RADIOSITE Fórum

  • Időjárás

 #7204  Szerző: rsite1
 
Globális felmelegedés.
 #7201  Szerző: mlaszlo
 
Erre én november végén valahogy nem számítottam:

"várhatóan éjfélig országszerte elrendelik az elsőfokú szélriasztást a várható 60-70 km/h-s széllökések miatt. A déli megyékben egy-egy zivatar is előfordulhat, mely nem kizárt, hogy narancs riasztást is maga után fog vonni."

" Villámlás, mennydörgés 18:24
A Duna vonalán, valamint attól nyugatra már több helyen is zivatarok pattantak ki, ami igen szokatlan az évszakhoz képest. A villámlokalizációs rendszer az elmúlt 1 órában mintegy 344 villámot regisztrált. " :shock:

http://www.idokep.hu/?oldal=live
 #7195  Szerző: mg
 
Pasa írta:
mlaszlo írta:Hétvégétől tél
Elég baj. :(
mik nem vannak, novemberben hó, borzalom :D
 #7164  Szerző: centerweb
 
mlaszlo írta:Hétvégétől tél

"Immár semmi kétség, az esősnek ígérkező péntek délután megerősödik az északi szél, egy markáns hidegfront kíséretében megkezdődik a hidegbetörés. Az éjszaka folyamán így az eső először havasesőbe, majd az ország jelentős részén havazásba fog átfordulni. A legfrissebb számítógépes előrejelzések szerint a jövő hét elején jelentős mennyiségű, akár 10 cm-es hó is hullhat, a pontos mennyiségről a következő napokban tudunk tájékoztatást adni"
ÁMEN
 #7157  Szerző: mlaszlo
 
Hétvégétől tél

"Immár semmi kétség, az esősnek ígérkező péntek délután megerősödik az északi szél, egy markáns hidegfront kíséretében megkezdődik a hidegbetörés. Az éjszaka folyamán így az eső először havasesőbe, majd az ország jelentős részén havazásba fog átfordulni. A legfrissebb számítógépes előrejelzések szerint a jövő hét elején jelentős mennyiségű, akár 10 cm-es hó is hullhat, a pontos mennyiségről a következő napokban tudunk tájékoztatást adni"
 #6933  Szerző: mlaszlo
 
centerweb írta:A modellek elég biztosan adják a szilárd csapadék lehetőségét a jövő hét 2. felére, de még egyenlőre nem lehet biztosat mondani. Jelenleg a Metnet, Időkép, Eumet, Köpönyeg.hu és az OMSZ hivatalos középtávú előrejelzéseiben is megemlítik a havat, de utóbbi csak a hegyekbe.
Én nem bánnám, ha lenne egy kis hóesés a jövő hét végére. Bár tudom, hogy ha nagy hóesés van, az sokak életét megnehezíti közlekedés szempontjából, én valahogy mégis jobban kedvelem a havazást, mint ezt a párás, ködös őszi időt, ami most van.
 #6929  Szerző: LuciFerko
 
elvégre november II fele lesz akkor :D
 #6928  Szerző: centerweb
 
A modellek elég biztosan adják a szilárd csapadék lehetőségét a jövő hét 2. felére, de még egyenlőre nem lehet biztosat mondani. Jelenleg a Metnet, Időkép, Eumet, Köpönyeg.hu és az OMSZ hivatalos középtávú előrejelzéseiben is megemlítik a havat, de utóbbi csak a hegyekbe.
 #6926  Szerző: mlaszlo
 
Vasárnap jön egy hidegfront, az igazi tél csak később
"A hétvége nagy részén még enyhe időre lehet számítani, de vasárnap eléri az országot, és át is robog rajta egy hidegfront. A jövő hét elején már fagyos nappalok is lehetnek, de az igazi, havat hozó tél beálltát a jövő hétvégére várja az Országos Meteorológiai Intézet."
"A hét közepén változékonyabb nappalok jönnek. A jelenlegi adatok alapján az igazi téli időjárás beköszönte a következő hétvégére várható. Akkor már nem csak hideg, hanem több helyen hóesésre is számítani lehet."

Bár már tapasztalhattuk, hogy az OMSZ előrejelzései nem mindig jönnek be, de azért aki még nem tette meg, annak ha van lehetősége érdemes a nyári gumit télire cseréltetni az autón, illetve gondoskodni pl. kerti csapok víztelenítéséről.
  • 1
  • 205
  • 206
  • 207
  • 208
  • 209