RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #174229  Szerző: nyikolaj
 
Értelek.. de a Slágert, Retrot csak a fővárosiak tudják hallgatni.És most hagyjuk az online verziót, mert az sosem lesz alternatíva.Legaálbbis nálam nem. A Petőfi zenei kínálata azért valjuk be.. inkább vegyes. Bár.. picit több a mai zene. De az sosem árt egy rádiónak ha vegyes a felhozatal.Beszéljünk zenéről, vagy a müsorvezetőkről.
 #174228  Szerző: SIR
 
Az 80s [már' ha beleerőszakoljuk, hogy van ilyen zenei cluster] pár év kivételével mindig az első vagy második volt az Európai kutatásainkban. [Ezekben a kutatásokban a dalok (piacfüggő) genre portfólióval rendelkeznek, így áll össze a végén a desired format]
De a régebbi dalokból álló flowt nehéz jól eladni, modern külsőbe öltöztetni - ezért ide különleges felkészültségű emberek és kreatívok [meg persze brand strategy] kell.
Ha egy rádiót csak a zene tesz különlegessé, amit játszik, akkor nagy a baj. Bárki csinálhat jobbat, bármikor.
 #174227  Szerző: tomee
 
Én értem a retró hullámot és azt az érvelést is, hogy összehasonlítva a '80-as '90-es évek felhozatalát a jelen korral a múlt köröket ver mondandóban és minőségben a jelenre. De azt is látni kell, hogy 2018-ra a zene a digitális korban már nem a fiatalok elsődleges önkifejező eszköze. Nem azt állítom, hogy egyáltalán nem, de a '60-as és a '90-es évek közötti időszakhoz képest nagyon másról szól már.

(Nincs életérzés, amit meg lehetne énekelni úgy, hogy egy teljes generáció együtt érezze ugyanazt a feeling-et, meg nem is biztos, hogy azt akarnám naponta hallgatni, hogy "a házasság és a család intézménye manapság már semmit sem jelent egy fiatalnak, drágák a lakás árak, nem tudsz itthon annyit keresni, hogy egy vagy több gyereket tisztességesen fel tudj nevelni"...
Ezt átélem és látom magam körül enélkül is. Bár a Petőfi ezt valószínűleg nem is engedné, mert hát tudjuk, hogy ezek a problémák valójában egyáltalán nem léteznek.)

Na, de visszatérve az eredeti gondolatmenethez. A retróval engem is meg lehet venni, és ez az egész világot átjárja most, mert mindenki érzi, hogy a jelen felszínességéhez képest ebben még volt tartalom.

Viszont a Petőfi közpénzből, közszolgálatiként ne a múltat kínálja fel nekem, mert arra ott van a Sláger meg a Retró, ahol sokkal profibb emberek, sokkal magasabb színvonalon nyújtják ugyanezt.
 #174226  Szerző: nyikolaj
 
tomee írta:Engem egy dolog bánt ezzel kapcsolatban, de az nagyon: hogy ezzel megint bebizonyosodott, hogy a Petőfinek halvány fingja sincs arról, hogy 2018-ban miről is kéne szólnia a rádiózásnak, és ez tulajdonképpen őt nem is igazán érdekli. Értem én, hogy Első emelet, de egy 1982-ben alakult csapat frontemberéről beszélünk az ég szerelmére!!!

Ez olyan, mintha a BBC bepakolná a Pet Shop Boyst vagy a Daft Punk-ot a péntek esti lineup-jába, mint forradalmi újdonságot. Érzi egyáltalán valaki, hogy ez mennyire abszurd lenne?!

"Visszanézünk a múltba, foglalkozunk a jelennel és szót ejtünk arról is, hogy mit tartogat a jövő."

Ez a közszolgálat 2018-ban... picsogás és rózsaszín ködös nosztalgia a múlton, valamint a semmitmondó jelen kihímzése úgy, mintha a jelenlegi generáció fel tudna mutatni bármi értékelhetőt...
Egyáltalán, de egyáltalán nem értek egyet veled! Hozzá teszem,hogy soha nem voltam Első emelet, vagy Kiki rajongó..most nem ez a lényeg! Aki zenei szakértő az érzi minden ízben,hogy ma már nem beszélhetünk olyan előadókról, vagy zenékről amik érdekelhetnék az embert. 33 éves leszek ősszel.. de kb 5,6 éve én már leszarom a jelen zenéit...hogy miért? Mert unalmas, semmitmondó tehetségkutató sorozatsztárjai, és béna amatőr erőltetett fiatalokból áll a zenei paletta. A hazai zenei élet kb 2002-ig tartott,a 80-as 90-es években dübörgött igazán.Nyílván akkor is voltak előadók,együttesek amiket nem kedveltem,,, de gondoljunk csak bele.. akkor még volt feelingje a zene hallgatásnak. Az előadók is megszenvedtek a sikerért,nem pedig megcsinált sztárok lettek pár hónap alatt. Inkább ezerszer hallgatok, vagy nézek egy 2000-es évek ezelőtti tevékenykedő emberkét rádióba vagy tv-be mint egy Halottpénzes Fluor Tomi Oláh Gergő,Caramell Sp valamiket.És a jövő ettől csak rosszabb lesz.
 #174225  Szerző: mikrofonos
 
