RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #171406  Szerző: noartist
 
asr27 írta:Én azt mondom, hogy akár LMP, akár Jobbik, de a fidesznek nem szabad még egy ciklust megszavazni!
Teljesen gallyra fogják vágni a társadalmat, ha megint kapnak 4 évet! Utána már tényleg nem lesz esélyünk leváltani őket a következő 10-15 évben, mert mindent behálóznak!
Momentum? Csak kérdem.
 #171404  Szerző: asr27
 
Én azt mondom, hogy akár LMP, akár Jobbik, de a fidesznek nem szabad még egy ciklust megszavazni!
Teljesen gallyra fogják vágni a társadalmat, ha megint kapnak 4 évet! Utána már tényleg nem lesz esélyünk leváltani őket a következő 10-15 évben, mert mindent behálóznak!
 #171402  Szerző: joe
 
altermanus írta:
asr27 írta:http://hirtv.hu/hirtv/lazadnak-reggeli-jarat-1405005
A közmunkaprogrammal csakis az állam és a munkáltatók jártak jól. A munkavállalók pedig a legrosszabbul.
ez már 6 éve megy, és senki nem tett semmit. Viszont abból becsülöm a közmunkaprogramot, hogy az olyan helyi embernek aki egészségügyi problémái miatt nem tud elmenni máshová dolgozni, oda felveszik......................................................................................................
felveszik, ha van ismerőse a helyi önkormányzatnál :troll:
szerintem adhatnának már nekik minimálbért, a mostani 5xxxx ezer forintot adja az állam támogatásként, a többit az önkormányzatra terhelném... de ez az én véleményem.
Bár nem szoktam itt hozzászólni, de most megteszem.
...velem a Fidesz kormány jót tett, a szoci kormány 2009-ben csőd szélére sodort...hiába dolgoztam napi 10-12 órát egyéni vállalkozóként, nem bírtam talpon maradni. Egyre emelték az adóterheket, + a körbetartozások miatt saját finanszírozásomra felvett hitek kamatai is az egekbe szálltak. Ezzel szemben ismertem olyanokat, akik "csak a segélyekből" (+ némi fekete munkából jobban éltek, mint én). A családi kedvezményeknek is örültem, mert sok munka -> több kedvezmény elvén kerültek leosztásra (nagycsaládos vagyok, így tetemes kedvezményben részesülök, mert sokat dolgozok).
Most...a feleségem diplomás közalkalmazott, szakképesítésének megfelelő munkakörben dolgozik. Jelenleg ott tartunk, hogy a kormány saját munkavállalóival szemben nem tartja be a saját maga által hozott törvényeket. Az asszony bruttó bére 140e Ft körül van, az összes pótlékot megszüntették, de ha én fel akarnék venni egy szakképzett segédet, szakmunkás bérminimumot kellene neki fizetnem, de ennyiért még a Dél-Alföldön sem jön el senki dolgozni (külföldön, ill. Bp-en jobb a bérezés). Ott tartunk, hogy ha egy hely megüresedik az állami szférába, oda közmunkást ültetnek - van ismerősöm, aki a rendőrségen irodában dolgozik közmunkásként (50e Ft-ért). Olyan aktákhoz fér hozzá, amik egyeseknek sokat érhetnek, ha mondjuk eltűnnénk...mégsem fizetik meg a munkáját.
Miért van ez? - mert a magyar nép "buta", orruknál fogva vezetik őket...vezéreink a zsebeiket tömik, de hogy itt valami változás legyen, az állami szféra dolgozóinak kellene valamit lépni.
Úgy látom a versenyszféra, jelenleg már megfelelő lehetőségeket kínál - hála a munkaerő hiánynak - de viszont félek attól, hogy ha a bal oldal jut újra hatalomra, az állami szféra hiányát, a versenyszféra kárára - főként a kisvállalkozások megsarcolásával fogják enyhíteni...

2018-as választásokon kit válasszak? - ez komoly fejtörést okoz...
 #171399  Szerző: noartist
 
Ma nem követtem a híreket egyéb okok miatt, ez így tényleg elhangzott?
 #171397  Szerző: asr27
 
Kép
Azért tart itt az ország, mert ilyen agyhalott idióták ülnek a parlamentben! :x
 #171395  Szerző: altermanus
 
asr27 írta:http://hirtv.hu/hirtv/lazadnak-reggeli-jarat-1405005
A közmunkaprogrammal csakis az állam és a munkáltatók jártak jól. A munkavállalók pedig a legrosszabbul.
ez már 6 éve megy, és senki nem tett semmit. Viszont abból becsülöm a közmunkaprogramot, hogy az olyan helyi embernek aki egészségügyi problémái miatt nem tud elmenni máshová dolgozni, oda felveszik......................................................................................................
felveszik, ha van ismerőse a helyi önkormányzatnál :troll:
szerintem adhatnának már nekik minimálbért, a mostani 5xxxx ezer forintot adja az állam támogatásként, a többit az önkormányzatra terhelném... de ez az én véleményem.
 #171312  Szerző: asr27
 
