
 
Egy megfelelő konstrukcióval nyújtott, minden pontjában fekete-fehéren leírt és tisztázott feltételekkel felvehető Diákhitel esetén de, anyagi alapon is kell szanálni. A tudás és az anyagi szint természetesen nem mindig egyenesen arányos, de van összefüggés a kettő között.

Most ez a kb 200.000 Ft nem egy horror összeg, amennyibe egy félév kerül, többe kerül a kaja és a szállás (kollégiumi férőhely keveseknek jut).

A tudásnak, amivel papírt is szerezhetsz, ára van, ahogy ára van a kiflinek is a boltban, amitől meg jóllaksz.
Persze ott vannak a ponthatárok is, szerintem még feljebb kéne húzni a minimumokat szakonként.

Értem?
 #108195  Szerző: LuciFerko
 
Ez már átment általános kormányellenes tüntetésbe. Amúgy igazad van, hogy szanálni kell, de nem anyagi alapon.
 #108193  Szerző: markfelt
 
Na, megint van egy kis fesztivál, ezúttal az MR épülete előtt. A kedvenc ballib hírportáljaink többezer embere amúgy maximum 3-400.

Nyugodtan lehet diszlájkolni, de vizsgaidőszak van, nem tünteni (bulizni) kéne, hanem tanulni.

Ez az egyik, a másik az, hogy a felsőoktatási reformot támogatom. Egy-két dolgot leszámítva abszolút Fidesz-módra. Túl sok a hülye az egyetemeken, a tüntetők jó részének tapasztalataim szerint halvány lila fingja sincs, miért hőbörög kint, csak jajdejó, menjünk "tüntizni"! Divatból.

Hát, faszom.

Meg kell csapolni a felsőoktatási hallgatók számát, vissza kell állítani a diploma presztizsét és igenis, át kell szabni a rendszert, mert a jelenlegi az nagyon szánalmas.
 #108157  Szerző: LuciFerko
 
Szerintem a keretszámokkal is eljátszák ugyan ezt, és egy mindenkinek rossz kompromisszum után marad minden a régiben, tüntetések meg lefújva.
  • 1
  • 492
  • 493
  • 494
  • 495
  • 496
  • 513