tomee írta:Engem egy dolog bánt ezzel kapcsolatban, de az nagyon: hogy ezzel megint bebizonyosodott, hogy a Petőfinek halvány fingja sincs arról, hogy 2018-ban miről is kéne szólnia a rádiózásnak, és ez tulajdonképpen őt nem is igazán érdekli. Értem én, hogy Első emelet, de egy 1982-ben alakult csapat frontemberéről beszélünk az ég szerelmére!!!

.

Tulajdonképpen egyetértek veled, de azt gondolom - erről már itt is ejtettem szót - hogy ma Magyarországon a 80-as évek retrójára van általános igény. Tarolnak az ezen a területen működők. Ezt érzik a Petőfi (az állami média) korifeusai... Szerintem csupán ennyiről szól a dolog. Csak egy példa ide a végére. A lakótársammal nézzük itt Németországban a Duna tv-n a Dal c. műsorhoz kapcsolódó "A dal a miénk" c. klippet, amit minden este adnak. Egyszer csak megszólal a 46 éves lakótársam: hát én ezek közül egyet se ismerek..... ez sokat megmagyarázott nekem a mai magyar tömegigényről, mert nem ő az első, akitől ilyeneket hallok.
 #174224  Szerző: Csongii
 
SIR írta: Nem baj majd a DAB stat jobb lesz.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2015 nyarán voltunk fent szakmai látogatáson a Széchenyi-hegyi adónál. Azt mondták, hogy az év novemberében élesre vált a DAB adás.... :gülü:
 #174223  Szerző: SIR
 
moby67 írta:http://radiosite.hu/tovabbra-is-verhetetlen-az-o3/

Na ezt kéne ezeknek is produkálni, mert ami most megy attól a 2007-2010 közötti csak zenélős óránkénti 20 mp-es beszéd időszak is jobb volt.
Hát sajna ezért a 40% Share-ért is sokat kell ám kepeszteni. Néhány feltörekvő MikiEgér megevett 10%-ot az utóbbi pár évben - hát nem lehetünk nagyon büszkék...
Nem baj majd a DAB stat jobb lesz.

Magyarországon aki veszi a bátorságot és elolvas egy [bármely] marketing könyv elejéből pár oldalt (akár az előszót) piacvezető, gyagyára nyerő rádiót üzemeltethet(ne). Nem tudom, hogy könyv nincs vagy olvasni ̶n̶e̶m̶ ̶t̶u̶d̶n̶a̶k̶ nincs idő.
 #174221  Szerző: tomee
 
Engem egy dolog bánt ezzel kapcsolatban, de az nagyon: hogy ezzel megint bebizonyosodott, hogy a Petőfinek halvány fingja sincs arról, hogy 2018-ban miről is kéne szólnia a rádiózásnak, és ez tulajdonképpen őt nem is igazán érdekli. Értem én, hogy Első emelet, de egy 1982-ben alakult csapat frontemberéről beszélünk az ég szerelmére!!!

Ez olyan, mintha a BBC bepakolná a Pet Shop Boyst vagy a Daft Punk-ot a péntek esti lineup-jába, mint forradalmi újdonságot. Érzi egyáltalán valaki, hogy ez mennyire abszurd lenne?!

"Visszanézünk a múltba, foglalkozunk a jelennel és szót ejtünk arról is, hogy mit tartogat a jövő."

Ez a közszolgálat 2018-ban... picsogás és rózsaszín ködös nosztalgia a múlton, valamint a semmitmondó jelen kihímzése úgy, mintha a jelenlegi generáció fel tudna mutatni bármi értékelhetőt...
 #174211  Szerző: Tomi76
 
Érdekes műsor lesz. Általában a Dalra Magyar műsor volt az amit már nem hallgattam meg, de most kíváncsi vagyok erre. Bele fogok hallgatni.
  • 1
  • 245
  • 246
  • 247
  • 248
  • 249
  • 607