RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #170615  Szerző: LuciFerko
 
noartist írta:
LuciFerko írta:Ha már itt tartunk, szerintetek Simicska ki fog találalni? És ha ki fog, annak lesz valami következménye?
A legutóbbi, RTL-es, 2014-es ügy sem lett akkora botrány. Pedig épp elég súlyos volt ahhoz, hogy amennyiben igaz, a kormányt azonnal leváltsák.

Orosz pénzből megvenni egy ellenzéki tévét (kvázi az utolsót, aminek nagy az elérése) nem túl demokratikus dolog.
Annak nem is lett nagy visszhangja...

Egy ami biztos, hogy a különböző hivatalokban dolgozó embereket egyre durvábban megfigyelik és megfélemlítik, mert ők tudnának kitálalni akár települési szinten is a visszaélésekről...Miért nem jut ki a sajtóhoz egy ilyen "bizalmas" anyag sem?

Amúgy részemről leszarom ki van kormányon, HA:
- Biztosítva van a szólásszabadság.
- Látni reális perspektívát, jövőképet.
- Hagyják az átlag embert normálisan élni.
A politikai oldal itt teljesen mindegy lenne nekem.
Sajnos a rendszerváltás óta egy ilyen kormány sem volt.
 #170613  Szerző: noartist
 
LuciFerko írta:Ha már itt tartunk, szerintetek Simicska ki fog találalni? És ha ki fog, annak lesz valami következménye?
A legutóbbi, RTL-es, 2014-es ügy sem lett akkora botrány. Pedig épp elég súlyos volt ahhoz, hogy amennyiben igaz, a kormányt azonnal leváltsák.

Orosz pénzből megvenni egy ellenzéki tévét (kvázi az utolsót, aminek nagy az elérése) nem túl demokratikus dolog.
 #170612  Szerző: LuciFerko
 
Ha már itt tartunk, szerintetek Simicska ki fog találalni? És ha ki fog, annak lesz valami következménye?
 #170610  Szerző: asr27
 
Nagyjából így van, ahogy írtad, viszont, én azt mondom, hogy azért még annyira ne temessük ezt a jövő évi kormányváltást! Sok minden történhet még addig...
Már az is haladás lenne, ha a fidesz elveszítené az abszolút többségét (tehát 50% alatt lennének a parlamentben). Akkor azért az ellenzéknek is több beleszólása lehetne a dolgokba!
 #170607  Szerző: noartist
 
Mintha az lenne a cél az elmúlt időszakban, hogy a fiatal generációval meggyűlöltessék a politikát. Egyre több és több ismerősömtől hallom, hogy már egyáltalán nem követik a politikai híreket, és szavazni sem mennek el - kinek a hibája ez?

- A Fideszé: állandó lejáratások, undorító politizálás. Míg a fiatal generáció néha rátéved 1-2 oldalra (ha már tévét jellemzően nem is néz), akkor is csak azt látja, hogy az Origo is azt tolja, ami pl. a konyhában megy este az M1-en. Mert na, ez a királyi csatorna, és az első is a listán. Plakátkampány, minden médiumból ugyanaz 25 milliószor, és annyira elege lesz sokaknak, hogy tesznek rá magasról. Innentől el is veszett az a generáció, amelyik -egyébként- szeret reformert játszani, és ha ők összefognának, komoly eredményeket tudnának elérni - nyilván nem a Fidesz szemszögéből.

- A komplett ellenzéké: ott tartunk, hogy már nem lehet követni, hány párttá szakadtak, összefognak-e vagy sem, sőt, már eljutottunk odáig is, hogy egymást szidják, minősítik. Olykor párton belül is. Nem ezzel kéne foglalkozni, hanem azzal, hogy mi lesz 2018-ban. Jelen állás szerint kormányváltás biztosan nem, és kétlem, hogy ennyi idő alatt fordítani tudnának ezen.

Az idősebb generáció a fő szavazóbázisa a Fidesznek, ők jellemzően hűségesek, és ezt tovább erősíti bennük az M1 minden híradásával. Ha nevezhetjük annak...
 #170606  Szerző: asr27
 
Sakál írta:
asr27 írta:Kép
Bár tényleg SZAVAZÓ lenne a 6 millió...
Na ja. Sajnos, főleg a 30 év alattiak elhatárolódnak a szavazástól. :(
Pedig őket érinti leginkább, hogy merre viszik a jövőben az országot.
a 80 éves Józsi bácsit, aki okvetlenül elmegy szavazni, már inkább kevésbé érinti, hogy lesz-e változás, vagy marad minden a régiben... A nyugdíját ígyis-úgyis meg fogja kapni, akár elmegy szavazni, akár nem.
 #170603  Szerző: Sakál
 
asr27 írta:Kép
Bár tényleg SZAVAZÓ lenne a 6 millió...
 #170569  Szerző: BMáté
 
frekivadasz írta:El se olvasod, hogy mit ír a másik? Akkor mire reflektálsz? Ez aztán a vitakultúra.
+1
De tényleg... Asr, mire írtad, amit írtál? Érdekelne.
asr27 írta:A többit el sem olvastam, amit irtál mert már az eleje baromság és kurvára nem érdekel, hogy mit ír egy fideszbirka, mivel ugyis mellébeszélés és nem a valóságot tükrözi!
Szerintem tükrözi a valóságot, főleg úgy, hogy egyébként alig volt benne politikai tartalom. Ja igaz is...nem olvastad el...
Mindenesetre, szerintem nekem van igazam! Na, most ki tesz igazságot, kedves Asr27?
asr27 írta:Miért is moderáltad, bazdmeg? Most már tényleg! Ebben semmi sértő nem volt! Undormány lett ez a "fórum" egy ideje!
Talán azok miatt moderálták, amit kiemeltem? Csak tippelek...

Apropó, komolyra fordítva a dolgot hozzáteszem, hogy Kukaccal hasonló a vélekedésetek a hazai politikát illetően, így vele is 90 %-ban ellentétes véleményen vagyok. Ez nem baj, sőt...ugyanis "érdekes módon" a vele folytatott vitáim nem fajultak el ennyire sosem. Ideje lenne megérteni, hogy a stílusoddal van a baj (mint már írtam korábban is).
Mégegyszer: nem a véleményed a baj, hanem a stílusod!!!
 #170554  Szerző: asr27
 
asr27 írta:Moderálva!
Az intézkedést a Felhasználói feltételek 5. pontjának visszatérő megsértése indokolta.
asr27 felhasználó figyelmeztetéseinek száma: 2

noartist
Miért is moderáltad, bazdmeg? Most már tényleg! Ebben semmi sértő nem volt! Undormány lett ez a "fórum" egy ideje!
 #170550  Szerző: asr27
 
Moderálva!
Az intézkedést a Felhasználói feltételek 5. pontjának visszatérő megsértése indokolta.
asr27 felhasználó figyelmeztetéseinek száma: 2

noartist
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 513