RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #172546  Szerző: robert11
 
Na akkor már 3 91 1 lenne mert a nyíregyi, és a szexárdi is azon jön.
986 se lenne rossz régi estfm és radiocafe frekvencia.
Tényleg a cafe megszűnése óta ott nincs már semmi?
Az r1 sok régi frekiét visszakapta mert nyíregyi is ott szólt a 91 1en régen is Szexárd is most Szolnok is visszakapná de milyen érdekes annó a 96 4es frekin Győrben szólt a rádió1 kíváncsi lennék ott is ilyen problémákkal küzdöttek e mint itt Budapesten hogy nehezen lehet fogni, sistereg hamar elmegy stb.
Én hallgattam annó győri rádió1et de nem autóban és akkor is csakrövid ideig.
 #172545  Szerző: frekivadasz
 
Wolfman írta:Nem, nem, a 98.6-ot a volt adminunk és Horváth Gergely fogja megnyerni. ;)
Oké, oké, de ne hagyd abba a gondolatmenetet félúton :)
 #172544  Szerző: mlaszlo
 
Kovi02 írta: Vagy esetleg új agglomerációs frekik? Zsámbék 88,4 Törökbálint 97,6 Cegléd(de Bp. környékéről is mehet) 101,2 Gödöllő 93,6 Szentendre 91,1 ? Ezek még szabad frekik. Dunaföldvár 106,5 arrafelé nem szól? Az egész jó freki,keleti és délkeleti irányban 60km-t biztos elszól.
Jó frekvenciák ezek is, de mire ezeket kiírnák hosszú idő, illetve a pályázati eljárás megint több hónap és ha van egy pereskedő pályázó, akkor megint elhúzódhat sokáig.
Dunaföldvár valamennyire jön, de ott van a 106.6-on Székesfehérvárról a Lánchíd rádió, ami ellehetetleníti.
A 103.8 is elég erős lett, mióta átvette a Rádió 1, de azt meg a Sláger FM lehetetleníti el a 103.9-ről.
 #172543  Szerző: Kovi02
 
mlaszlo írta:
BMáté írta: Hát nem tudom... lehet neked lesz igazad, de 77 kW ERP a Széchenyi-hegyről, és időben elkezdett pályázati eljárással kb. 15 hónap múlva indulhatna. Szó szerint minden problémát megoldana a főváros 60-80 km-es körzetében.
Előbb kellene megoldás a fővárosra és környékére. Helyi rádiók hálózatba kapcsolása megoldást jelenthetne, mint pl. az Érd FM frekvenciája is.
Vagy esetleg új agglomerációs frekik? Zsámbék 88,4 Törökbálint 97,6 Cegléd(de Bp. környékéről is mehet) 101,2 Gödöllő 93,6 Szentendre 91,1 ? Ezek még szabad frekik. Dunaföldvár 106,5 arrafelé nem szól? Az egész jó freki,keleti és délkeleti irányban 60km-t biztos elszól.
 #172542  Szerző: mlaszlo
 
BMáté írta:
noartist írta:
BMáté írta:Szerintem a 89,5-öt várják, de ez csak spekuláció részemről.
Az azért elég valószínűtlen.
Hát nem tudom... lehet neked lesz igazad, de 77 kW ERP a Széchenyi-hegyről, és időben elkezdett pályázati eljárással kb. 15 hónap múlva indulhatna. Szó szerint minden problémát megoldana a főváros 60-80 km-es körzetében.
A 15 hónap elég optimista lenne, arra nem szabad alapozni. Biztos vagyok benne, hogy a Class FM-hez hasonlóan a Music FM sem fogja szó nélkül hagyni majd ha elveszik a frekvenciáját és perelni fog, ami mint látjuk évekig elhúzódhat.
Előbb kellene megoldás a fővárosra és környékére. Helyi rádiók hálózatba kapcsolása megoldást jelenthetne, mint pl. az Érd FM frekvenciája is.
 #172539  Szerző: Wolfman
 
Nightman írta:
BMáté írta:
Nightman írta:Szolnok 90,4 most van pályáztatás alatt..
Anno is ez volt az r1 freki..
Magasság:89m
Erp: 200w ..
Bizony, és sose volt jól beállítva a PI..., kézzel kellett állítgatni a készüléket Mezőtúron, Pest felé menet. :D
Minden esetre ez a pályázat elég nehézkesen zajlik (vagy csak nekem tűnik így?!) és ez a 200 W önmagában elég keveset segít a Püspökladány - Pilis közötti terület/vonal lefedésében.
Eddig 89 méterről úgy emlékszem épp a nem szokásos magasság miatt kb 51 wattal ment az adó,ez most 200 lesz.. nyilván nem fogja megváltani a világot,de az eddiginél jobb kell legyen..
A pesti frekit illetően én a 98.6-ra tippelnék inkább..
Az most van pályázat alatt..
Nem, nem, a 98.6-ot a volt adminunk és Horváth Gergely fogja megnyerni. ;)
 #172538  Szerző: Nightman
 
BMáté írta:
Nightman írta:Szolnok 90,4 most van pályáztatás alatt..
Anno is ez volt az r1 freki..
Magasság:89m
Erp: 200w ..
Bizony, és sose volt jól beállítva a PI..., kézzel kellett állítgatni a készüléket Mezőtúron, Pest felé menet. :D
Minden esetre ez a pályázat elég nehézkesen zajlik (vagy csak nekem tűnik így?!) és ez a 200 W önmagában elég keveset segít a Püspökladány - Pilis közötti terület/vonal lefedésében.
Eddig 89 méterről úgy emlékszem épp a nem szokásos magasság miatt kb 51 wattal ment az adó,ez most 200 lesz.. nyilván nem fogja megváltani a világot,de az eddiginél jobb kell legyen..
A pesti frekit illetően én a 98.6-ra tippelnék inkább..
Az most van pályázat alatt..
 #172537  Szerző: BMáté
 
noartist írta:
BMáté írta:Szerintem a 89,5-öt várják, de ez csak spekuláció részemről.
Az azért elég valószínűtlen.
Hát nem tudom... lehet neked lesz igazad, de 77 kW ERP a Széchenyi-hegyről, és időben elkezdett pályázati eljárással kb. 15 hónap múlva indulhatna. Szó szerint minden problémát megoldana a főváros 60-80 km-es körzetében.
 #172536  Szerző: BMáté
 
Nightman írta:Szolnok 90,4 most van pályáztatás alatt..
Anno is ez volt az r1 freki..
Magasság:89m
Erp: 200w ..
Bizony, és sose volt jól beállítva a PI..., kézzel kellett állítgatni a készüléket Mezőtúron, Pest felé menet. :D
Minden esetre ez a pályázat elég nehézkesen zajlik (vagy csak nekem tűnik így?!) és ez a 200 W önmagában elég keveset segít a Püspökladány - Pilis közötti terület/vonal lefedésében.
 #172534  Szerző: BMáté
 
Terjedést sikerült elkapnom, így egy újabb Rádió 1 frekit sikerült fognom. Pár infó tehát...
Szeged 87,9 MHz
RDS-PS: RADIO_1_ (ha jól láttam, így már megegyezik a standard verzióval)
RDS-PI: B317 (ez csak feltetélezés, a csabai frekire azonnal átváltott)
Késés: nincs, a csabaihoz képest siet, tehát Debrecennel összhangban van. Békéscsaba 104,0 továbbra is 2-3 mp-es késésben van.
  • 1
  • 581
  • 582
  • 583
  • 584
  • 585
  • 988