Dani írta:
asr27 írta:
Dani írta:Akkor miért az a tapasztalat az állitásoddal szemben, hogy elsöprő fidesz győzelem van mindig? (nem vagyok fideszes, én se értem, miért van ez)
Mindig? Mikor volt legutóbb elsöprő fidesz győzelem? 2014-ben.
Azóta kétszer is bukott a fidesz, elég nagyot: 1x Tapolcán, egyszer pedig Veszprémben!
Egyébként szerintetek hogy lehetséges az, hogy az én tapasztalatom alapján is rengetegen utálják a fideszt, mindenhol ezt hallani, ennek ellenére a statisztikákat vezeti hatalmas fölénnyel, és sajnos több mint valószinű a 2018-as választásokat is meg fogják nyerni? Mi lehet a magyarázat? Évek óta próbálom ezt megfejteni, rengeteg összeesküvés elmélet is eszembe jutott már, de logikusan nem találok rá választ, ami miatt ez engem még jobban ledöbbent, az az, hogy a szavazófülke magányában senki sem lát be a szavazón kivül, igy ott nem kell az illetőnek megjátszania magát, azt ixel be, akit tényleg akar. Elképzelhető az, hogy a szavazófülkében félelemből behúzzák a fideszre az ixet, mert félnek attól, hogy kiderül esetleg a munkahelyükön például, ha nem igy tesznek? Létezhet ez? Vagy pedig a másik variáció, amit megint nehéz elképzelni, hogy sokan annyira szeretik a fideszt, hogy rá szavaznak, ha törik, ha szakad? Vagy mi lehet a megoldás? Egy biztos, engem ha megfélemlitenének, akkor sem szavaznék a fideszre semmilyen körülmények között sem.
Szerintem a statisztikai mérések (Závecz, Századvég, Iránytű, Publicus, stb...) nem a valóságot tükrözik. Nem azért, mert rosszul mérnek, hanem azért, mert a megkérdezettek többsége nem azt mondja, amit gondol, és amit a szavazófülkében jövőre x-elni fog. Persze láteznek olyan mérések is, amelyek fidesz megrendelésre működnek, és természetesen kötelességük a fideszt nyertesnek és a legerősebb pártnak kihozni! De vannak olya szavazók is, akik félnek, így mindenképpen azt mondják, hogy a fideszre szavaznak és elégedettek a fidesszel. Más kérdés, hogy ők vajon a fideszre szavaznak-e jövőre. Vannak olyan agymosott emberek is ebben az országban, akik bele vannak zúgva a fideszbe, és akkor is a fideszre és orbánra szavaznának, ha felemelnék az SZJA-t 30%-ra és 45%-ra az Áfát. Őket nevezzük begyöpösödött fidesz szavazóknak, ilyenek főleg az idősebb korosztályban, leginkább a nyugdíjasok között vannak. Vannak, akik azért szavaznak a fideszre, mert az MTVA csatornáin kívül, szinte semmilyen más médiumot nem néznek, vagy azért mert nincs rá lehetőségük, vagy azért, mert nem tudja átkapcsolni, és beletörődik, hogy csak az van. Ezek az emberek is főként idősek, akik sajnos elhiszik azt a sok mocskosságot, amit a kormánymédia az ellenzékről hord össze, illetve a migránsos úszítás is sikeres ezeknél a személyeknél. Azt hiszik, hogy ha nem a fidesz lenne már ellepték volna az országot a bevándorlók, közben pedig ez abszolút nem igaz! Egy biztos: pár százezer személynél nagyon sikeres az úszító propaganda kampány, ez főleg a vidéki falvakra, az idősebb korosztályra igaz! (saját tapasztalat)
Én havi szinten körülbelül 50-60 olyan emberrel találkozok , akikkel el szoktunk beszélgetni egy kicsit a politikáról!(ebben vannak családtagok, barátok és munkatársak.) Közülük körülbelül 15 fidesz szavazó van, ebből 5 begyöpösödött, agyhalott "akkor is a fideszre szavazok ha elveszik a házamat" típusú. :D (anno Gyurcsánynál és az MSZP-nél is voltak ilyenek) Van körülbelül 15 ember aki nem tudja kire szavazna, de (szerintem) ha elmennek szavazni, fidesz vagy jobbik felé hajlanak! A maradék 30 személy egyértelműen ki nem állhatja a fideszt, gyűlölik orbán viktort (velem együtt) és eszük ágában sincs a fideszre szavazni! A Jobbik vagy a baloldal az esélyes náluk, a jövő évi szavazásnál. A másik dolog ami miatt erős a fidesz az, hogy a baloldalon túl sok kis párt van, így a szavazatok megoszlanak. ezért nincs esélyük egyenként nyerni!
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 513