RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #172538  Szerző: Nightman
 
BMáté írta:
Nightman írta:Szolnok 90,4 most van pályáztatás alatt..
Anno is ez volt az r1 freki..
Magasság:89m
Erp: 200w ..
Bizony, és sose volt jól beállítva a PI..., kézzel kellett állítgatni a készüléket Mezőtúron, Pest felé menet. :D
Minden esetre ez a pályázat elég nehézkesen zajlik (vagy csak nekem tűnik így?!) és ez a 200 W önmagában elég keveset segít a Püspökladány - Pilis közötti terület/vonal lefedésében.
Eddig 89 méterről úgy emlékszem épp a nem szokásos magasság miatt kb 51 wattal ment az adó,ez most 200 lesz.. nyilván nem fogja megváltani a világot,de az eddiginél jobb kell legyen..
A pesti frekit illetően én a 98.6-ra tippelnék inkább..
Az most van pályázat alatt..
 #172537  Szerző: BMáté
 
noartist írta:
BMáté írta:Szerintem a 89,5-öt várják, de ez csak spekuláció részemről.
Az azért elég valószínűtlen.
Hát nem tudom... lehet neked lesz igazad, de 77 kW ERP a Széchenyi-hegyről, és időben elkezdett pályázati eljárással kb. 15 hónap múlva indulhatna. Szó szerint minden problémát megoldana a főváros 60-80 km-es körzetében.
 #172536  Szerző: BMáté
 
Nightman írta:Szolnok 90,4 most van pályáztatás alatt..
Anno is ez volt az r1 freki..
Magasság:89m
Erp: 200w ..
Bizony, és sose volt jól beállítva a PI..., kézzel kellett állítgatni a készüléket Mezőtúron, Pest felé menet. :D
Minden esetre ez a pályázat elég nehézkesen zajlik (vagy csak nekem tűnik így?!) és ez a 200 W önmagában elég keveset segít a Püspökladány - Pilis közötti terület/vonal lefedésében.
 #172534  Szerző: BMáté
 
Terjedést sikerült elkapnom, így egy újabb Rádió 1 frekit sikerült fognom. Pár infó tehát...
Szeged 87,9 MHz
RDS-PS: RADIO_1_ (ha jól láttam, így már megegyezik a standard verzióval)
RDS-PI: B317 (ez csak feltetélezés, a csabai frekire azonnal átváltott)
Késés: nincs, a csabaihoz képest siet, tehát Debrecennel összhangban van. Békéscsaba 104,0 továbbra is 2-3 mp-es késésben van.
 #172435  Szerző: noartist
 
Robert nem mondott hülyeséget, ki tudja, mikor frissül az egyik rádió a fejlesztési miniszter városában. :smoke:

Biztosan megegyeznek valahogy. :P
 #172433  Szerző: Nightman
 
Szegedet nem tudom megerősíteni,de Félegyháza is gödörben van..
A napokban dél felé fordítottam a "kicsikét" és nemcsak az r1 jön a 87.9-en rds-sel,de a konkurens kétszámjegyű is..
Pluszban a félegyháziak,bár ez itt off.. :)
 #172429  Szerző: Tomi76
 
robert11 írta:Tomi76 kérdésedre válaszolva több mint valószínű főleg ha el indul még a hajdúszoboszlói is.
amit ugye nem értek mért kell még az is hisz Szoboszlón a debreceni is fogható szerintem a mostani frekin is úgy mint annó a 92 3 ami már Püspökladány környékén is jött.
Arra lennék még kíváncsi hogy vajon a szoboszlói medddig jön majd Debrecenben is lehet majd biztos azt is hallgatni így ott mondhatni 2 rádió1 lesz.
Ugyanakkor ha elmegy a debreceni freki, akkor utána még tudod hallgatni a igaz ott sisteregve abban a térségben a 91 1 nyíregyházit legalbáább is régen úgy volt mamin meg is lepődtem.
Sőt a rádiópont egy elindulása előtt is volt alkalmam a nyíregyházit hallgatni és visszafelé jövet meg nemtaláltam a rádió1et csak pont1 jött mire megtudtam valahol igen a vikipédián olvastam hogy a rádió1ből rádió pont 1 lett.
Ki tudja lehet még Kisvárdán is lesz egyszer r1 én most már mindent el tudok képzelni.
Köszönöm a választ! ;)
 #172420  Szerző: LuciFerko
 
zsofi75 írta:Szia Frekivadasz! Köszi a tájékoztatót, én ezek szerint gödörben vagyok?ezt nem is tudtam
Szeged van ott
 #172419  Szerző: zsofi75
 
Szia Frekivadasz! Köszi a tájékoztatót, én ezek szerint gödörben vagyok?ezt nem is tudtam
  • 1
  • 579
  • 580
  • 581
  • 582
  • 583
  • 986