RADIOSITE Fórum

  • Kossuth Rádió

 #172820  Szerző: noartist
 
Döbbenetesek ezek a sztorik, főleg a beszélő káposztás, stb.

Nem kicsit lehet káros az egészségre. :)
 #172818  Szerző: frekivadasz
 
Középhullámon 9kHz sávszélességet lehet használni (vivő +/- 4,5kHz), ezért hiányzik a teljes magashang tartomány.

Nagyjából 10 éve volt szerencsém látogatást tenni az adónál, itt találsz néhány fényképet: http://hg8lhs.ham.hu/galeria/Kossuth/index.html

Akkor adnak másik telephelyről ideiglenesen, ha olyan karbantartási munkálatokat végeznek, ami nem teszi lehetővé az állomás üzemeltetését.

A fűszálak komolyan tudnak csípni, ha a lábszáradhoz érnek az antenna közelében. Először azt hittem, valami bogár az, de nem :) Lesz pár kép, ahol látszik az elektromos ív a kulcs és a kerítés fém részei között. Az ív 'beszélt', igen jól lehetett érteni a szöveget :)

A látogatás lehetőségéről érdemes az AH-nál érdeklődni, bizonyos létszám fölött elképzelhető, hogy mostanában is lehetséges a látogatás.
 #172817  Szerző: Adani12345
 
Háttérrádiózásnak 1000 éve bevált a középhullámú Kossuth , autóban is jó volt pláne az RDS előtti időkben nem kellett, mindig hangolni a rádiót. Van feelingje azért a dörmögő középhullámú adásnak is. A dörmögő hang amúgy a középhullámú sugárzás velejárója vagy csak az adó ilyen?

Bár régebben mikor még volt olyan ,hogy karbantartáskor Solt helyett Lakihegyről nyomták az adást akkor is dörmögött a Kossuth. Lesz még ilyen, hogy teljesen kikapcsolják a solti adót és Lakihegyről adnak?

Egyszer meg is nézném közelről a solti adót, kipróbálnám pl. hogy tényleg lehet-e fűszállal fogni a rádiót a drótkerítéshez érintve vagy adja-e a káposztaföld párás időben. Szokott lenni nyílt nap vagy hasonló rendezvény, mikor látogatható az adótorony, vagy lehet-e belépési engedélyt kérni rá?
 #172730  Szerző: LuciFerko
 
Úgy hallom, hogy már az új adóról megy Solt. Jobb a hangminőség sokkal.
 #172125  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta:
mikrofonos írta:Én is úgy látom, hogy az ország legtöbb pontján a Kossuth legalább 2-, de sokszor 3-4 frekvencián is hallgatható mégpedig jól. Nagyobb városokban pedig gyakorta hallgathatatlan a középhullám az autóban. Tudom hogy nincs ilyen felmérés, de érdekes lenne tudni, - mármint hitelt érdemlően - hogy mennyire hallgatott még a Kossuth KH. Úgy gondolom leginkább a határon túli magyar hallgatók miatt van még létjogosultsága.
Én itthon az 540-en szoktam hallgatni egy 50-es években gyártott rádión :)
Én ilyen készülékeken RRActual-t, Pátriát és Muravidéki Magyar Rádiót hallgatok, amúgy Kossuth-ot sehol :)
 #172122  Szerző: mikrofonos
 
OFF:
531/558/828/990/1377/1557/1566 khz-re rá tudnál nézni?

Elnézést kérek nincs most nálam AM vevő. Van ugyan rádióm de ezen csak FM meg DAB+ van. Majd kihozom magammal legközelebb és ránézek. Az 531 kHz a svájci német nyelvű Musikwelle volt, de már évekkel ezelőtt kikapcsolták (Beromünster volt az adó helye) azóta ez a program Svájcban is csak DAB+-on megy.
 #172119  Szerző: Kovi02
 
mikrofonos írta:
LuciFerko írta:
mikrofonos írta:Én is úgy látom, hogy az ország legtöbb pontján a Kossuth legalább 2-, de sokszor 3-4 frekvencián is hallgatható mégpedig jól. Nagyobb városokban pedig gyakorta hallgathatatlan a középhullám az autóban. Tudom hogy nincs ilyen felmérés, de érdekes lenne tudni, - mármint hitelt érdemlően - hogy mennyire hallgatott még a Kossuth KH. Úgy gondolom leginkább a határon túli magyar hallgatók miatt van még létjogosultsága.
Én itthon az 540-en szoktam hallgatni egy 50-es években gyártott rádión :)
Na erre írtam, hogy elismerésem. És ha már itt tartunk, én pedig egy "Clint" márkenevű internet Wifi-vételre alkalmas netrádión hallgatom a Kossuth-ot Németország nyugati részén úgy 80 km-re a luxemburgi határtól. Egyébként jelentem este nagyon zajosan és nagyon "fédingesen" de bejön az 540 kHz. Bár alig van már középhullám Európában. Itt néhány francia-, olasz és spanyol középhullámú adó jön úgy-ahogy. Illetve hosszúhullámon és pár adó (francia)
OFF:
531/558/828/990/1377/1557/1566 khz-re rá tudnál nézni?

ON:
Errefelé még mindenki KH-n hallgatja az MR1-t,ezért:
88,4 Kiskőrös -> 88,3 Naxi Radio elnyomja
90,3 Szeged -> csak irányba állítva szól
95,0 Bácsalmás -> csak szelektív vevővel szól
95,9 Pécs -> beltéren zajos
96,7 Csávoly -> 96,5 RB 2 és 97,0 AS FM elnyomja egy nem szelektív vevőn,pedig a térereje jó
100,4 Szentes -> elnyomja a 100,6 Klik FM,

ezek az ide szóló MR1 nagyadók,házon belül nem sok ember fog a szabadkai adók kiforgatásával foglalkozni,bekapcsolja inkább az 540-t,amihez csak be kell kapcsolni a rádiót és szól.

Autóban az FM vétellel nincs nagy gond,csak RDS és bekapcsolt AF kell.
(még az ex. Sláger/Neo hálózat MR1-esedése előtt 4 freki volt a környékben, Szeged 101,9 Pécs 104,6 Bácsalmás 95,0 és Kiskunhalas 102,7 - ide egyik se ért el autórádióval se,így mindenki az 540-t hallgatta akkor is)
 #172118  Szerző: mikrofonos
 
LuciFerko írta:
mikrofonos írta:Én is úgy látom, hogy az ország legtöbb pontján a Kossuth legalább 2-, de sokszor 3-4 frekvencián is hallgatható mégpedig jól. Nagyobb városokban pedig gyakorta hallgathatatlan a középhullám az autóban. Tudom hogy nincs ilyen felmérés, de érdekes lenne tudni, - mármint hitelt érdemlően - hogy mennyire hallgatott még a Kossuth KH. Úgy gondolom leginkább a határon túli magyar hallgatók miatt van még létjogosultsága.
Én itthon az 540-en szoktam hallgatni egy 50-es években gyártott rádión :)
Na erre írtam, hogy elismerésem. És ha már itt tartunk, én pedig egy "Clint" márkenevű internet Wifi-vételre alkalmas netrádión hallgatom a Kossuth-ot Németország nyugati részén úgy 80 km-re a luxemburgi határtól. Egyébként jelentem este nagyon zajosan és nagyon "fédingesen" de bejön az 540 kHz. Bár alig van már középhullám Európában. Itt néhány francia-, olasz és spanyol középhullámú adó jön úgy-ahogy. Illetve hosszúhullámon és pár adó (francia)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 163